Actueel HULP VOOR KLEINE VVE'S WERVELENDE ZITPLAATS WERELDGEDICHTEN ooo Het aantal zondagelftallen in grate steden looptterug. De KNVB zit in een spagaat. Het Rotterdamse Neptunus heeft de oplossing. Voorstelling Dansen op het dak van de hofbogen Reclaiming Roodkapje: 'De straatis ookvan jou. Eis het op!' Voetbal 10 uur s ochtends met een kater op het veld Ookde koopzondag torpedeerde het zondagvoetbal Voor het eerst brengt Conny Janssen Danst een voorstel ling in de open lucht, op het dak van de Hofbogen. Eenver- loren vlakte in het hart van Rotterdam. Hierschietheton- kruid tussen de scheuren in het beton omhoog en hebben de elementen vrij spel. De vlakte ligt ingeklemd tussen treinrails en anonieme, spie- gelende flatgebouwen, waar van je alleen maar kunt ver- moeden dat daarbinnen men- sen wonen en werken. Tien dansers creeren in dit ruwe niemandsland hun eigen ver- vreemdende wereld. Bijge- staan door live muziek van en elke week een special guest. De voorstellingen begin- nen op donderdag 24 juni. Een kaartje kost 20 euro. Info opconnyjanssendansfnl. O Studenten, kunstenaars, skate boarders en ontwerpers van overde hele wereld zonden de afgelopen maand meer dan 70 voorstellen in voorde ideeen- wedstrijd 'Reclaiming the Street'. MAMA vroeg om idee- en en ontwerpen voor een ob ject of aanpassing van de ste- delijke openbare ruimte dat uitnodigt tot een speelse ma- nier van gebruik door skate boarders en andere gebruikers van de openbare ruimte. In de nieuwe culturele hotspot Rot(t)terdam zijn alle inzen- dingen te bekijken. Een vak- jury nomineert vier inzendin- gen die verder ontwikkeld worden tot een realiseerbaar ontwerp. Het publiek heeft ook een stem. Op 30 juni wordt tijdens een ceremonie bekendgemaakt wie de vijf ge- nomineerdenzijn O Hetwachten isophetmoment dat de KNVB zal besluiten het voetballen opzondagmorgen stop te zetten en de aanvangs- tijden te verplaatsen naar de middag of zelfs naar vrijdag. Die koerswijziging is nog de enige redding om de terug- loop van het aantal zondagel ftallen in grote steden een halt toe te roepen en daarmee de vloedgolf aan clubfusies te doorbreken. De KNVB heeft tot nu toe alti jd vast gehouden aan oude tradities en geen gehoor gege- ven aan adviezen voor een flexibeler competitie voor zondagclubs. Maar nu jonge- ren vanaf achttien jaar steeds massaler voor het zaterdag- middagvoetbal kiezen en daarmee het totale jeugdvoet- bal door veldentekort in de knel komt, resteert er voor de KNVB niet anders dan een of- fensief reddingsplan. Te meer omdat zondagclubs reeds zelf het initiatief hebben genomen tot de oprichting van een extra zaterdagtak met de bedoeling om in de toekomst de zon- dagafdeling afte stoten. De keuze van jonge voet- ballers voor zaterdag is een landelijke tendens. Het biedt de mogelijkheid om op zater- dagavond uitbundig te vertie- ren en op zondagmorgen uit te slapen. De KNVB is met die verschuiving niet mee gegaan Nog altijd beginnen zondag- morgenwedstrijden omstreeks tien uur. In de loop der jaren heeft dit tot gevolg gehad dat elftallen niet opkwamen en uit de competitie werden ge nomen. Stadsdubs zagen zo- doende hun elftallenvolume van gemiddeld tien tot twee dalen. Er zijn zelfs clubs die niet eens meer een eerste elftal hebben, maar op zondag ge- noegen nemen met een enkel laag spelend vriendenteam. De KNVB en de dienst Sport Recreatie van de gemeente Rotterdam zijn nietblij metde onbenutte sportvelden. Aan de andere kant werkt de KNVB die leegloop zelf in de hand omdat creatieve maatregelen uitblijven en meningsverschil- len met clubs zelfs moeten worden uitgevochten bij de rechter. XerxesDZB (zo) en Schiebroek' 94 (za) spanden tegen KNVB een kort geding aan omdat hun eerste elftallen vanwege wanordelijkheden uit de competitie waren geno- men. Het toont aan dat de KNVB in een spagaat zit. Zon- der strafmaatregelen kan de bond de orde niet handhaven, maar met zware sancties snijdt het in eigen vlees. Er is van dubzijde zodoende algemeen een roep op hervorming van het strafreglement. Want als de KNVB een club het predi- kaat artikel 33 opplakt ont- staat doodsnood. Het artikel maakt het voor de KNVB mo- gelijk om eerste elftallen naar lagere klassen terug te zetten als andere teams bij dezelfde club in eerder stadium