Sport Duitsland haat Boateng Wellicht een eredivisie met 17 teams MATERIAAL- MANNEN Willem II Onder vuur Ballack mist WK door tackle Giro Opnieuw sprintzege voor Tyler Farrar BOVELANDER Liever een verre vriend... 3jc IJsblokjes OOO FLORIS JAN sfc Vertrouwen MaasstadPers Woensdagig mei 2010 co oefende ik al metdewedstrijdbal. Gewoon duizend ballen op je af laten vuren en dan wen je vanzelf aan de bewegingen van de bal. Maar doe je dat niet, dan zou je weleens een pro- bleempje kunnen hebben.' Wind mee of tegen Hoek knikt. Alles hangt afvan een ge- degen voorbereiding. 'Dan hoeft het nietzo'n heel groot probleem tezijn. Vergelijk het met wind tegen of wind mee, daar moet een keeper 00k op anticiperen. Nu moet een doelman zich aanpassen aan de snelheid van de bal. Dat is een kwestie van veel doen. Ie ogen en de rest van je li- chaam zullen zich aanpassen aan de signalen die binnenkomen. Na ver- loop van tijd zal je lichaam dan ade- quaat reageren.' Feit is wel dat een zwabberbal in combinatie met de geringe lucht- weerstand het de doelmannen in Zuid-Afrika zeker.niet eenvoudiger maakt. Maarten Stekelenburg is dus alvast gewaarschuwd voor de tover- schoten van Cristiano Ronaldo. O De KNVB sluit niet uit dat de eredi visie komend seizoen uit slechts zeventien clubs bestaat. Redact ie sport ROTTERDAM Als het dreigende faillissement van Willem II wordt uitgesproken kort voor het begin van de nieuwe compe-> titie, die op 6 augustus van start gaat, is er geen tijd meer om het vastgestel- de speelschema helemaal om te gooi- en. Datlieteenwoordvoerstervande KNVB gisteren weten. 'We hopen natuurlijk dat alles goedkomt inTilburg', benadrukte de zegsvrouw. 'Maar de KNVB is in deze zaak een afwachtende partij. Uiter- aard geven we Willem II wel zoveel mogelijk informatie en adviezen mee. We kunnen op een dreigend bankroet echter geen deadline zet- ten.' Voordat het nieuwe competitie- programma in de eredivisie officieel wordt vastgesteld, moeten alle clubs en de bijbehorende lokale autoritei- ten hun goedkeuring hebben gege- ven. 'Dat is een heel proces, dat veel tijd vergt', legde de woordvoerster van de KNVB uit. 'Het is dan onhaal- baar om bijvoorbeeld een week voor de competitiestart Willem II alsnog uit het schema te halen en een andere club toe te voegen. Dan is een eredivi sie met zeventien ploegen onvermij- delijk.' Sportieve gronden Indien Willem II onverhoopt eerder failliet gaat, dient het bestuurbetaald voetbal van de KNVB te bepalen hoe de opengevallen plaats in de eredivi sie wordt ingevuld. De reglementen van de voetbalbond voorzien niet in deze situatie die zich na de play-offs voordoet. Het bestuur betaald voet bal neemt op 'sportieve gronden' het ultieme besluit. Sparta, als tweede degradant ach- ter hekkensluiter RKC Waalwijk, lijkt de beste papieren te hebben om als nog in de eredivisie te blijven bij een faillissement van Willem II. Indien er voldoende tijd beschikbaar is voor de organisatie van de wedstrijd, behoort 00k een beslissingsduel nog tot de mogelijkheden. Sparta zou daarin tegen RKC kunnen uitkomen. De nummer twee van de Jupiler League, SC Cambuur, laat juridisch onder- zoeken of de Friese club 00k nog in beeld kan komen voor eventuele pro- motie. O Kevin-Prince Boateng ligt zwaar onder vuur in de Duitse voetbalwe- reld. Hij is verantwoordelijk voor de enkelblessure van Michael Ballack. Die moet het WK nu missen. Redactie sport ROTTERDAM Op internet wordt in talloze negatie- ve bewoordingen duidelijk hoe de Duitse voetbalfans denken over Boa teng. Devoormaligspelervan Hertha BSC wordt 'publieke vijand nummer 1' genoemd. Kreten als '82 miljoen mensen tegen Boateng' en de 'Anti- Boateng groep' zijn 00k te lezen op het wereldwijde web. Saillant detail is dat Boateng op het WK met Ghana tegenover Duits land staat in groep D. Hij iszelfgebo- ren in Berlijn en heeft een Ghanese vader en een Duitse moeder. Zijn broer Jerome zit in de voorlopige se- lectie van Duitsland voor het mondi- ale eindtoernooi in Zuid-Afrika. Boateng bood zelf zi jn excuses aan voor de overtreding op Chelsea-spe- ler Ballack in de finale van de FA Cup. 'Het spijt me. Het was geen opzet. Ik kwam gewoon te laat en r.aakte hem vol. Het zag er vrij dom uit', aldus de geplaagde speler tegenover Duitse media. Boateng claimt dat hij op het veld al twee keer zijn excuses aan- bood, Ballack ontkent dit overigens ten stelligste. Michael Becker, een advocaat van Ballack, beweert dat er wel opzet in het spel is en onderzoekt of Boateng vervolgd kan worden. "We gaan kij- ken wat onze opties zi j n en of dat kan leiden tot een straf.' 