Oud Nieuws OOO [I SO la Fabriekswinkel 'Bleek dat de bussen vol met munitie zaten.' OOO Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. SOLA-ACTIEPRIJS 1 In de Sola Fabriekswinkel koopt u schitterend bestek en staalsterke pannen. U heeft de grootste keus uit kwaliteitsproducten voor de laagste actie- prijzen. U bespaart honderden euro's t.o.v. vergelijkbare mprkartikplpn SOLA-ACTIEPRIJS A ■•.udJtM; 14-delig Elke warmtebron Prijs vergelijkbaar I merk 276r- SOLA-ACTIEPRIJS i ft ■•ii.vlfVJ Bestekset model Amstel Zilverwit edelstaal 3.0 mm 9-persoons Prijs vergelijkbaar Kookset model Profiline Zilverwit edelstaal Elke warmtebron Prijs vergelijkbaar MaasstadPers Woensdag 19 mei 2010 nemen niet wagen 00k maar een likkie van dat prakkie te nemen want dan kreeg ik op mijn donder." Het overheersende gedrag van zijn vader zorgde ervoor dat )an van Oosterom nog tijdens de oorlog van huis wegliep. „Met drie vrienden ben ik naar Drenthe gegaan." Een reis die niet van gevaren ontbloot was. „Wij kwamen onderweg langs vier bussen van de moffen die naar Zwolle gingen. Wij heb- ben nog overwogen om mee te rijden maar omdat het te lang duurde voordat zij vertrokken, zijn wij doorgelopen en heb- ben overnacht bij een grote boerderij. Dat was grote luxe want in boerderijen was altijd volop te eten. Wij kregen daai brood met dik boter. 's Nachts zagen wij plots die bussen voor- bij komen en in de lucht waren veel vliegtuigen. En toen... BOEM! Bleek dat de bussen vol met munitie hadden gezeten. Maar de jongens hadden 00k veel lol onderling. Ik vergeet nooit dat de jongste van ons's nachts moest poepen. Wij zei- den dat hij dat het beste bene- den kon doen. Na een tijdje hoorden wij onder aan de trap een enorme schreeuw. Had hij zijn broek laten zakken vlak voor een koe en die was met zijn tong langs zijn achterste ge gaan." Na de bevrijding regelde de moeder van Ian van Oosterom dat hij aan de slag kon bij de bakkerij van de cooperatie. Als jongeling werd hij vooral als la- der en losser gebruikt. „Ik heb in die tijd veel moeten sjouwen voor de Engelsen die hier nog ingekwartierd zaten. Niet alleen brood maar 00k van die grote hompen vlees. Dat was zwaar werk." Bij de cooperatie legde Van Oosterom de basis voor zijn latere werkzame leven. Hij leerde er rijden op een vracht- auto. Een job die hij daama tot Op de achtergrond de 'Diamond' waarin Jan van Oosterom leerde rijden. Tweede van rechts is zijn vrouw. privebezit zijn vervroegde pensioen zou uitoefenen. Met 59 jaar stopte hij met rijden bij de Roteb waar hij op een puttenzuiger van de riooldienst zat. „Bij de coopera tie werd ik bijrijder op een 'Dia mond' en toen ik achttien werd, vroegen ze of ik 00k chauffeur wilde worden. 'Naast die 'Dia mond' waar ik als eerste mee reed, hadden ze 00k nog een Chevrolet en een oud Fordje uit '36. Het was heel anders om te leren rijden dan nu. Dat ging al werkende. Naar een rijbewijs werd niet gevraagd. Zo ging dat 00k op de grotere 'Daimond' die in 1947 door de cooperatie werd aangeschaft. Ik reed mee naar Gouda. Tot de chauffeur toen wij op de trein stonden te wachten bij Moordrecht, zei dat ik maar verder moest rijden." Uiteindelijk haalde Van Ooster om zijn rijbewijs wel. „Ze ke- ken daar wel raar op toen ik met de auto van de zaak kwam afrijden." Als chauffeur had Van Oosterom meerdere bazen. „Leukste werk was toen ik met de 'gaatjesploeg' van de firma Bosch moest rijden voor Ge- meentewerken van Rotterdam. Als zij een telefoontje kregen over een kapotte weg, moesten wij daarheen om de boel te re- pareren. Als chauffeur was dat mooi werk. Ik hoefde alleen maar wat zand te scheppen of een tegel aan te geven." Jan van Oosterom herinnert zich ook een mooi voorval tijdens zijn chauffeurswerk voor het Room- huis. „Ik kwam een keer room afleveren bij Scheffer, een hele dure zaak op de Lijnbaan. Toen ik daar langs de patissier liep die bonbons aan het maken was, pikte ik een kers mee. Op de terugweg vroeg de bakker die dat gezien had of ik misschien ook een bonbon wilde. Ik moest hem wel eerst in mijn zak steken omdat de baas het niet mocht zien. Eenmaal te- rug in de auto stak ik hem in mijn mond maar toen bleek dat er geen kers in zat maar dat hij gevuld was met groene zeep. Ik heb de hele dag met het schuim in mijn mond ge- lopen. Ja, dat waren van die grappen uit vroeger tijden. Na- tuurlijk word je ook wel even boos maar die patissier heeft het later wel goed gemaakt met mij", grijnst Ian van Oos terom. O TtIt t=CT=1 Bestekset model Donau 1 1 Zilverwit edelstaal 18-10 5.0 mm 9-persoons 90-delig 159.-0 1 Prijs vergelijkbaar merk 5967- m bij Sola 1 Bestekset model Luciana I Zilverwit edelstaal 3.0 mm 9-persoons 90-delig Prijs vergelijkbaar merk .2767- telefoon 010 - 411 66 33 ma 12.00-17.30 uur di 09.30 -17.30 1 wo 09.30 -17.30 uur do 09.30 -17.30 uur vrij 09.30 -21.00 uur za 09.30 -17.00 uur Elke zondag open van 12.00-17.00 uur )VEN EMMEN GOES GRONINGEN LEEUV ROOSENDAAL ROTTERDAM UDEN VENI 3 Kookset model Esprit Zilverwit edelstaal

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7