Sport @wi Wie mag de eer van de stad hoog houden in de eredivisie? Naast Feyenoord natuurlijk. Wordt het Sparta of Excelsior? De Mos: vertrouwen in goede afloop Niet meer lachen om Feyenoord TIGGELEN RUIMT VELD MOKOTJO KRIJGT KANS FLUITEN NAAR BONUS Play-offs Sparta en Excelsior vechten om een plek in eredivisie De mannen van Alex Pastoor zijn in vorm en voe len zich lekker. Hoop 'Vorm komt terug' Terugblik Nog geen prijzen, maar. www.elfvoetbal.nl OO© Sparta wikkelt contract oud-intemational af Eerst in de kijker spelen bij Feyenoord Inbreng bij promotie West Bromwich marginaal •je Van je familie moet je't hebben Adeleye for Nigeria ;ig Excelsior speelt meest fair NU OVERAL TE KOOP MaasstadPers Woensdag 12 mei 2010 Wat weegt zwaarden ervaringof vorm? zorgverzekeraar m Excelsior viert de 1-0 tegen Zwolle. proshots/jan kanning Van de redactie ROTTERDAM Sparta Rotterdam en Excelsior maken zich op voor een Rotter- damse derby in de finale van de play-offs. Het is duidelijk dat Sparta niet in opperbeste doen is. De 2-0 zege op Helmond Sport was pas de tweede over- winning in de laatste 24 duels. Een ongelofelijk slechte reeks, die maandenlang reuzenhap- pen uit het zelfvertrouwen van de spelers heeft genomen. Hoe anders is dat voor de nummer drie van de Jupiler League. Ex celsior scoorde in de laatste drie competitiewedstrijden liefst veertien keer en houdt een goed gevoel over aan het tweeluik met FC Zwolle. De mannen van Alex Pastoor zijn in vorm en voelen zich lekker. Wat Ex celsior alleen mist, is ervaring. In Kralingen loopt een mooie verzameling rasvoetballers rond, maar routine ontbreekt. Sparta is wat dat betreft een stuk verder. De derby zal straks duidelijk maken wat zwaarder weegt; ervaring of vorm. Het is niet de eerste keer dat Sparta en Excelsior elkaar tref- fen in de nacompetitie. In 2001 en 2002 vochten de twee 00k al om een plek op het hoogste ni veau. En twee keer kwam Spar ta als winnaar uit de bus. Met twee zeges (4-3 en 3-1) was de ploeg uit Spangen in 2001 nog duidelijk de sterkere, een jaar later bleek het verschil minder groot. Sparta won het eerste tweeluik in 2002 met 1-0, door een goal van Ousmane Sanou, maar in de return nam Excelsi or een 2-0 voorsprong dankzij twee kopgoals van Steve Offers. De Kralingers waren dicht bij een eindoverwinning, maar een late tegentreffer van Sanou gooide roet in het eten. Degra- datie zou voor Sparta verre- gaande gevolgen hebben. Een terugval naar de Eeiste Divisie scheelt drie tot vier miljoen eu ro aan inkomsten en dat is veel geld op een begroting van zo'n tien miljoen euro. Komt bij dat talenten als Nick Vieigever, Ke vin Strootman en Erik Falken- burg hoogstwaarschijnlijk ver- trekken bij degradatie. Excelsior raakt logischerwijs minder in de problemen als het promo- veert, maar zal wel moeten in- vesteren. De huidige selectie is namelijk niet sterk genoeg voor de Eredivisie. O Aad de Mos heeft een doel: hij moet Sparta koste wat kost in de Eredivisie zien te houden. Van de redactie ROTTERDAM De trainer heeft de ploeg sinds zijn aantreden nog niet veel be- ter laten voetballen, maar het goede nieuws is: de Hagenaar ziet verbetering. Dolblij rende De Mos zon- dag in de vierde minuut van de blessuretijd richting de comer- vlag. Sparta vierde daar de be- vrijdende 2-0 van Charles Dis- sels, die de uitschakeling van Helmond Sport betekende. De 63-jarige coach kon zich niet inhouden en holde als een kind zo blij over het veld. Zoals De Mos eerder al wist dat Spar ta op bezoek in Helmond ging verliezen, daar had hij nu al ver- wacht dat zijn ploeg in het laat ste half uur ging scoren. „We wisten dat de kansen gingen ko- men, zeker na het uur. Hel mond heeft in het eerste duel een zware wedstrijd gespeeld en veel kracht verspeeld." Het spel van Sparta was nog niet om over naar huis te schrijven, maar De Mos ziet wel degelijk verbe tering. „Ik ben blij met de vorm van sommige jongens. Je ziet dat die weer begint te