'Het zag er vrij dom uit.' afp Bal lack zelf houdt zich afzi jdig en wil niet te veel woorden aan het voorval vuil maken. 'Natuurlijk ben ik boos en teleurgesteld, maar in het voetbal moet je soms dingen achter je laten.' Deaanvoerdervanhet Duitse elftal is nog wel met de selectie meegereisd naar het Italiaanse eiland Sicilie voor een trainingskamp. Over zijn toe- komst bij Duitsland liet Ballack zich niet uit: 'Ik moet alles eerst even laten bezinken.' O Redactie sport ROTTERDAM Tyler Farrar heeft gisteren zijn tweede etappezege in de Ronde van Italie binnengehaald. De sprinter van Gar- min was aan het einde van de tiende rit, die over 230 kilometer van Avel- lino naar Bitonto ging, de snelste van het peloton. Aleksandre Vinokoerov blijft leider in het algemeen klasse- ment, op ruim een minuut gevolgd door Cadel Evans. Farrar, die eerder de etappe van Amsterdam naar Utrecht won, troefde in Bitonto de Italiaan Fabio Sabatini en de Nieuw- Zeelander lulian Dean af. Dean trok voor Farrar de sprint aan. De lange overgangsetappe werd gekenmerkt door een vroege ontsnapping. De Brit Charles Wege- lius en de Fransman Hubert Dupont versnelden al acht kilometer na het vertrek. Korte tijd later sloot de Itali aan Dario Cataldo aan. Het drietal kreeg een maximale voorsprong van bijna acht minuten. Daarna gingen de sprintersploegen in het peloton aan het werk en werd het trio op slechts zestien kilometer voor de streep ingelopen O Natuurlijk moet er alles aan gedaan worden om onze mannen bij de aftrap fris en fruitig te laten starten. Geen stram- me spieren, geen pijntjes, goed in balans, met de juiste kennis het veld in. En dat de bondscoach het niet al- leen kan, begrijp ik, maar een bege- leidingsteam van 27 man is echt te veel. Ik ben de moeilijkste niet, maar twee fysiotherapeuten en drie mas seurs voor maximaal elf man die ne- gentig minuten spelen, lijkt mij rijke- lijk overdreven. Oke, de wissels mo- gen 00k de massagebank op, maar daar heb je echt geen vijf knijpers voor nodig. En het is 00k niet zo dat ze de volgende dag 200 kilometer de berg op moeten trappen. Het is ge woon uitslapen, uitlopen, wandelen, potje kaarten, videootje kijken. Twee koks, inspanningsfysioloog, sportarts. Een veiligheidschef, drie persattaches, een teammanager. Vier scouts, een videoanalist en drie assi- stenten voor de bondscoach. Een kee- perstrainer. Het wordt druk vergade- ren zo. Zoveel mensen zoveel menin- gen. Je zou er bijna een eigen begelei- dingsteam op moeten zetten. Er gaan 00k drie materiaalmannen mee. Drie materiaalmannen? Wat moeten die in godsnaam doen daar? Een tas ballen en wat hesjes lijkt me toch voldoende. Dat de wielerploeg een set materiaalmannen meeneemt kan ik mij voorstellen. De schaats- ploeg, zeilers? Ja. En dat Nicolien Sau- erbreij dit keer haar eigen waxer naar Vancouver meenam bleek 00k niet onverstandig, maar drie materiaal mannen voor een voetbalelftal? Wat doen die dan? 'Zeg Henk, doe jij de ballen vandaag, dan neem ik de hesjes en Piet kan jij de netten con- troleren?' Twintig paar schoenen poetsen en veters strikken? Met z'n drieen naar de wasmachine kijken hoe de onderbroek van Van Persie in de rondte draait in gevecht met de sokken van Van Bommel? Ik zou het oprechtniet weten. En zo lust ik er nog wel een paar. Waar blijft dan de ICT'er voor de vast- gelopen laptops, de visagist, de bad- meester en de golfpro? Waar is de spelleider om het pokeren op kamer 251 in goede banen te leiden? De weerman en waar blijven de kamer- meisjes dan? En oeps, wie rijdt de bus? Ik kan u uit ervaring vertellen dat als iets van levensbelang is in Zuid-Afrika, dan is het een goede chauffeur. Onze vriendelijke Willy reed ons binnen een kwartier een gewisse dood in. Vanaf het vlieg- veld draaide deze local ons zonder licht en spokend de verkeerde baan op. Pas na vier bijna-frontale bot- singen en veel getoeter wisten wij daarwegte komen. Zevenentwintig begeleiders, geen chauffeur en 00k geen Ruud. Ineens bekruipt mij hetgevoel van verwend geneuzel en gezeur. Laat het niet waar zijn jongens, want ik had erzo'n vertrouwen in. O Floris Jan Bovelander is oud-hockey-intemational. Frank Lampard heeft bondscoach Fabio Capello ®gevraagd of hij de strafschoppen mag blijven nemen. Hij miste er een namens Chelsea in de FA Cup-finale. Elke keer als leerlingen van de Almelose school Erasmus een bal bij de buren in de tuin trappen, moet de school 500 euro betalen, vindt de rechter. Zuid-Afrikaanse media melden dat FIFA-baas vsi Sepp Blatter tijdens het WK alleen ijsblokjes van '~V Evian-water op zijn hotelkamer wil hebben.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21