Crime Wat hield de politie bezig? INKEER NA ONGEVAL NIEUW SNUFDE IN CSI010 STADSWACHTEN NU BOA Ze wilde de 1 mei-viering beleven. Maar het beoogde feest werd een strijd. En ze kwam ergehavend uit. 1 mei Het verhaal van een demonstrante Mijn paraplu werd als een mitrailleur op me gericht OOO Misdaadjournaal Spijkenisse kaart onveilige verkeerssituaties aan Erasmus MC kan tijdstip achterlaten DNA bepalen Halve politieagenten met Abeltje-look •j* Met dank aan de HVH gekken Rotterdammer legt loodje in lik Operatie 'zee in tweeen splijten' MaasstadPers Woensdag 12 mei 2010 De trieste gevolgen van zero tolerance Een compilatie van foto's. Linksboven wordt Ashley tegen de grond gewerkt. eefje ashley Van de redactie ROTTERDAM Ashley Nijland was als demon- strant bij de 1 mei-viering. Met nadruk op 'viering'. De demon- straties op de Dag van de Ar- beid zijn in Rotterdam altijd vreedzaam verlopen. Zo zijn ze 00k bedoeld. Zoals ieder jaar hadden de demonstranten vlaggen meege- nomen. En dus vlaggenstok- ken. De agenten zagen die ech- ter als een potentieel wapen, dus moesten ze ingeleverd wor- den. Dat is gebeurd. Kennelijk niet snel genoeg want de poli tic werd agressief. Ze rukten uit met paarden en honden. De si- tuatie werd door de demon stranten als zo dreigend erva- ren, dat de demonstratie werd afgeblazen. "Alleen konden we geen kant op. De politie had ons omsingeld, ze wilden overzicht. Daarna gingen ze mensen 'pak- ken'. Zo gericht, dat Ashley overtuigd is dat ze van te voren hadden bedacht wie. Ze spron- gen 00k bovenop een vriend van mij. Uit het niets werd hij aangevallen. Ik sprang ertussen. Ik ben klein, blond en jong. Mij zullen ze niets doen, dacht ik, vertelt Ashley. Verkeerd ge- dacht "Agenten werkten mij te gen de grond en sloegen me met wapenstokken. 'Kutwijf! Oprotten!' riepen ze. Maar hoe kun je weggaan als er mensen bovenop je staan? Mijn paraplu werd uit mijn rugtas getrokken en naar een andere agent ge- gooid. Die richtte hem als een mitrailleur op mij en deed alsof hij schoot. Hij keek me 00k aan. Het was een persoonlijk dreigement, heel beangsti- gend." Ze was niet de enige. Volgens het 1 mei-comite zijn er veel mensen mishandeld door de politie. "Er heerste een hysterische paniek. Toen de di- recte dreiging voorbij was nog steeds, want er waren mensen verdwenen. Geboeid afgevoerd naar een eel, bleek later." Ashley Nijland heeft een ver- klaring geschreven. De advo- caat van de Internationale So- cialisten is nu bezig met het ver- zamelen van alle persoonlijke verklaringen en de bijbehoren- de doktersverklaringen. In de doktersverklaring van Ashley staat dat ze een zwaar gekneus- de pols en been heeft Boven- dien is ze er heel angstig door geworden, maar 00k fel en strijdbaar. En de politie? Die moest zo handelen in opdracht van de baas. Ashley: "Het zero tolerance beleid is om het ge- zichtsverlies van Aboutaleb door de rellen bij Hoek van Holland weg te drukken" O We kunnen de hele krant wel vul- len met nieuwsberichtjes over misdaad uit de negio. Doen we niet Hierbij wel een samenstelling van de politieberichten van de af- gelopen 7 dagen. Geen belletje- trek verhalen, maar cijfers van het echte boevenwerk. Van de redactie REGIO T]a, de bekerfinale. De politie was voorbereid op het ergste. Maatregelen te over. De bin- nenstad werd drooggelegd, su- percamera's werden opgehan- gen, een doventolk was stand by (omdat die aan de hand van camerabeelden zou kunnen vaststellen wat er door wie werd geroepen) en een even- tueel feestje mocht niet op de Coolsingel gevierd worden. Van dat feestje bleek achteraf 00k geen sprake en de sfeer in het centrum was rustig. Toch zijn er 44 arrestanten aangehouden. Zij hadden geen identiteitsbewijs of werden verdacht van drugsgebruik. Ook zijn er 2 horecagelegenhe- den bekeurd omdat er alcohol geschonken werd. Donderdag was dan De Dag van De Wedstrijd, maar dat wil niet zeggen dat de politie geen tijd had voor andere zaken. Die middag is in Capelle aan den Ussel nog 1 hennepkwekerij ontmanteld. De 800 plarrten zijn vernietigd. Afgelopen zon- dag is 1 mobiele wietplantage gevondea Tenminste, de poli tie heeft op de A16 de bestuur- der van een bestelbus aange houden en in zijn wagen wer den 1200 wietplantjes aange- troffen. De politie heeft afgelo pen week een opsporingsactie gehouden met betrekking tot handel in verdovende midde- len. Daarbij zijn 2 mannen aan gehouden met 20 kilo aan hen- nepknoppea Afgelopen week zijn in Rotter dam 3 woningen overvallea In de Weteringstraat is een 87-ja- rige vrouw emstig gewond ge- raakt en bestolen van goede- ren. De