H De Ondememer JS tot 60% kortini IAGERWMRD 1 0NTDEK DE W0ESTDN 5% REGELING SUCCESV0L ESPRESSn Weer eens een ouderwets succesverhaal. Met dank aan de hedendaagse mogelijkheden van internet. Ode aan Google. I De stilte 'TEDx' net onder 'Joran' op Twitter Monitor Tekenen van herstel op de arbeidsmarkt Kubus Hamsteren! Het geheim van de smid? Daar doet Rolf niet moeilijk over. OOO SomethinK Op vele toonkamermodeilen van o.a. New Sity, Interstar, Banz Bord, Leolux, Montis, Hulsta, Wittmann, v.Bree, Jori, Tonon, Riegel, Metalorm, Rolf Benz, Touche en Pastoe. Uesiqn Excursie Maasvlakte Geen Project Catwalk, maar Project Parklane VANDERKWAST uesign Markt voor burenruzies Klap maar in je handjes MaasstadPers Woensdag 9 juni 2010 Een dag na het TEDx event is TEDxRdam' na 'Joran' het meest gelezen woord op Twit ter. Naast een vol Nieuw Luxor Theater werd het event op zes sublocaties en online door honderden liefhebbers gevolgd. Enthousiaste readies nemen sindsdien nauwelijks af. Aboutaleb opende met de in het Arabisch voorgedragen dichtregels 'je kinderen zonder educatie de wereld in sturen is alsof je soldaten zonder wapens naar het front zendt.' Dertig Rotterdamse, Neder- landse en intemationale gast- sprekers zochten de grenzen vein hun vakgebied op, in we- tenschap, handel, technologie, design, dans en muziek. Het thema was 'somethinK comple tely different'. Dagvoorzitter Max Westerman: 'TEDxRotter- dam heeft een inhoudelijke kwaliteit die ik in de media ei- genlijk nooit tegenkom' O In maart 2010 is het aantal ww- uitkeringen in Rotterdam met 2,5% afgenomen ten opzichte van de maand ervoor. Dit is de eerste daling na 15 maanden van toename. Dit blijkt uit de Werkgelegenheidsmonitor die maandag is gepresenteerd. Daarnaast is het aantal langdu- rig werklozen wederom afgeno men. Sinds januari 2008 is dit aantal in Rotterdam bijna ge- halveerd. De Rotterdamse djfers slui- ten aan bij het landelijk beeld waar eveneens een trendbreuk is waargenomen na maanden- lange toename van de werk- loosheid. Wethouder Dominic Schrijer (Werk, Sociale Zaken en Stedelijke Economie) hoopt dat deze trend doorzet: 'Dit zijn mogelijk de eerste tekenen van herstel. A1 is deze opleving na- tuurlijk nog pril. Het is belang- rijk nu door te pakken. Dat is precies wat dit college wil.1 O Van driehoeksborden naar zoekmachines V Van de redactie ROTTERDAM Geel, blauwe letters, een grote rode kubus. Het logo van Ku bus Opslag is je vast wel eens opgevallen langs de A20, langs de Stadionweg of aan de Over sell ieseweg. Daar vlakbij liggen drie vestigingen van het self sto rage bedrijf. Het zijn enorm grote panden met daar binnen een georganiseerd doolhof van kubieke meters. Een adembe- nemend zicht voor de hamsters onder ons. Heel handig voor de kampeerspullen, kerstversiering of oogst van de laatste rommel- markt. Misschien huur je er wel een opslagruimte. Mr. Kubus Opslag, Rolf van Berkel, zit zo'n 10 jaar in het vak en heeft al 17 vestigingen onder zijn regie. Daarvan heeft hij er 3 zelf opgericht de ande- re 14 heeft hij in de loop der ja- ren overgenomen van Box Company en Alfastore. Zijn op- slagmimten zijn verspreid door heel Nederland, maar de roots van het bedrijf liggen in Rotter dam. En Rolf is niet eens een Rotterdammer. Het succesverhaal begon in 2000 bij toeval op de Ceintuur- baan. "Ik zocht een groot leeg- staand pand op een goed be- reikbare plaats. Het pand in het noorden van Rotterdam was de eerste die ik vond,legt Rolf uit. Het had dus net zo goed in Am sterdam of Leiden kunnen zijn. Het lot bracht Rolf van Roelof- arendsveen naar de Maasstad. Met effect want de volgende twee vestigingen heeft hij geo- pend in Rotterdam Zuid en Schiedam. De cijfers houdt Rolf natuur- lijk voor zichzelf en zijn boek- houding maar laat duidelijk zijn dat het goed gaat met 17 'kubussen' in the pocket. Het geheim van de smid? Daar doet t Rolf van Berkel bij Kubus Opslag aan de Ceintuurbaan rob kamminga Rolf niet moeilijk over printed media is passe. Naamsbekend- heid komt nog steeds niet uit de lucht valien, dus een bedrijf moet investeren in marketing. Daartoe zijn steeds meer ver- schillende mogelijkheden. In de eerste jaren van Kubus was Rolf nog fan van driehoeksbor den, nu zweert hij bij internet. Ook dat is eigenlijk toeval I i- gerwijs zo gekomen, vertelt Rolf. 'Na 2002 ben ik me gaan verdiepen in een nieuwe websi te. De websitebouwer heeft toen GoogleAnalytics achter de site gehangen. 'Misschien kun je er iets mee,' zei hij nog. Na een week was ik razend en- thousiast.' Voor diegene die geen computernerds zijn: GoogleAnalytics registreert alles was er op je site gebeurt. Het aantal bezoekers, de meeste clicks, waar mensen afhaken en wat je maar (niet) kunt beden- ken. Alles. 