cizcn.nl msm /ZONVAKANTIES gg Sicilie, Sardinie en Corsica Rondreis Grand Italia Toscane Klassiek Italie VERTREKDATA Zuid-ltalie, Sicilie Puglia populair als 'typisch' Sardijnse stijl. O.a. de Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft een villa aan de Costa Smeralda. Via een korte overtocht vanuit Santa Teresa di Gallura komen we aan op Corsica. Het meest noordelijke Eiland van onze rondreis bestaat uit twee departementen: Haute-Corse, hoofdstad Bastia en Corse-du-Sud, hoofdstad Ajaccio. Het is het grootste eiland van Frankrijk en na Sicilie, Sardinie en Cyprus het grootste in de Middellandse Zee. Er wonen 300.000 mensen. Landschappelijk is het eiland anders dan Sardinie, het is bijzonder bergachtig, de hoogste bergtop is de Monte Cinto, 2710 m. Karakteristiek is de begroeiing met maquis: ruig, kruidachtig struikgewas. Het noordoosten van het eiland is een nationaal park. We vinden op Corsica veel zeldzame plantensoorten. Na de korte overtocht vanaf Sardinie komen we aan in het prachtige vestingstadje Bonifacio gelegen op een rots 80 meter boven zee, de herkenbare vestrngmuren en de oude stad met vele smalle straatjes maken dit tot een onvergetelijke kennismaking met Corsica. Bij helder weer kunnen we in de verte Sardinie zien liggen. Van hieruit trekken we verder naar Ajaccio. En maken een wandeling door het historische centrum, de moeite waard zijn zeker het geboortehuis van Napoleon, De Franse keizer werd hier geboren in 1769. De kathedraal Notre-Dame-de- la-Misericorde en het palmenplein.'s Middags is het de beurt aan de overweldigende natuur van het eiland. We verlaten de stad weer even voor Les Calanques de Piana. Deze kuststrook met uit rotspartijen bestaande valleien die deels zijn ondergedompeld in zee staat op de werelderfgoedlijst van Unesco. Via de havenstad Bastia verlaten we Corsica. Maar niet voordat we eerst deze stad in ons hart hebben gesloten. Vanaf de citadel hebben we een prachtig uitzicht over zee en kunt u Elba zien liggen. In Bastia woonde o.a. de schrijver van Les Miserables Victor Hugo. We sluiten onze reis af op een heerlijk terras aan de haven! Au revoir en Arrivederci! warm zeewater, de met sneeuw bedekte vulkaan Etna (de grootste actieve vulkaan in Europa), bossen en glooiende heuvels, maar ook vele artistieke, architectonische en archeologische bezienswaardigheden. Taormina met een van de beroemdste Griekse theaters ter wereld. En wat te denken van Syracusa, een van de oudste nog bewoonde steden van de Wereld. Piazza Armerina, met de Villa Romana del Casale, vanwege de vele, zeer goed bewaard gebleven vloermozai'eken met o.a. jachttaferelen, goden- en heldensagen en de zogenaamde bikinimeisjes is deze Romeinse Villa uit 300 na Chr. Een must op uw lijstje van "beslist te bezoeken". Ten zuidoosten van het moderne Agrigento ligt de wereldberoemde Tempelvallei, gebouwd tussen 470 en 406 v. Chr, Nergens staan zoveel Griekse monumenten bij elkaar als hier in dit prachtige landschap tussen heuvel en de zee. En dat ook nog eens in volmaakte harmonie tussen natuur en cultuur in dit grootste zuiden van het eiland ligt. Andere belangrijke plaatsen op het eiland zijn Sassari. Nuoro, Olbia en Oristano. Deze laatste plaats bezoeken we als eerste op onze rondreis. Hier vinden we het standbeeld van Eleonora (de moeder des vaderlands) Vervolgens het schiereiland Sinis met diverse bezienswaardigheden wat dacht u van het vroegchristelijke San Giovanni kerkje of van de antieke resten van de Phoenische-Romeinse stad Tharros. Een Nuraghe mag niet ontbreken; dit zijn traditionele verdedigingswerken bestaande uit gestapelde stenen. Sommige konden wel 19 meter hoog