effewegnl /BUSVAKANTIES Of wat dacht u van? Aanbieding Programma 4 dgn Berlijn va 109,- 4 dgn Londen va 139,- 8 dgn Zuid-Engeland va 429,- 11 dgn Baltische Staten va 689,- door ruim anderhalf miljoen pelgrims bezocht. U kunt onder andere een bezoek brengen aan de basiliek en de kapel van de verschijningen. DAG 10 Aveiro Het sfeervolle vissersplaatsje Aveiro is beroemd om zijn binnenmeer en wordt doorsneden door een aantal kanalen. Mede door de-gondels wordt de stad ook wel het Venetie van Portugal genoemd. De stad staat ook bekend om het zeezout dat er gewonnen wordt. In de middag keren we terug naar ons hotel. DAG 11 Madrid We netnen afscheid van Portugal en rijden naar de Spaanse hoofdstad Madrid waar we in de middag arriveren. We maken onder leiding van een Nederlands sprekende gids een rondrit. U ziet onder andere de bekende Paseo del Prado waar verschillende 18e eeuwse monumenten staan zoals het Prado museum, de Koninklijke Spaanse academie en de botanische tuinen. Daarna rijden we naar het hart van het oude centrum en maken onder andere een korte stop bij het Koninklijk Paleis. We overnachten in de omgeving van Madrid. DAG 12 Santa Susanna Via Zaragoza rijden we naar Santa Susanna. In deze badplaafs^aan de Spaanse Middellandse Zee verblijven we twee nachten. 's Avonds kunt u heerlijk wandelen langs het strand, de boulevard of de vele terrassen. DAG 13 Vrije dag of dagtocht Barcelona U kunt deze dag geheel naar eigen inzicht indelen of een reservering maken voor de dagtochf'Barcelona". Na het ontbijt rijden we met een lokale busmaatschappij naar de schitterende hoofdstad van Catalonie. Onder leiding van een Nederlands sprekende gids maken we uitgebreid kennis met de stad Barcelona. U ziet bekende werken van Gaudi zoals de Sagrada Familia en de huizen Casa Battlo en Casa Mila. Verder ziet u het Olympisch stadion en het Pueblo EspanQl, waar u replica's vindt van versghillende bouwstijlen uit heel Spanje. We rijden over de beroemde boulevard de Ramblas naar de berg Montju'ic. De top is te bereiken per kabelbaan of te voet. Hier vindt u het kasteel van MontjuYc. 's Middags heeft u nog volop tijd om de stad op eigen gelegenheid te verkennen. DAG 14 Vertrek Santa Susanna We verlaten het Iberische schiereiland en rijden naar ons overnachtingsadres in Frankrijk. DAG 15 Terugreis Helaas alweer de laatste dag van een indrukwekkende reis door Portugal en Spanje. Na een vroeg ontbijt rijden we terug naar Nederiand waar u kunt deelnemen aan het afscheidsdiner. Daarna wordt u met de servicelijn naar uw opstapplaats gebracht. Inclusief - 14 overnachtingen in een - 2-persoonskamer - 14 maal ontbijt en diner (halfpension) - Portugese muziekavond in het hotel in Viseu - Stadswandeling Burgos onder leiding van een Nederlands sprekende gids - Stadsrondrit Porto en Madrid onder leiding van een gids - Vervoer per Comfort Class touringcar voorzien van airco en toilet Boek nu uw 15-daagse busreis naar Portugal Spanje met vertrek op 7 juni en ontvang €50,- korting per persoon.* Van 789,- voor 739,- Extra vertrek op: 30 augustus - 769,00 27 September - 769,00 18 oktober - 679,00 Optioneel: Excursie Serra de Estrela et €20,- p.p. en Barcelona k €25,- p.p. de korting is alleen geldig voor boekingen gemaakt t/m 31 mei 2010 Umaakt tijdens deze busreis kennis met de talrijke natuur- en cuituurschatten van- Portugal en Spanje. Ontdek samen met ons de verrassende contrasten van deze twee mooie temperamentvolle landen. In Portugal verblijven we 7 nachten in Viseu, het centrum van de Dao wijnen. Vanuit Viseu bezoeken we het pittoreske vissersplaatsje Aveiro, universiteitsstad Coimbra en bedevaartsoord Fatima. U kunt port drinken, een boottocht maken in Porto en heerlijk wandelen in het Bucacopark. In Spanje bezoeken we Burgos en Salamanca. Beide steden hebben prachtige kathedralen, kloosters en een mooi oud centrum. In de hoofdstad Madrid ziet u het Koninklijk Paleis en u kunt in Barcelona de bijzondere bouwwerken van Gaudi bezichtigen. DAG 1 Heenreis Vanaf ons verzamelpnnt rijden we via Luxemburg naar ons overnachtingshotel in Frankrijk waar we in de avond arriveren. DAG 2 Andorra Dwars door de woeste en