Loopbaan Europa regelt probleemleningen Vakkennis alleen is niet genoeg Gratis autodeaning! HULPEN IN VASTE DIENST AFVAL IS VAAK DUUR MEER GELD, ACTIEVER Autoschade? Betere Binnen Europa zouden regels gelijk moeten zijn. Op het gebied van leningen is dat nog lang niet zo. Maar dat gaat veranderen. prestaties met betrokken werknemers Dossiers doorgelicht Rechten Lenen over de grens Toekomst meegaan met verandering Schone taak voor nieuwe minister van Onderwijs Overeenkomst beeindigen zonder opgaaf van reden OOO Wij werken voor alle verzekeraars. ABS SchadeCentrum Rotterdam Met subsidie van VWS Burger betaalt soms dubbel Slechts kwart met laag inkomen naar museum Vitale 60-plussers Wet tegen bonussen Evenveel dagbladlezers MaasstadPers Woensdag 12 mei 2010 Hoe meer werknemers zich be trokken voelen bij hun bedrijf, hoe beter dat bedrijf presteert. Helaas blijkt uit onderzoek van HR -adviesbureau Towers Watson dat twee van de vijf werknemers zich niet of nau- welijks betrokken voelt bij zijn werkgever. De helft denkt er zelfs over om het bedrijf te ver- laten. Voor werkgevers is het, juist in deze economisch zware tij- den, van belang om de meest betrokken werknemers vast te houden en de niet betrokken medewerkers in beweging te krijgen. Wat is er dan nodig om dat te bereiken? Bij de keuze voor een werk gever zetten Nederlandse werk nemers de hoogte van het ba- sissalaris net als in 2007 als sti- mulans op nummer een. Ge- volgd door uitdagend werk, concurrerende arbeidsvoor- waarden en flexibele arbeidstij- den. Uit het onderzoek blijkt 00k dat een kwart van de on- dervraagden denkt dat ze tus- sen de een en meer dan vijf jaar I anger moeten werken dan aan- vankelijk gepland als gevolg van de economische crisis. Driekwart verwacht 00k na zijn 65-ste nog te zullen werken. De ondervraagde werknemers kij- ken zeer positief aan tegen hun carriereontwikkeling. Het gaat hen daarbij niet zozeer om sta tus of e£n hogere beloning, maar meer om het ontwikkelen van nieuwe vaardigheden om het huidige werk beter te kun- nen doen en om de kans op een andere functie te veigro- ten.O Ongeveer 27000 mensen zijn vanuit de WW als zelfstandige aan de slag gegaan. Het koppe- len van bestanden van het UWV en de Belastingdienst liet zien dat sommigen bij de twee instanties verschillende werku- ren opgaven. 3000 keer heeft dat geleid tot terugvordering, soms met een boete. O als bijvoorbeeld, klantvriende- lijkheid, aanpassingsvermogen en doelgerichtheid. "Wat heb je aan die vriendelijke automon- teur als hij het mankement niet kan repareren?", is de kritiek. Vroeger, ja vroeger ging je naar de LTS en als je goed genoeg was naar de MTS. "Dan wist een werkgever precies wat hij aan kennisniveau mocht verwach- ten. Nu is het afwachten, want de vakkennis is een onderdeel van het totaal geworden. De ba- lans is zoek", zeggen de tegen- standers - en dat zijn er velen - van het CGO (competentiege- richt onderwijs). De gedachte achter het CGO Vakkennis en meer... F0T0 ED DEWAERHEIJT De uitspraak 'vroeger was alles beter' heeft allang afgedaan; we weten nu wel beter. Toch speelt deze gedachte een stevige rol in de hoog oplopende discussie over het middelbaar beroeps- onderwijs. Zeer veel leerkrach- ten en directies van Regionale Opleidingscentra (ROC) - dat zijn de scholen voor het mid delbaar beroepsonderwijs (mbo) en de voorbereiding daarop (vmbo) - lopen te hoop tegen het zogenaamde compe- tentiegerichte onderwijs, dat sinds 2004 wordt doorgevoerd. De kritiek is dat de vakken nis ondergeschikt wordt ge- maakt aan andere competenties is de leerling klaar te stomen voor een toekomst waarin hij zich blijvend kan handhaven. Het gaat er om dat hij niet al leen een vak heeft geleerd, maar dat hij 00k openstaat voor alle veranderingen en bereid is daar- in mee te gaan. Dus meer zelf- standigheid en eigen