inci- denten hebben veroorzaakt. Zaterdagvoetbal is om meerdere redenen populair. Niet alleen stappen op zater- dagavond, ook de koopzon dag torpedeerde het zondag voetbal. Het enige wat zondagclubs nog uitstel van executie biedt is de concentra- tie van 'vriendenteams'. Het idee is gekopieerd van dorpclubs waar het zondag voetbal nog wel floreert en waar jonge voetballers nog wel bereid zijn de hindernis van tien of elf uur's ochtends te overwinnen. In Rotterdam zet nu ook de zondag eersteklas- ser Neptunus die nieuwe koers in. Het door de oud Feyenoord trainer Rob Jacobs gecoachte Neptunus heeft voor het nieu we seizoen gekozen voor een selectie van dertig spelers, die vrijwel allemaal al jaren bui- ten de voetballerij en zelfs bui- ten de stadsgrenzen om een vriendschappelijke band met elkaar hebben. Doelman Jes- per Hogedoorn nam hiertoe met het bestuurvan Neptunus het initiatief. Opmerkelijk de tail isbovendien daterbinnen die selectie nu vier tweelingen spelen O Laat je vereniging wakker kussen 5-meter-bank in het Meianchthonpark Poetry International nog tot vrijdag 9|c Kilometerheffing? Spitsscoren! Het SpitsScoren op de A15 is een succes. O0p 21 juni worden de resultaten van een half jaar 'spitsmijden en cashen' gespresenteerd- Stinkend zaakje Inspraak? De afvalcontainers bij cafe Leuk in Blijdorp zijn al geplaatst. Het zijn er zelfs 2 ipv de gemelde 1. Bin- nen 4 weken reactie,' is alles wat de deelgemeente zegt. 9|e EUR werft weer artsen-to-be Zo'n 450 bijna-studenten hebben vanaf maandag 3 dagen zitten zweten op testen en toetsen. Het was de decentrale selectie van de EUR studie Geneeskunde. MaasstadPers Woensdagi6juni20io Van de redactie ROTTERDAM Info www.roodkapje.com Van je vrienden moetje het hebben op zondagochtend Van de redactie ROTTERDAM Vanaf nu kunnen Rotter damse appartementseigena- ren bij WE-oioterecht voor het beheer van hun apparte- mentencomplex. WE-010 richt zich speciaal op de klei- ne Verenigingen Van Eigena- ren (WE's), Zo kunnen ze kleine WE's tot 25 apparte- menten, helpen bij het admi- nistratieve, financiele en on- derhoudstechnische beheer van hun gebouw. Als de WE nogslaapt, helpen ze die te activeren. Zo stimuleert WE- 010 kleine verenigingen het onderhoud van hun gebouw structureel aan te pakken. Veel WE's zijn nog niet vol- doende actief. Met als gevolg dat er achterstallig onderhoud is, met name in de oude stads- wijken. Particuliere apparte- mentseigenaren hebben vaak weinig ervaring met het on- derhouden van gebouwen. Dit vraagt om goede begeleiding van een WE-beheerder. Maandag 28 juni wordt een vijf meter lange bank onthuld in het Rotterdamse Meianch thonpark. De bank, gemaakt van gerecydede kunststof pla ten in de vorm van een rug- gengraat, is ontworpen door Daan Kempen als afstudeer- project van zijn opleiding meubelmaken aan het Hout- en Meubileringscollege (HMC). Het HMC schenkt het werkstuk aan de omwonen- den van het Meianchthonpark tervoltooiingvan hetgeheel vernieuwde park, waar de school aan grenst. Aboutaleb zal samen met Daan de bank onthullen en daarna de eind- examenexpositie van het HMC officieel openen. Het HMC be- staat dit jaar 50 jaar in Rotter dam. In i960 startte de oplei ding aan de Benthemstraat en sinds 15 jaar is de school geves- tigd aan het Erasmuspad in Rotterdam Schiebroek-Hille- gersberg. Liefhebbers van proza, verha- len en poezie hebben nog tot aanstaande vrijdag de kans om het internationaal vermaarde Poetry International Festival in Rotterdam te bezoeken. De 4ie editie van Poetry doet ook dit jaar niet af aan de voor- gaande jaren. Dichters uit de hele wereld - van Afghanistan tot de Verenigde Staten, van Brazilie tot Zuid-Korea, van Soedan tot Rusland - vertoe- ven van 11 tot en met 18 juni in Rotterdam voor Poetry Inter national Festival. Het festival in de Schouwburg gaat op zoek naar de grens tussen poezie en proza. Ook krijgt poezie uit de Verenigde Sta ten veel aandacht. Daarnaast zijn er vele speciale program- ma's, over tweetalige dich ters Perzisch-Arabische voorlopers van Shakespeares Romeo en Julia en nog veel meer. Meer informatie is te vinden op www.poetry.nl Nieuwe trend op zondagmorgen? Gebroederlijk samen een drankjedoen nade wedstrijd. hh/marc de haan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 14