stijgen. Dat komt 00k omdat we steeds meer tot een vaste formatie ko- men. Strootman hebben we een tijd moeten missen, maar die is er nu weer bij. En Lerin Duarte heeft tegen FC Groningen zijn debuut gemaakt en die heeft de laatste drie wedstrijden steeds negentig minuten gespeeld. Dat geeft vertrouwen, want ik heb verder geen tijd om dingen te veranderen." O Feyenoord heeft het seizoen niet kunnen afsluiten met een prijs, maar in De Kuip huist w£l weer een ploeg waar men trots op kan zijn. Van de redactie ROTTERDAM Tijdens de eerste training van Feyenoord tervoorbereidingop dit seizoen liepen veel suppor ters rond met een shirt waarop Mario Been stond afgebeeld als Che Guevara. Been als de ver- losser na het zoveelste jaar zon- der roem. De dmk op de trainer was levensgroot, maar zijn aan- stelling bleek een schot in de roos. De lat lag, gezien de pres- taties in recente jaren, vrij hoog. Europees voetbal was de doel- stelling en die werd gehaald. De bekerfinale was daarna, on- danks het verlies, een mooie kers op de taart. Financieel ge zien zit Feyenoord nog steeds in een diep dal, maar op het veld gloort hoop. O Adri van Tiggelen vertrekt definitief bij Sparta. Het be- stuur van de club heeft een regeling met de oud-intema tional getroffen over de af- wikkeling van zijn langdurig lopende contract Door de komst van Aad de Mos naar Sparta belandde Van Tiggelen op een zijspoor. De assistent- trainer werd vorige maand op non-actief gezet op het moment dat 00k hoofdcoach Frans Adelaar het veld moest ruimen. Verder werden 00k hoofd jeugdopleiding Richard Grootscholten en keeperstrai- ner Dick Bos kaltgesteld. Van Tiggelen was in 2005 korte tijd hoofdtrainer van Sparta. Vijf wedstrijden had hij de leiding en alle duels werden gewon- nen. Het leverde Sparta na drie jaar in de Eerste Divisie promo- tie naar het hoogste niveau op. In 2007 was Van Tiggelen weer interim-trainer toen Gert Aan- dewiel werd ontslagen. Kamohelo Mokotjo krijgt kans zich te bewijzen bij Feyenoord Deze zomer nog kan hij een plek in de selectie van Feye noord verdienen. De middenvelder staat al onder contract bij de Stadiondub, maar speelde dit seizoen op huurbasis voor Excelsior. De negentienjarige Zuid-Afrikaan maakte dit jaar indruk bij de eerstedivisionist en dat heeft de technische leiding in De Kuip doen besluiten om Mo kotjo een kans te geven. „Maar Mokotjo wordt niet meteen aan de selectie toegevoegd", vertelde Feyenoords technisch directeur Leo Beenhakker te gen RTV Rijnmond. „Hij moet zich eerst eens in de kijker spe len." Mokotjo is bezig aan zijn eer ste seizoen op de Nedertandse velden. Hij kwam afgelopen zomer over van Supersport United en maakte een doelpunt Feyenoord krijgt van West Bromwich Albion geen bonus voor Andwele Slory. De pijlsnelle aanvaller vertrok in de winterstop naar de En- gelse club, maar kon daar geen potten breken. Bij de transfer van Slory had Feyenoord bedongen dat het een bonus van 'enkele tiendui- zenden euro's' zou ontvangen als West Bromwich promo- veerde naar de Premier League. Dat lukte, maar de rol van Slory bij het bewerkstel- ligen van die promotie was zo marginaal, dat een bonus uitblijft Slory begon slechts een keer in de basis en kwam vijf maal als invader binnen de lijnen. Het was voor de aanvaller 00k niet voldoende om een nieuw contract af te dwin- gen. Slory moet na zijn Engel- se avontuur dus weer hard op zoek naar een nieuwe club. Rabo-renner en Schiedammer Dos van Embden be- leefde een mooi moment in de Giro die 4,5 kilometer door Schiedam reed. Zijn familie zwaaide hem toe. Ayodele Adeleye (Sparta) heeft van bondscoach Lars ®Lagerback van Nigeria een oproep gekregen voor deel- name aan het WK. Als enige speler van de eredivisie. Excelsior is bovenaan geeindigd in het Fair Play Klassement van de KNVB. De Kralingse club kreeg dit seizoen relatief de minste gele en rode kaarten. Maak deze maand kans op o.a.:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9