ruige bergwereld van de Pyreneeen rijden we naar het ministaatje Andorra. Het vorstendom Andorra ligt in de Pyreneeen. tussen Frankrijk en Spanje in een prachtig landschap met mooie valleien. Indien de tijd het toelaat, bezoeken we het Heiligdom van Meritxell. Deze kerk is ontworpen door de beroemde Catalaanse architect Ricardo Bofill. Daarna rijden we naar ons hotel in Andorra. DAG 3 Burgos We verlaten Andorra en rijden via Lleida en Zaragoza naar Burgos, waar we in de namiddag arriveren. We maken onder leiding van een gids een stadswandeling door het oude centrum. De stad is rijk aan bezienswaardigheden, waaronder de rijk versierde oude stadspoort de Santa Maria en de kathedraal. De fameuze kathedraal is een mengelmoes van bouwstijlen. Aansluitend rijden we naar ons hotel in de omgeving van Burgos. DAG 9 Bedevaartsoord Fatima Vandaag gaan we naar het bedevaartsoord Fatima. Het is een van de belangrijkste Mariabedevaartplaatsen in de katholieke wereld en wordt jaarlijks DAG 4 Salamanca en Viseu Vandaag rijden we via Valladolid naar Viseu in Portugal. We maken eert stop in Salamanca, een van de oudste universiteitssteden van de wereld. De stad wordt gesierd door paleizen, kloosters, twee kathedralen en verschillende universiteiten. Het gezellige Plaza Mayor wordt door velen beschouwd als het mooiste plein van Spanje. Na het bezoek aan Salamanca rijden we verder naar hotel Onix in Viseu waar we 7 nachten verblijven. Viseu is het centrum van de Dao-wijnen. De wijn uit dit gebied is voor Portugal wat de Rioja is voor Spanje. U moet tijdens uw verblijf zeker een glaasje proeven. DAG 5 Coimbra en natuurpark Bucaco We gaan vandaag naar het geliefde Coimbra, de geboortestad van zes koningen. De fraaie bovenstad bestaat uit nauwe straatjes, middeleeuwse muren en gewelven en vele historische gebouwen. In de middag brengen we een bezoek aan het Bucacopark waar u heerlijk kunt wandelen. Het park is een beschermd natuurgebied waar meer dan 300 uitheemse en 400 inheemse planten- en boomsoorten groeien. In een omgeving van kloosters en kapelletjes zorgt dit voor een unieke atmosfeer. DAG 6 Porto Porto, de tweede stad van Portugal is natuurlijk bekend om haar port. De stad ligt op beide oevers van de rivier de Douro en wordt verbonden door een markante stalen brug met twee verdiepingen. Het gehele oude centrum staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Onder leiding van een gids bezoeken we de belangrijkste bezienswaardigheden zoals de kathedraal en het bisschoppelijk paleis. Daarna heeft u nog voldoende tijd om zelf iets te ondernemen. Bijvoorbeeld om een boottocht over de Douro te maken waarbij u uitzicht heeft op de prachtige bruggen. U kunt ook een bezoek brengen aan een van de vele wijnkelders in Villa Nova de Gaia. Hier kunt u zien hoe de Port in de wijnkelders in houten vaten ligt te rijpen. Uiteraard kan er geproefd worden van de port. DAG 7 Vrije dag in Viseu Vandaag is een rustdag voor de chauffeur. U bent vrij om te doen wat u wilt. In de zomer kunt u heerlijk zwemmen in het zwembad bij het hotel of een mooie wandeling in de omgeving maken. U kunt Viseu op eigen gelegenheid of in groepsverband bekijken. Het centrum van Viseu met zijn historische gebouwen, de kathedraal en het park zijn een bezoek zeker waard. 's Avonds organiseert het hotel een traditionele Portugese muziekavond. DAG 8 Natuurtocht Serra da Estrela Ook vandaag is een rustdag voor de chauffeur. U kunt deze dag geheel naar eigen inzicht indelen of een reservering maken voor de dagtocht Serra da Estrela, Na het ontbijt maken we met een lokale busmaatschappij een mooie natuurtocht door de Serra da Estrela, de grootste bergketen van Portugal met toppen tot 2000 meter. Het is een schitterend gebied met kronkelende wegen, diepe ravijnen, met rotsblokken bezaaide hellingen, bossen, meertjes en prachtige vergezichten. Natuurliefhebbers mogen het sterrengebergte dan ook niet missen. In het park ligt de hoogstgelegen stad van Portugal, Guarda. In het centrum vindt u mooie stadspaleizenr kleine kerken en middeleeuwse hufzen met de azulejos (Portugese tegels).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 20