worden. De nieuwe Cote d'Azur vinden we ook op Sardinie! De mondaine Costa Smeralda! Bekend om de mooie stranden en toeristische 'dorpen.' De kust is ontwikkeld op initiatief van prins Karim Aga Khan IV Hij maakte hierbij gebruik van de architecten Busiri-Vici en Vietti, die in Costa Smeralda een bouwstijl ontwierpen die het paradijselijke gevoel van Costa Smeralda moesten versterken. Deze stijl werd vervolgens 14 dagen vanaf 1099,- 14-daagse rondreis per comfort-class touringcar, met o.a. Taormina, Costa Smeralda, Ajaccio verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U reist comfort-Class VERTREKDATA 6 juni, 5,19 September, 3 oktober 14 dagen vanaf 999,- 14-daagse rondreis per comfort-class touringcar, met o.a. Venetie, Pompe'i, Sorrento, Rome verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half- pension. U reist comfort-Class VERTREKDATA 30 mei, 29 augustus, 5,12 September, 3 oktober Hoewel inmiddels Frans past ook Corsica perfect in een rondreis over de mooiste Italiaanse eilanden in de Middellandse Zee. Corsica behoorde immers van de 13c tot de 18e eeuw bij de Republiek Genua. Hierdoor ontstaat een rondreis over 3 eilanden elk met z'n eigen karakter. We beginnen onze rondreis in het zuiden van de Italie. Aan de straat van Messina. We steken hier over per veerboot en zetten na 3 kwartier voet aan wal van Sicilie. Sicilie, een van de twee grote Italiaanse eilanden in de Middellandse Zee. Het wordt van het Italiaanse vasteland gescheiden door de maar drie kilometer brede Straat van Messina. Het eiland vormt samen met de Eolische of Liparische Eilanden, de Egadische eilandengroep en is daarmee het grootste eiland in de Middellandse Zee en ongeveer net zo groot als Belgie. Tevens is het de grootste provincie van Italie. Het eiland Sicilie heeft heel veel te bieden: zon, prachtige zandstranden. archeologische park van de wereld. De hoofdstad Palermo (de op vier na grootste stad van Italie) herbergt talloze bezienswaardigheden. Even ten zuiden van de hoofdstad vinden we de Kathedraal en het Klooster van Monreale. De kathedraal met bijgebouwen is het belangrijkste Normandisch-Arabische monument van Sicilie. Het ligt op enkele honderden meters hoogte op Monte Caputo. Van hieruit heeft u een prachtig uitzicht over de baai van Palermo. Vanuit datzelfde Palermo nemen we de nachtboot naar Sardinie! Sardinie ligt ten zuiden van het eiland Corsica en ten westen van de Laars van Italie, het is op Sicilie na het grootste eiland van de Middellandse Zee. Sardinie heeft een eigen karakteristieke natuurlijke omgeving. Behalve de kustlijnen en de schitterende stranden die zich kunnen meten met de meest exotische plekken op de wereld, zijn er ook eeuwenoude eikenbossen, geologisch oude bergen en gedoofde vulkanen, vlaktes, hooglanden en plateau's. We komen per veerboot aan in de hoofdstad van Sardinie; Cagliari, dat in het 10 dagen vanaf 649,- 10-daagse excursiereis per comfort-class touringcar, met o.a. Pisa, Siena, Florence, Lucca verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist comfort-Class VERTREKDATA 7,21 juni, 19,26 juli 2,16,30 augustus e.a. 10 dagen vanaf 649,- 10-daagse rondreis per comfort-class touringcar, met o.a. Siena, Florence, Assisi en Rome verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U reist comfort-Class 3,10 juni, 1,29 juli, 26 aug. e.a. 14 dagen vanaf 999,- 14-daagse rondreis per comfort-class touringcar, met o.a. Napels, Palermo, Taormina, Agrigento, Reggio, Lecce en Pompei verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist comfort-Class VERTREKDATA 30 mei, 29 augustus, 12,26 September

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 18