De Witte Keizer Oud Nieuws OOO kwakernaat Blaaksedijk 'Als ik weg moet, laten ze me dan maar weg dragen in een kist.' www.dewittekeizer.nl auping wspring ESBflfc- SLAAPBOULEVARD a!? Open huis in de modelwomng zaterdag 29 mei, 5 en 12 juni 12.00 -U.00 uur kl Verwey Vastgoed 010 - 266 00 00 hulsta !S C A R P E D I E M OOO Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. De woontoren in het Laurenskwartier JUjh Vissersdijk 21. Rotterdam Verhuurinformatie MaasstadPers Woensdag 26 mei 2010 velkom op kantoor voor een dubbeltje, maar al- lengs hield ze er een aardig centje aan over. Met limonades en verse spullen die ze inkocht bij de plaatselijke middenstan- ders. Zoals de gevulde koeken van banketbakkerij Van Hees op de Zwaanshals. Daamaast verkocht ze 00k onder de toon- bank 'sigaretten uit de haven'. Chesterfield of Lexington herin- nert ze zich. Opvallend is het dat haar familie vroeg is overle- den. Haar man is al jaren dood net als haar vader en moeder die maar 62 jaar oud werden. Zelfs is ze met haar '82 en een half jaar' die leeftijd ruim ge- passeerd. Ze is nog vief. Veel fa milie heeft ze niet, wel veel ken- nissen in zorgcentrum Ru- broek waar Mientje bekend staat als een 'echte' Crooswijk- se. Die nooit 'dan bega ik nog liever een moord' uit het Oude Noorden wil vertrekken. „Nee ik blijf hier wonen, ik zou hier niet weg willen. Ik heb nu mijn hele leven in dit buurtje ge- woond. Als ik echt weg zou moeten, laten ze me dan maar wegdragen in een kist met zes plankjes. Even verderop naar begraafplaats Crooswijk". O [Ind.terrein Heinenoord] Boonsweg 7 - 3274 LH Blaaksedijk llndustrieterrein Heinenoord - Tel. 0186 - 60 13 55. Vanaf de Heinenoordtunnel nog slechts 5 minuten. www.slaapboulevard-kwakernaat.nt „We hadden niks, alleen maar armoede", vertelt ze vrij- moedig over het harde leven van een buurtkroeg op de hoek van het Noordplein en de Rem- brandtstraat. Een buurtcafe met vaste klanten, waar haar vader spoedig meer voor de tap dan erachter was te vinden. Vader werd al snel een alcoholist en moeder moest achter de kist werken. Boven de kroeg was een piepkleine bovenwoning met maar een slaapkamer voor de hele familie. Als haar ouders ruzie hadden konden de kinde- waren? Mientje snapt de verba- zing. De bevalling was echter zo'n traumatische ervaring voor haar dat ze zich heilig voomam dat nooit meer mee te willen maken. „Het was een moeilijke bevalling met tangen en alles. Ik wilde beslist geen kinderen meer, omdat ik dat nooit meer- door wilde maken", vertelt ze nu. Ze heeft een mooie jeugd gehad. Dankzij haar ouders kon zij naar de 'goede katholie: ke lagere school'. Wel was zij een bleekneusje, dun en mager, zodat zij in Noord-Brabant moest gaan Tiijsterken' bij de boeren in Oud Gastel. Maar sa- men met haar vier zussen heeft ze veel lol gehad in Crooswijk. Dansen en muziek maken en zaterdags het hoogtepunt: dan- sen op de Oude Dijk of bij de dansschool van Schoonhoven. Koffiejuffrouw Haar werk ails koffiejuffrouw heeft haar zelfstandig gemaakt. Elke dag met weer en wind op de brommer van Crooswijk naar het centrum; de Scheep- makershaven. Bijna dertig jaar lang thee en koffie schenken uit grote metalen kannen. Vroeger Uw slaapspeciatist met alle bekende merken onder een dak. Al vele jaren de succesvolle formule van Slaapboulevard Kwakernaat. U vindt er o.a. de complete Auping collectie, Pullman boxsprings, Scandinavische topmodellen zoals Carpe Diem en Vi-Spring, lattenbodems van Swissflex, Tempur, Life Time kinder- kamers en het tijdloze Hiilsta. Omdat ze opgroeide in de kroeg, dronk ze nooit een druppel alcohol. MB ren dat woord voor woord ho- ren. Het cafe werd voor de klei- ne Mien huiskamer en keuken. Ook moest ze als kind al snel meehelpen in vaders zaak. Bij- voorbeeld met het meerdere keren per week, boenen van de jcafevloer met een harde bezem. „Het was hard en lang werken omdat de kroeg al 's morgens om 4 uur openging", kan Mien tje zich herinneren. Crooswijkse jeugd Mientje Bakker heeft wat ze noemt een goeie jeugd gehad in Crooswijk. Ze houdt van de wijk en de mensen die daar wonen. Op de jaarlijkse kermis ontmoette ze haar man. Een spetter volgens haar vriendin- nen. Ze trouwde 'uit de kroeg' op het Noordplein met accor- deonmuziek en dansen. Met haar man kreeg Mientje een dochter. Maar een? In een tijd waar grote gezinnen normaal

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7