Sport O LAATSTE KUNSTDE GIO MEESTE ONDER DE 19 KASTEEL L00PT LEEG Waar niemand rekening mee wilde houden, gebeur- de zondag op Het Kasteel. Play-offs Onzekerheid op Kasteel 'Iedereen op de club moet offers brengen. Niet al- leen op het veld.' Volop lof Spelers lopen weg met Pastoor Toch promotie Kelder trekt lange neus naar de fans 50.000 OOO Afscheid na WK in Zuid-Afrika Feyenoord hofleverancier 3jg Kuip heeft beste grasmat Eredivisie met 17 clubs? De Mos veiiaat Sparta NU OVERAL KOOP MaasstadPers Woensdag 19 mei 2010 Sparta valt ver terug Van de redactie ROTTERDAM Het horrorscenario waar nie mand rekening mee wenste te houden, kwam toch uit. Na de gemiste penalty van Excelsior leek Sparta goed weg te komen en na de 1-0 van Poe- pon was het legioen in de wol- ken, om vervolgens binnen de minuut van de hemel in de hel te belanden door de beslissen- de tegentreffer van de voet van Fernandez. Sparta degradeerde zo voor de tweede keer in de historie naar de Eerste Divisie. Wat nu? Kevin Strootman trapte een gat in de deur van de kleedka- mer, boze supporters bestorm- den het hoofdgebouw en alge- meen directeur Peter Bonthuis trok wit weg. De degradatie sloeg zondag op Het Kasteel in als een bom. Iedereen wist dat het kon ge- beuren, maar niemand had het echt verwacht. Sparta zou in de play-offs wel affekenen met Ex celsior, was de gedachte, maar daar dachten de Kralingers heel anders over. Wat Sparta rest, is een boel onzekerheid. „Het voortbe- staan van de club is niet in het geding, maar er moet wel iets gebeuren", sprak Bonthuis na afloop. „ledereen binnen de club zal offers moeten brengen, op het veld, maar 00k op het kan- toor. We hop>en de schade te beperken door de verkoop van spelers. Hoe dan 00k zal de be- groting met zo'n vier miljoen euro omlaag gaan." Zeker lijkt het vertrek van de talenten Erik Falkenburg, Kevin Strootman en Nick Viergever. Zij hebben geen trek in de Jupi- ler League en voor Sparta wor- den ze sowieso Te duur. Daarnaast zullen veel ande- re spelers vertrekken, omdat ze te zwaar op de begroting druk- ken. Op technisch gebied is er wel meer onzekerheid. Zoals de vraag: wie is er volgend seizoen trainer op Het Kasteel? De kans dat dat Aad de Mos is, lijkt klein. De Hagenaar werd vier duels voor het einde van het seizoen met veel bombarie binnengehaald als de crisisma- nager die Sparta wel in de Ere- divisie zou houden, maar hij gaat de boeken in als de tweede coach na Frank Rijkaard die met de roemruchte club degra- deert. De Mos nam enkele vreem- de beslissingen en haalde zo de woede van sommige spelers en leden van de raad van commis- sarissen op zijn hals. Hij ging weinig subtiel te werk en zette een belangrijk deel van de tech- nische leiding, waaronder assis- tent-trainer Adri van Tiggelen, op een zijspoor. Ook voor de raad van com- missarissen zelf is de degradatie een duidelijk signaal. Het geeft aan dat het ad-hoc-beleid niet de juiste koers is. Wellicht kan er vanuit de Ju- piler League een stabiele basis gecreeerd worden, die naar pro- motie leidt. Maar voorlopig rest Sparta niets anders dan veel onzeker heid over de nabije toekomst. O Aad de Mos treurt, maar zijn het krokpdillentranen? vincent van dordrecht Van de redactie ROTTERDAM Als bedankje kreeg hij van de spelers een grote kan sport- drank over zich heen, maar daar kon Excelsior-trainer Alex Pastoor niet mee zitten. In zijn eerste seizoen als hoofdcoach leverde hij met de promotie een prachtprestatie. „Alle lof gaat uit naar de trainer", sprak aan- voerder