I I I Uniek 5-daags voorjaarsarrange Stena Superferry East Anglia Op vakantie en CrD KnKlXD Playmate Monique Sluyter: Tony Curtis wilde mij op schoot' ■HJs. /EXTRA VOORDEEL! Speciaal tarief vanaf slechts 469,- euro per persoon* 0 0 HOUSE OF BRITAIN Vertrekdagen Reserveren (UW Stena Line Reisschema ~W- (HIUU Vanaf 16 mei vaart Stena Line op de route Hoek van Holland - Harwich met haar gloednieuwe Superferry Stena Hollandica, het grootste ro/ro-schip ter wereld. Deze Superferry biedt haar 1.200 passagiers een uitzonderlijk breed aanbod aan comfort en luxe faciliteiten: diverse bars, restaurants en lounges; shopping centre, bioscoop, Internet News Room; kinderspeelruimte, casino Game Room; een ruime keus aan comfortabele hut accommodatie; een groot open zonnedek (inclusief buitenbar!) om heerlijk te kunnen uitwaaien en te genieten van de vooijaarszon. Kortom, voor'passagiers is het een feest om aan boord te zijn. Speciaal met de komst van deze nieuwe Superferry heeft maatwerkspecialist House of Britain een aantrekkelijk 5-daags voorjaarsarrangement samengesteld naar het 'good old England' van East Anglia. Hier is het alsof de tijd stil lijkt te staan: idyllische dorpen en historische steden; Romeinse restanten; eeuwenoude Inns; gezellige pubs en landhuizen met prachtige tuinen. En niets is zo romantisch als zelf een paar dagen rondrijden door een landschap dat in de loop der eeuwen in het middelpunt van de geschiedenis heeft gestaan. Vergeet daarbij onderweg niet in een tearoom een afternoon tea te gebruiken met verse ovenheerlijke scones, jam en clotted cream. Hmmm... Door het lage Britse pond geldt een dagje shoppen nog steeds als een uiterst aantrekkelijk vrijetijdsbesteding. In het geldwisselkantoor aan boord kunt u tijdens de overtocht terecht om uw euro's voor ponden in te wisselen. Bij dit vooijaarsarrangement reserveren wij kamers in het authentieke The Swan Hotelgelegen in het rustieke plaatsje Lavenham op nog geen uurtje rijden vanaf Harwich. Hier komen geschiedenis en hedendaagse comfort en stijl elkaar tegen en vormen zo een uitgebalanceerde mix waar iedere gast zich meteen thuis zal voelen. De stijlvol ingerichte kamers (elk met een eigen karakter) zijn van alle denkbare gemakken voorzien; het sfeervolle, intieme restaurant staat garant voor een culinaire belevenis en de knusse zitjes rond een van de open haarden nodigen uit voor het genieten van een 'slaapmutsje'. 5-daags arrangement voor slechts 469, - euro per persoon*, waarbij 3 overnachtingen met diner 'full Suffolk breakfast' plus de retour passage Superferry Stena Hollandica. Vanuit Hoek van Holland zondag 16, 23 en 30 mei; 6, 13, 20 27 juni maandag 17, 24 en 31 mei; 7, 14 en 21 juni. Tip! Boek u maaltijden aan boord van de Superferry in het 'Metropolitan Restaurant' vooraf met een voordeel van maar liefst 20%: House of Britain biedt u een speciaal diner ontbijt combinatietarief van 30,= euro per persoon, enkele reis. Kinderen 4 t/m 15 jaar slechts 18,= euro per kind, enkele reis. via 0118 - 440 444; dossierkosten House of Britain 22,50 euro per boeking. Op dit arrangement zijn de Algemene Voorwaarden van House of Britain van toepassing. Zie www.houseofbritain.nl House of Britain is lid Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR). SCR -*» ♦Vanaf tarief basis auto en max. 2 passagiers retour per Superferry Stena Hollandica dagafvaart heen en nachtafvaart terug. Cabin verplicht op de nachtafvaart: toeslag 2-persoonsinside cabin 46,= euro; 2- persoonscabin met zeezicht 54,= euro. Keus gelijktijdig bij boeking kenbaar maken. De sfeervol maritiem ingerichte cabins aan boord van de Stena Superferry zijn alle voorzien van prive douche en toilet, bedlinnen, handdoeken, shampoo en zeep. Liever met de motor? Boekingskorting bij 1 motor met 2 personen: 46,= euro per persoon Afstand Harwich - The Swan Hotel ca. 55 km, A120 via Colchester en Sudbury dag 1: vertrek vanuit Hoek van Holland, Superferry Stena Hollandica. 14.30 uur; middag op zee, u maakt uitgebreid kennis met de vele faciliteiten aan boord; geniet van het voorjaarszonnetje op het buitendek; winkelt op uw gemak in het shopping centre en nuttigt een drankje in een van de vele bars. Aankomst Harwich 20.00 uur (locale tijd); vlotte ontscheping en vertrek naar Lavenham, alwaar uw kamer voor 3 nachten is gereserveerd in het prachtige Swan Hotel**; 's avonds welkom diner. dag 2,3 en 4: drie voile dagen om de graafschappen Essex, Norfolk en Suffolk te verkennen: van glooiende heuvels waarin gouden korenvelden en groene weides door houtwallen van elkaar zijn gescheiden tot prachtige duingebieden langs de Noordzeekusten en kreken vol vogels en lavendelvelden, u komt het op uw rondreis allemaal tegen Op dag 2 en 3 dineert u in het sfeervolle 'Gallery Restaurant' van het Swan Hotel. Dag 4 tevens vertrek vanuit Harwich. Superferry Stena Hollandica. 