T7-jarige Rotterdamse dader is later weliswaar opge- pakt, de vrouw zal de woning moeten verlaten voor revalida- tie. Aan de Schiedamseweg is een massagesalon overvallen, die dader is nog niet gepakt De overvallers van een huis aan de Slamastraat zijn ook nog niet gearresteerd. De bewoner is's nachts door vier mannen ver- rast, op zijn hoofd gestagen met een vuurwapen en ge wond naar het ziekenhuis af gevoerd. Over vuurwapens gesproken. Na een tip deed de politie deze week een inval in een woning aan de Valkeniersweg. Daar werd een handgranaat, sabel en vuurwapen gevondea In de vroege zondagochtend is bij de Eendrachtsweg in Rotterdam 1 steekpartij voorgevallen. Het slachtoffer kreeg voor de deur van een discotheek ruzie met vier mannen, na een korte ach- tervolging werd het slachtoffer neergestoken. Hij is naar het ziekenhuis gebracht De vier daders zijn overigens nog niet gepakt Ruzies in het uitgaans- leven kunnen ook enigszins beschaafd blijven. Zo kwam er een bericht uit Maassluis van een ouderwetse schermutse- ling'. Een vechtpartij in een kroeg, compleet met gooien van bierglazen en uitdelen van klappen. Berichten over diefstal waren deze week goed vertegen- woordigd in de stapel A4-tjes met politienieuws. r dieven zijn aangehoudea Bij metro- station Slinge is een fietsban- dendief aangehouden. In de Achillestraat is een man aange houden die een leeuwenbeeld had gestolen. Natuurlijk zijn er ook weer fietsendieven aange houden. Twee deze week, op Zuidplein. Op de Beijerlandse- laan is een bromfietsdief ge pakt Een GSM-dief is ingeslo- ten in Rozenburg. En in Vlaar- dingen is een bierkrattendief gearresteerd. Tot slot twee opmerkelijke be richten. 1 wildplasser moest voor zijn hoge nood ■1005 be- talen. De spoorwegpolitie heeft, na aangrfte van een coupegenote, 1 masturberende man uit de trein geplukt De LPF in Spijkenisse is een online meldpunt gestart voor gevaarlijke verkeersknelpun- ten. Aanleiding is het dodelij- ke ongeluk op de Groene Kruisweg van vorige maand, waarbij een ig-jarige studen- te om het leven kwam. Het kruispunt vlakbij de bio- scoop Arcaplex wordt ver- bouwd en deze maand wor den de stoplichten weer te- ruggeplaatst In de discussie over de (on)veiligheid op de Groene Kruisweg kwamen veel mel- dingen binnen van nog meer gevaarlijke verkeersknelpun- ten, zegt de LPF. In samenwerking met Spijke- nisse-Online gaat de partij de ze gevaarlijke punten nu ver- zamelen en aankaarten bij lo- kale politici. De verkeersknelpunten kun nen aangemeld worden op de website www.blackspots.lpf- spijkenisse.nl Onderzoekers van het Erasmus Medisch Centrum hebben een manier gevonden om te bepa len op welk tijdstip biologisch materiaal als bloed of speeksel is achtergelaten op de plaats van een misdrijf. Dat kan een heel belangrijk hulpmiddel zijn het opspo- ringsonderzoek van de politie, omdat hiermee het alibi van een verdachte kan worden ge- checkt Biologisch materiaal dat wordt gevonden op de plaats van een misdrijf wordt vaak gebruikt om een verdachte met behulp van het DNA-profiel te kunnen identificeren. Een verdachte kan wel orrtken- nen dat hij op het tijdstip van het misdrijf op die plek aan- wezig was. Met de nieuwe on- derzoeksmethode van de on- derzoeker van het Erasmus Medisch Centrum kan gecon- troleerd worden of dat verhaal klopt Steeds meer stadswachten in Rotterdam zijn opgeleid tot buitengewoon opsporings- ambtenaar (BOA). Daarvoor moeten zij een training van 12 tot 15 maanden volgen. Sinds eind 2008 heeft de korpslei- ding van de regiopolitie Rotter- dam-Rijnmond al meer dan 250 stadswachten beedigd als BOA. Als BOA kunnen en mo- gen stadswachten tal van overtredingen bekeuren. Over- last en kleine ergernissen kun nen daardoor beter aange- pakt worden. De invoering van de 'nieuwe stadswacht' gaat per deelgemeente. Van- af nu zijn ze in heel de ge- meente actief en gaan ze ook aan de slag in Hoek van Hol land, Hoogvliet en Pemis. Stadstoezicht informeert de bewoners in deze gebieden over de nieuwe bevoegdhe- den tijdens een voorlichtings- campagne die loopt van 15 tot en met 22 mei. Organisatoren van evenementen moeten meebetalen ©aan de extra kosten die gemoeid zijn met de inzet van politie, zegt de politievakbondorganisatie in het AD. Een 59-jarige Rotterdammer is maandag in een poli- Otiecel in Roermond overleden. Hij was aangehouden voor openstaande boetes. De zaak wordt onderzochL Op 26 mei is er een grote rampenoefening in het nieuwe station Blijdorp, operatie exodus. Voor het station open gaat moet er verplicht geoefend zijn.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13