Ryan Koolwijk. „Hij heeft dit team echt fantastisch neergezet. We hebben echt aJs een team gewerkt en dat is voor een groot deel te danken aan de technische staf." Pastoor zelf bleef vrij nuchter. „Alleen na die 1-1 van Guyon Fernandez vond ik mezelf terug op de middenstip, maar voor de rest heb ik het vrij klinisch beleefd. Dit seizoen was al geslaagd voor we begonnen." O Van de redactie ROTTERDAM Op Woudestein zijn ze vermoe- delijk nog steeds niet uitgefeest na de bizarre promotiewed- strijd tegen Sparta. Met de pro motie naar de Eredivisie haalde vooral algemeen directeur Si mon Kelder zijn gelijk. Exact een jaar geleden kon- digde Excelsior aan opnieuw met Feyenoord te gaan samen- werken. lets dat tot zeer veel kri- tiek van de achterban leidde. Excelsior zou haar identiteit verliezen en nooit meer hetzelf- de zijn. Sommige fans knipten zelfs hun seizoenkaart door. „Zes maanden lang ben ik ver- ketterd door de supporters, dus ik trek nu een lange neus naar hen", zei Kelder zondag. „Zon- der de gehuurde spelers van Feyenoord hadden we dit nooit bereikt.' O Giovanni van Bronckhorst kondigde vorige week aan te stoppen als profvoetballer. De 35-jarige linksback vindt het welletjes geweest Flet WK in Zuid-Afrika wordt zijn laatste kunstje, al neemt hij op 25 ju- li in de oefenwedstrijd van Feyenoord tegen Real Mallor- ca officieel afscheid. „lk heb een prachtige carriere gehad en hoop die in Zuid-Afrika van extra glans te voorzien. Samen met het team en de staf ga ik er alles aan doen om de beker naar Nederland te ha- len. Dat zou een geweldig ein de zijn", sprak Van Bronck horst, die zich nu op een car riere als trainer gaat richten. Hij blijft wel betrokken bij de technische staf van het eerste elftal. „Als assistent-stagiair", zei hij zelf. „lk ben ontzettend blij dat hij behouden blijft Gio vanni is sociaal en een team- speler en zulke mensen zijn goud waard", zei Beenhakker. Oranje Onder 19 is dinsdag be gonnen aan de zogenoemde Eliteronde, waarin de ploeg van bondscoach Wim van Zwam een plaats op het EK moet veiligstellen. Feyenoord is hofleverancier van de ploeg. De Stadiondub levert zes spe lers: Jerson Cabral, Luc Castaig- nos, Jordy Clasie, Tim Eekman, Ricky van Haaren en Bart Schenkeveld. Daar had nog een zevende bij kunnen komen, maar Stefan de Vrij zegde af. Het eerste half jaar in Feye noord 1 heeft zijn tol geeist bij de 18-jarige verdediger. Sparta levert geen spelers aan Onder ig. De Kasteeldub doet dat wel aan Jong Oranje. Kevin Stroot man en Nick Viergever meld- den zich afgelopen maandag, terwijl Joshua John en Erik Fal kenburg zich met blessures af- meldden. Feyenoord levert met Diego Biseswar, Leroy Fer en Georginio Wijnaldum drie spe lers. Het beste voetbalveld van de Eredivisie ligt in Rotter- ©dam. De Kuip komt als beste uit de bus in een verkie- zing van de Vereniging van Contractspelers (WCS). Als het faillissement van Willem II daadwerkelijk ©wordt uitgesproken, kan de KNVB het speelschema niet meer omgooien. Dan worden het 17 clubs. Trainer Aad de Mos keert ko- mend seizoen niet terug bij Sparta in de Jupiler League. De dubleiding heeft officieel af scheid genomen van de 63-ja- rige Hagenaar. Sparta heeft ook afscheid ge nomen van Sander van Gessel, Charles Dissels, Cor Varkevis- ser, Adoleye Adeleye, Edwin van Bueren en de huuriingen Milano Koenders, Romano Denneboom en Darko Bodul. Nick Viergever en Erik Fal kenburg zijn dicht bij een overgang naar AZ.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11