De Kwestie DO NOT ENTER EENMAAL, ANDERMAAL? LEGALIZE NOW! MaasstadPers ZOBEZIEN Parkeren in Rotterdam is duur. Heel duur. Bijna vier keer zo duur dan in Amsterdam. De stad prijst zichzelf aan, maar schijnt niet te weten hoe. PASTORS Toeristenbeleid Duur entreekaartje voor de stad Rotterdam Een dagje Rotter dam is plots een stuk minder aantrekkelijk ReagSs Dunya on Tour Vrijwilligers opgelet! OOO MARCO a a a m p De Provincie weet zelf geen raad wwwriiaas stadpers^ Softdrugs Het goedkoopste toegangskaartje': §24 3k Beter loon voor leraar op Zuid MaasstadPers Woensdag 19 mei 2010 Tienduizend lopers wa- ren afgelopen zondag in Rotterdam voor de 30e Marathon. Een evene- ment waar veel toeschou- wers van buiten Rotterdam op af komen in een sfeer die door lopers wordt bejubeld. Beter, leuker en gezelliger dan in Rotterdam loop je ner- gens vertellen ze je in hun euforie. Rotterdam is the best! Mijn vriendin deed mee aan de bedrijvenestafet- teloop. Ik zette haar af op het 10 kilometerpunt aan de Spi- nozaweg en reed binnendoor, dus niet via de normale rou te, naar het 20 kilometerpunt op de Dorpsweg. Het laatste stuk ging door de Camisse- buurt in Charlois. Tegen haar collega uit Den Haag die met mij meereed, vertelde ik trots dat hier de Rotterdamwet geldt, een van de bijdragen van het Leefbaarcollege aan onze stad. Je mag er alleen een woning huren als je werkt, niet met een ww- of bijstandsuitkering. Met de Rotterdamwet doe je de kraan dicht, maar er moet 00k gedweild wor- den. Veel woningen zijn ei- gendom van particuiieren, zowel verhuurders als bewo- ners. Er is nogal wat achters- tallig onderhoud, in totaal op Zuid bij een kleine 10.000 woningen. Het college dat ons heeft opgevolgd, heeft geprobeerd de Verenigingen van Eigenaren nieuw leven in te blazen en opknapsubsidies te geven. Dat is een taai pro- ces, het gaat erg langzaam. Kort geleden kwam ik een corporatiedirecteur van bui ten de stad tegen. Hij was niet bepaald euforisch over Rotterdam. Hij wees me erop dat de problemen in Rotter dam echt groter zijn dan in andere grote steden. Zoveel achterstanden en goedkope woningen. Datvraagt om apart beleid. Ga die 10.000 woningen kopen. Dat kost misschien een miljard. Corpo- raties kunnen die woningen opknappen en daama verhu- ren of verkopen. Veel makke- lijker en sneller dan het nu gaat Wie moet dat betalen, vraagt u me. Dat kunnen cor- poraties makkelijk zelf. Er is een corporatie die niet rijk meer is, en dat is Woonbron, de corporatie die meer dan ■200 miljoen voor de SS Rot terdam heeft neergelegd. Al die andere corporaties, Vestia, Woonstad, PWS, Stadswo- nen, Com.Wonen en SOR: die hebben geen boot en dus het geld nog op zak. Kom op jon- gens, dokken voor de stad. Dan kunnen 00k niet-hardlo- pers zeggen: Rotterdam is the best! O We kunnen nog wat leren van de Amsterdammers Van de redactie ROTTERDAM Het wordt een lang pinkster- weekend, het seizoen van de sportcompetitie is net afgeslo- ten en het wordt zo'n 20 °C. Fa- milie X plant een dagje weg. Net als zo veel gezinnen. Win- kelen of cultuur snuiven, pa en ma zijn er nog niet over uit. De twee dochters kiezen voor win- kelen. Zoonlief vindt alles best zolang hij zijn Nintendo DS maar mee mag nemen. Winkelen dus. Rotterdam heeft er alles voor in huis. Met de Koopgoot als grootste trekpleister. Dat laat de stad weten 00k. Activiteiten, re clames en het paradepaardje: de Rotterdam Welcome Card. Engels, want dat spreekt meer toeristen aan. Vooral's zomers schreeuwt de gemeente om aandacht. En wie is Familie X om daar geen gehoor aan te ge ven? Anders is het winkelaan- bod wel datgene waar de, in ie- der geval de vrouwelijke, ge- zinsleden voor zwichten. Hoe zit het met parkeren, wil pa X weten. Goede vraag, want het par keren in de stad is bepaald geen toeristentrekker. Sterker nog, je moet er heel wat voor over heb ben om een bezoekje te bren- gen aan deze stad. Parkeren in parkeeigarages in het centrum is eigenlijk geen optie met het tarief van 02,50 per 50 minu- ten. Parkeren op straat is iiber- haupt geen mogelijkheid. Zon- der toeristen heeft Rotterdam al een parkeerprobleem. Uitwijken naar een andere deelgemeente