verant- woordelijkheid en een beroeps- houding die daarbij past. "Pri ma", zeggen de critici, "maar de balans is nu doorgeslagen. Ook verzetten ze zich tegen de enorme 'papierwinkel' die dat ook nog eens tot gevolg heeft. De nieuwe minister voor On derwijs weet wat hem/haar te doen staat.O Het lenen van geld is een van de belangrijkste ootzaken van gro- te financiele problemen voor sommige mensen. Daar gaat de overheid wat aan doen. Ener- zijds door beter na te laten gaan of iemand wel in aanmerldng komt voor een lening en ander- zijds door de geldverstrekkers meer in toom te houden. De nieuwe wet die dat alles regelt is in overeenstemming met de Europese richtlijnen, zodat het ook mogelijk wordt 'over de grens' te lenen; overal zullen consumenten dezelfde rechten en plichten hebben. Bovendien moeten de nieuwe regels meer duideli jkheid opleveren voor de consument. Bijvoorbeeld door- dat de klant geruime tijd voor- dat hij de overeenkomst aan- gaat informatie moet ontvan- gen over de kosten. Deze kosten moeten worden vermeld in de vorm van een jaarlijks kosten- percentage. Verder kunnen con sumenten eenvoudiger aanbie- dingen van verschillende kre- dietverstrekkers uit eigen land en andere Europese lidstaten met elkaar veigelijken en de meest gunstige aanbieding kie- zen. Ook krijgt de consument meer mogelijkheden om de kre- dietovereenkomst te beeindi gen. Dit kan binnen 14 dagen nadat deze is afgesloten, zonder opgave van redenen. Daarnaast kunnen zij een kredietovereen- komst voor bepaalde tijd mak- kelijker aflossen tegen beperkte kosten. De nieuwe wet moet dit jaar nog ingaan.O maakt (auto/caravan/camper)schade beter! B0KELWEG 100 SCHIEDAM SPAANSE POLDER T 010-415 4540 WWW.SCHADECENTRUMROTTBWAM.NU Sinds 2009 zijn ruim achtdui- zend alfahulpen met een sub sidie van VWS (weer) in vaste dienst aangeno- men bij thuiszorg- instellingen. Daarmee is het plafond van deze subsidie bereikt en is de regeling beeindigd. De minister van Volksgezondheid ziet het als een goede zaak dat er ruim gebruik is gemaakt van de regeling en dat die het beoogde ef fect heeft gehad. Voor de werkgele- genheidsubsidie, die in 2009 werd inge- steld om ervoor te zorgen dat alfahul pen weer een vast dienstverband kre- gen was 8,5 miljoen euro beschikbaar. De Raad Nederlandse Detail- handel (RND) wil dat gemeen- ten de Verpakkingenbelasting teruggeven aan de burgers. Jaarlijks halen gemeenten 115 miljoen euro op uit het Afval- fonds. Dit wordt betaald uit de Verpakkingenbe lasting die in de prijzen van alle producten is doorberekend. De RND vindt het onacceptabel dat burgers deze extra inkom- sten niet terugzien in een lage- re afvalstoffenheffing. "Het leeuwendeel van de inkom- sten uit het Afval- fonds is een extra in- komst voor de ge meenten. In de meeste gemeenten betaalt de burger daardoor dubbel voor de inzameling van afval." Mensen met een laag inkomen zijn minder actief in hun vrije tijd dan mensen met een hoger in komen. Ze werken minder dikwijls als vrij- williger en bezoe- ken ook minder vaak een muse um. Ook hebben ze iets minder fre quent contact met vrienden en ken- nissen. De kloof tussen de laag- ste en de hoogste inkomens- groep was het grootst bij het be- zoeken van mu- sea. Slechts een kwart van de mensen met een laag inkomen be- zocht in 2008 een museum. Van de hoogste inkomens was dat de helft. Meeste vrijwilligers in musea zijn vitale 60-plussers. - blijkt uit onderzoek. Er is gekeken naar de betekenis f van vrijwilligers voor musea en naar de hun motieven. De minister van Justitie Dereidt een wettelijke regeling voor die de raad van commissarissen van een nv de bevoegdheid geeft bonussen terug te vorderen. In 2009 las 68 procent van de Nederlanders dagelijks een krant. Dat staat voor 9,4 miljoen krantenlezers; gelijk aan 2008.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8