'Met GoogleAnalytics kan ik dagelijks monitoren wat er op mijn site gebeurt. Met adverten- ties kan ik daarop inspelen. Vrij snel na de nieuwe site ben ik ook GoogleAdWords in gaan zetten. Dat zijn advertenties via de zoekmachine. Het is een sport om zo slim mogelijk ad vertenties in te kopen en zo hoog mogelijk in het betaalde gedeelte van de zoekmachine te eindigen.' Want daar gaat het allemaal om, meer websitever- keer bereiken. Dat kunstje beheerst Rolf in- middels goed. Het bedrijf is dan heel klein veigeleken met marktleider Shurgard, maar Ku bus kan ze zeker bijbenen. 'Sinds ik GoogleAdWords in ben gaan zetten, is de omzet mega toegenomen.' Ter verdui- delijking laat hij een grafiekje zien, de cijfers langs de assen ui- teraard bedekt. De omzet is een stijgende lijn en de lijn van de reclamekosten is dalend. De cij fers hoef je niet te kennen om te interpreteren dat dit een feestje voor de boekhouding is. Toch heeft het bedrijf indi rect last van de economische crisis. Er is genoeg belangstel- ling voor de kubieke meters aan opslagruimte, maar de banken zijn een stuk minder geinteres- seerd in nieuwe bedrijfsplan- nen. Een nieuwe vestiging zit er voorlopig misschien niet in, maar er is genoeg waar Rolf zich nu nog mee bezig kan houden. O Denk je heel je stad te kennen. Vanaf deze zomer kun je een nieuw stukje Rijnmond ont- dekken. Havenbedrijf Rotter dam organiseert excursies naar de Tweede Maasvlakte. Dan wordt uitgelegd hoe het ge- bied er uit gaat zien. Daar is misschien een beetje fantasie voor nodig, want de Tweede Maasvlakte is nu nog vooral een grote zandvlakte. Bedrijven die in opdracht van de gemeerrte Rotterdam wer- ken aan het project Parklane, de stedelijke hoofdroute door Rotterdam West, passen de 5% Regeling toe en vergoten daar- mee de werkgelegenheid. Mi- nimaal 5% van de totale op- drachtsom besteden zij aan de lonen van langdurig werkzoe- kenden. Deze werkzoekenden doen op deze manier werker- varing op waardoor zij meer kans maken op de arbeids markt De regeling is een be- langrijk onderdeel van het so- ciaal verantwoorde inkoopbe- leid van de gemeente. ledere opdrachtnemer levert zo een bijdrage aan de werkgelegen- heidsdoelstellingen. Op dit mo ment zijn werknemers vanuit de 5% Regeling werkzaam bij de aanleg van tramrails en ho lering van het project Parklane. Volgens Meldpunt 5% Regeling is Rotterdam koploper van het toepassen van deze regeling. ERNEST De Aldi in Crooswijk gaat om half negen's ochtends open. Er staan altijd mensen te wach- ten. De eersten verzamelen zich iets voor acht uur. Ik zie ze als ik naar mijn bakker op de Paradijslaan loop. Het zijn vrijwel allemaal mannen. Op de heenweg zijn het er nog maar drie, een kwartier later, op de weg terug, zijn het er al tien. Een kluitje mannen dat stilzwijgend voor zich urt- staart. Een boeddhistisch ritu- eel in Crooswijk. Wat opvalt, is dat er elke dag wel enkele scootmobie- len tussen zitten. Je vraagt je af waarom de mannen niet met elkaar praten, waarom er geen vriendschappen worden gesloten. Ook niet tussen de mannen op de scootmobie- len. Misschien is er sprake van onderlinge rivaliteit De eerste in de rij wordt veracht door de tweede, de tweede door de derde, etc. Misschien wordt er wel een puntensys- teem bijgehouden. Een klas- sement waarin de man in de rode scootmobiel op nummer een staat Alleen een lekke band kan hem van de over- winning afhouden. Nummer vier heeft al punaises ge- kocht Het is stil voor de gesloten deuren van de Aldi. Stiller dan de begraafplaats even verderop. Er wordt niet ge- sproken over de verkiezingen, niet over het WK in Zuid- Afrika. Als iemand niest, zegt niemand 'gezondheid'. In het begin begroette ik de wach- tende mannen, die ik als bu- ren beschouw. Ik zie ze im- mers elke dag in mijn straat. Maar er werd nooit wat te- ruggezegd, dus hield ik snel op met het begroeten van de mannen voor de Aldi. Nu loop ik zonder een woord te zeg- gen voorbij de supermarkt Bij de bakker wordt wel ge- sproken. Sterken klanten wordt de oren van het hoofd gevraagd - zoals het hoort in Crooswijk. Een keer ben ik blijven staan voor de Aldi. Van acht uur tot half negen, het mo ment waarop de deuren openschuiven en de mannen en de scootmobielen naar binnen rennen en racen. Een keer heb ik me ondergedom- peld in de Nepalese stilte voor de Aldi. Ik was nummer vijf. Ik haalde diep adem, ik sloot mijn ogen. Ik dacht aan sneeuw- toppen. O 0 Ernest van der Kwast is schrijver. Onlangs verscheen zijn nieuwe boek Mama Tandoori. Kanaalweg 39-53, Capelle a.d IJssel, Tel. 010-4507466 Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl Altijd al gecertificeerd buurtbemiddelaar willen worden? In juli worden in Prins Alexander kosteloze basistrainingen buurtbemiddeling aangeboden. Vrijdagmiddag op de kruising van de Hoogstraat en de VfitD gaan de handen op elkaar voor Nederlands grootste applaus, als dank aan alle bloeddonors.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10