moet wel. Want hoe verder van het centrum, hoe goedkoper het wordt om de auto te stallen. Zo ben je bij Zuidplein 'maar' 01,50 kwijt per 50 minuten. Daar komt dan nog wel bij dat je OV kaart- 1 Een dagje parkeren in een parkeergarage kost in hartje Rotterdam al snel 030 SS/gary Paul lewis jes moet kopen. Voor het hele gezin. Een dagkaart kost 06 voor een volwassene en 03 voor een kind tot 11 jaar. De oudste van huize X is net 12 ge- worden. Een rekensommetje wijst 024 uit als extra kosten. Een dagje Rotterdam is in- eens een stuk minder leuk. Dan maar naar Amsterdam. Daar kun je 24 uur parkeren op P+R terreinen en met maximaal De Provincie Zuid-Holland daagt professionals, bewoners en studenten uit om plannen in te zenden waarmee de be- reikbaarheid in Zuid-Holland kan verbeteren. Met de zoge- naamde Zuid-Hollandprijs wil de provincie waardering tonen voor initiatieven. Deelnemers worden opgeroe- pen te komen met innovatieve ideeen, ontwerpen, plannen en projecten voor een betere mo- biliteit ledereen met een briljant idee kan mee doen, alsje je op tijd inschrijft tenminste. Dat kan tot 1 juli. Het insturen van je plan kan dan tot 31 augustus. De winnaars worden in okto- ber bekend gemaakt De pro vincie deelt dan >75.000 uit aan de beste inzendingen van iedere categorie; professionals, bewoners en studenten. Meer informatie of inschrijven kan op www.zuidholland.nl/ zuidhollandprijs. vijf mensen reizen met het OV voor maar 06. Inderdaad: voor maar 06. Daar kunnen wij nog wat van leren, vindt 00k Else de Kwaasteniet van Rotterdam Marketing. "De gratis P+R ter reinen zijn van Stadstoezicht. OV-aanbieder RET wil nog niet tegemoet komen aan een geza- menlijk goedkoop kaartje." Maar ze zijn er wel mee bezig, vertelt een persvoorlichter. "We zijn ons ervan bewust en heb ben dit 00k meegenomen in een mobiliteitsonderzoek." Hopelijk komen de concrete plannen voor alle toeristen Am sterdam definitief hebben ver- kozen boven Rotterdam. O Alle drugs moeten gelegali- seerd worden. Dat bepleiten VyD-coryfee Frits Bolkenstein, oud-minister van Volksgezond- heid Els Borst en hoogleraar strafrecht Theo de Roos in een opiniestuk in NRC Handelsblad. Door legalisering van drugs zou je drugsbendes de wereld uit kunnen helpen, aldus de pleit- bezorgers. De partij van Bol- kestein is tegen legalisering. Waar je de auto 00k parkeert, een dagje Rotterdam is voor- alsnog een dure aangelegen- heid. Alsje door de Koopgoot wilt struinen moet je flink in je buidel tasten. Liefst zo min mogelijk natuurlijk, het is 00k crisis in de huishoudportemon- nee. En met het parkeergeld subsidieren we 00k geen loka- le ondememers, dus het is ge- woon verioren geld. Hoe dan 00k, de goedkoopste manier om in het centrum van Rotter dam te komen is parkeren op een P+R terrein en een dag- kaartje te kopen bij de RET. Uitgaande van een vijfkoppig gezin met een kind ouder dan n, kost een dagje Rotterdam ■24 Voor datzelfde geld kun je op een veel leukere manier naar de stad komen zonder de gemeente te spekken. Parkeer de auto in Ridderkerk (gratis) en neem de Ferry naar het centrum. Een retourtje kost ■4,80. Voor het hele gezin be- taal je 00k hier >24 voor. Of nog minder, want kinderen tot 4 jaar mogen gratis reizen. Bezorgklachten: Telefoon: 0900 - 4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fax 010-4699 504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: K. Moerman en A Dorst Telefoon: 010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ lochemsen Advertenties- Telefoon: 010 - 4699 525 Fax:010 -4699 504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: F. de Roon Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene vooiwaarden zijn op aanvraag beschikbaar Zondag een dag vol cultuur, kunst en muziek op het Plein voor de Laurenskerk. Een mini Dunya, als voor- proefje op het echte werk, zeg maar. D66 wil dat leraren in achterstandswijken meer gaan ©verdienen omdat ze vaak onder moeilijke omstandig- heden moeten lesgeven. Donderdag 27 mei organiseert deelgemeente Alexa nder een dineetje speciaal voor vrijwilligers. Meld je aanenleef je uit!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2