23.45 uur; compleet avondje uit met overnachting aan boord in een comfortabele hut met prive faciliteiten. dag 5: aankomst Hoek van Holland 07.45 uur (locale tijd); ontscheping en aanvang thuisreis Voor de fervente 5 sterren resort bezoeker staat kamperen gelijk aan 'survivallen'. Kinderen daarentegen vinden kamperen en survival vaak heel leuk. Kevcamp Holidays biedt deze combinatie aan. En uiteraard doen de ouders mee. Kijk ook op www.keycamp.nl Gestrand op een onbewoond eiland of verdwaald in het bos.Het klinkt idyllisch en angstaanjagend tegelijk. Wat moet je eten? Waar ga je slapen? Met een paar belangrijke basic survival skills kom je een heel eind. maar die moet je dan wel onder de knie hebben. Voor iedereen die zich wel eens zorgen maakt over stranden. in de wildernis, of het gewoon hartstikke leuk vindt in de natuur bezig te zijn, is er het survival camp op camping La Croix du Vieux Pont bij Parijs. Kinderen en hun ouders leren er de grondbeginselen van overleven in het wild. Het CBS heeft berekend dat het aantal alleenstaanden ouders sinds 1995 met dertig procent is toegenomen. Logisch dat het aanbod reizen speciaal voor deze doelgroep de laatste jaren steeds groter wordt. Er zijn vakanties met een aan kinderen aangepast programma, meer comfort tijdens de reizen, minder reisdagen en speciale kinderexcursies. Baobab is een van de aanbieders. In hun reis naar Egypte is er een Farao dorp; een nagebouwde stad uit de tijd van de farao's waar acteurs de Egyptenaren van toen naspelen en je het graf van Toetanchamon kan bezoeken. Het aanbod aan bestemmingen is, heel divers. Denk aan een verre reis naar landen als Sri Lanka, Indonesie, Kenia, Mexico, Costa Rica, Thailand, de VS of Zuid-Afrika. Voor een bestemming dicht bij huis is er naast Egypte keuze uit Marokko en Turkije. Kijk voor meer informatie op www. baobab.nl en voor veel informatie over reizen met kinderen op www. kinderreizen.eigenstart.nl. Door Marco Bakker Haar ravissante schoonheid wordt tot ver buiten onze landsgrenzen zeer gewaardeerd. En niet alleen in de Playboy Mansion van Hugh Hefner. Monique Sluyter komt overal. Of het nu gaat om vakantie of een zakentrip, ze reist graag: "Op Phuket vond ik een kleine Boeddha in zee." "Op 'm'n dertiende was ik met mijn ouders op vakantie in Cap d'Age, daar had ik mijn eerste vakantieliefde. Frederico heette hij, van hem kreeg ik m'n eerste zoen. Reizen is verrukkelijk. Mijn meest memorabele vakantie bracht ik door in Hot Springs Cove op Vancouver Island, er is daar een afgelegen warmwaterbron die in de oceaan uitmondt. Het is niet eenvoudig om er te komen: na een lange reis moet je eerst nog een paar kilometer door het regenwoud lopen. Ik ontmoette onderweg een paar Haida indianen. De stam kent geen geschreven geschiedenis, in plaats daarvan beelden ze hun verhalen af op totempalen. Op sommige ervan staan mythische of spirituele wezens. Ik schilder zelf ook en dus hadden we erg leuk contact. Afgezien van vakantie vind ik het heerlijk om op pad te gaan voor m'n werk. Destijds was ik met Hugh Hefner en Tony Curtis in Los Angeles, daar deed ik een shoot voor Playboy USA. Tony vroeg of ik op zijn knie wilde zitten, maar daar had ik geen zin in. Hij had namelijk ooit over Marilyn Monroe gezegd dat zij 'kuste als Hitler'. Dat vond ik toch zo'n rare uitspraak! Tony vond het niettemin heel grappig dat ik dat wist, als Nederlandse Playmate - hij kwam niet meer bij van het lachen. Op Venice Beach kwam ik later een toegetakelde zwerver tegen die me water aanbood op een terras. Hij vroeg wat ik in Amerika deed en ik vertelde dat ik naar een feest ging in de Playboy Mansion. De volgende dag stond ik op de chique party te praten met Hugh Hefner, toen ik ineens iemand mijn naam hoorde roepen. Ik draaide me om en tot mijn verbazing was het de 'zwerver', in een keurig pak. Bleek dat hij een bekende filmproducent was! Hij deed voorkomen of hij zwerver was om geen last van mensen te hebben en hij sliep ook echt op het strand tussen de clochards. Lachend zei hij tegen Hugh: 'This is a real girl and not a gold digger! De fraaiste plek waar ik beq,geweest is toch wel Phuket. In Kathu heb ik veel gemediteerd onder een gouden Boeddha sculptuur, de Wat Phra Tong. Dit beeld is volgens de overlevering uit de aarde herrezen. Eveneens vertoefde ik veel tussen de monniken van de Wat Suwan Khiri Wong tempel, ik kreeg van hen een ring en amulet; een prachtig aandenken. En tijdens een van mijn meditaties op het strand vond ik een kleine Boedhha in zee, dat was een bijzondere ervaring. Daar besefte ik dat wanneer je luistert naar je innerlijke stem, alles mogelijk is. Met wie ik nog eens op reis zou willen? Met Wubbo Ockels, en dan natuurlijk een ruimte-reis." Meer Monique: www. moniquesluytermodels.com Monique Sluyter komt overal. Of het nu gaat om vakantie of een zakentrip. ze reist graag. Foto Ray Christian

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 23