Zw Gebr. v/d Bosch keukens Super aanbieding rij II <IS®g)§tf Gebr. v/d Bosch 19,95 FordVakantie-inspectie Vink Evag Al 20jaar een begrip in Vlaardingen e.o'. keukens Trend Redmiddel voor stagnerende woningmarkt? Vrijdag 28 mei in Zwembad Zuid Schiedam een straatcircusshow uit Brazilie Acrobatiek Capoeira Braziliaanse Dans Circusacts Magie The ma: Vriendschap Speciaal op vrijdag 28 mei 2010 voor ALLE leeftijdenf!! met carouselkast Multiplexblad met ingefreesde spoelunit koelvries, oven, kookplaat, schouw en vaatwasser in 70 kleuren/modellen leverbaar Industrieweg 26 Tel. 010-4601905 3133 EE Vlaardingen Fax 0104354943 Openingstijden Maandagt/m vrijdag 09.00 uur-16.00 uur Zaterdag 10.00 uur -14.30 uur oiiepeil trekhaak aansluiting banden koelsysteem verlichting remblokken inclusief gratis slippers .fc Een site, alle fietsinformatie Tukkend' door Broekpolder Overheid blijft prikken Tijd 19:00u - 20:00u Voorstelling 20:00u - 21:00u Workshop (je mag ook meedoen!) Entree Zwemleskinderen van Zwembad Zuid GRATIS (alleen op vertoon van geldige spetterkaart!) Vrijkaartje via je basisschool (beperkte scholeni) Losse entree €4,50 indusief Disco Zwemmen Kijk op www.zwembadgroenoord.nl en klik rechts op "Arricirco in Zwembad Zuid" voor meer info. Tijd: 20:00u - 21:30ul!l Entree: €3,70 p.p in Zwembad Zuid Kinderen zonder zwemdiploma zijn VERPLICHT te zwemmen met zwemvleugels onder begeleiding van een meezwemmende volwassene!!! Tegen inlevering van deze advertentie/bon, 2 voor de prijs van 1 tijdens bet Discozwemmen in Zwembad Zuid op 28-05-2010.1 bon per 2 personen!!! in- 1 HopHfPiikpn OAF, 930 rnmnlppf 0^ 11 (eigen montage team) 4 FordService Feel the difference Official Ford-dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Jan Evertsenweg 6, Bedrijventerrein Vijfsluizen, 3115 JA Schiedam, donderdag koopavond. Telefoon (010) 426 46 90, info@ford-vinkevag.nl Ruil je huis in voor een ander huis Een nieuwe woning, met korting, kopen en je huidige woning inruilen. Het kan in Schiedam. jenine Hooglander SCHIEDAM Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn, maar het kan in Schiedam. In de nieuwbouw- wijk Sveaparken, waar de wo- ningen van het type Visbur al- weer een tijd geleden zijn opge- leverd, gaan de laatste stuks nu met korting van de hand en krijgen de nieuwe eigenaren een gegarandeerde inruil voor hun oude woning. Makelaardijen Ooms en An- ke Bod ewes werken samen met projectontwikkelaars Bemog, AM en Bokx om een nieuwe trend in de verkoop van wonin- gen tot een succes te maken. Maar eigenlijk is het inruilplan niet echt nieuw meer, in het midden van het land worden nieuwbouwwoningen al een tijdje op deze manier verkocht. In Breda geeft zelfs de gerneen- te deze inruilgarantie af voor huiseigenaren. „Dit alles om de woningmarkt te stimuleren." Wat houdt de inruilgarantie precies in. Huiseigenaren die een nieuwbouwwoning willen kope'n, maar bang zijn dat zij hun huidige woning niet ver kocht krijgen, kunnen door middel van deze regeling hun bestaande woning verkopen aan de projectontwikkelaar van hun nieuwbouwwoning die een inruilgarantie afgeeft. De makelaars hebben een advise- rende rol. De bestaande woning van de nieuwbouwkoper wordt ge- taxeerd en voor een minimum verkoopbedrag opgekocht, maximaal 90 procdent van de verkoopwaarde. De projectont wikkelaars verkopen het huis vervolgens weer, voor de mini- mumprijs of iets hoger om de kosten te dekken. De huiseige- naar heeft zo als voordeel dat hij geen dubbele lasten draagt of gebruik hoeft te maken van een overbruggingskrediet. Bo- vendien zijn door de extra kor ting op de nieuwbouwwonin gen, de woningen ineens ook nog eens ruim 30.000 euro goedkoper geworden, met als bijkomend voordeel dat je de woning meteen kunt betrek- ken. Klinkt allemaal heel mooi, maar toch moet je hier wel mee oppassen. Er zitten een aantal Huizen gaan sneller van de hand als je ze eenvoudig in kunt ruilen. shutterstock nadelen aan vast, voor de huis- eigenaar zelf maar ook voor zijn buren. Stel, er worden drie huizen in een reeds bestaande straat of 10 huizen in een nieuwbouwwijk, gekocht en verkocht onder deze regeling. Dat zou dus betekenen dat de huizen gekocht en verkocht worden onder de marktwaarde. Daardoor zou het kunnen dat de totale marktwaarde van alle huizen in de straat of wijk gaat dalen (bestaand en nieuw- bouw). Daamaast krijgen huis eigenaren met deze regeling nooit de Tioofdprijs' voor hun bestaande woning, maar maxi maal 90 procent van de ge- taxeerde onderhandse verkoop- waarde. Het zou dus ook nog eens kunnen betekenen, dat je veel geld misloopt door je oude huis op deze manier te verko- pen.Extra veel risico lopen die huiseigenaren die een hogere hypotheek hebben dan de waarde van hun huis. Zij krij gen het minimum geboden voor hun huis en daardoor zal er een restschuld overblijven. Dit zal mee worden genomen naar de nieuwe hypotheek. In dat geval, kan het dus beteke nen dat je daardoor blijft zitten met een grotere restschuld van de hypotheek, dan wanneer het huis wordt verkocht voor de ei- genlijke marktwaarde. Deze marketing formule lijkt echter een gat in de markt, want het werkt. Er zijn al een aantal woningen verkocht en er wordt verwacht dat er in de toe- komst meer projectontwikke laars gebruik gaan maken van deze methodes, om zo de wo ningmarkt weer op gang te krij gen. Echter, alleen de grote pro ject ontwikkelaars hebben de fi- nanciele middelen om dit soort dingen te doen. Daardoor kun nen de kleine projectontwikke laars ondergesneeuwd raken. Zij kunnen geen inruilgaranties geven op bestaande woningen omdat zij geen financiele mid delen hebben om de inruilwo- ningen op te kopen. O Fietsliefhebbers kunnen sinds kort hun hart ophalen Oop de fietssite wwwiietseninzuidhollantLnl. Met handige tips en adviezen. o Zo kan het ook; wegens werkzaamheden in de Broekpolder is er geen plaats meer voor auto's. De gemeente Vlaardingen zet TukTuks in. Vandaag is de tweede vaccinatieronde tegen baarmoederhalskanker in Schiedam. Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15