5 Grote en hele kleine dromen' Een beschaafde raad is meer dan welkom Je hele hebben en houwen Woensdag Waarvoorje geld,toch? One team, one colour T| OOOWeekblad Ondanksde beeldvorminggaat hetgoed metde Rotterdamse jongeren, zo blijkt uit onderzoek. Analyse Het wordt rustiger in de gemeenteraad en wellicht saaier zonder Pastors. CRIME Heerlijk dat uitzicht op zon, zee en vakantie. Maar hoe maak jejehuis inbraakproof? SCVL 3 zitsbank met divan Metrix Juni 2010 www.maasstadpers.nl GRATIS, MAAR NIET G0EDK00P Lees vender op pagina 2 ACTUEEL DEONDERNEMER WK-VOETBAL Van de redactie Marco Pastors wordt minis ter voor de partij van Geert Wilders als deze laatste tot het kabinet van Mark Rutte toe treedt, zo meldt althans het Algemeen Dagblad. Zelf zegt hi j er niets over maar dat Pastors en Wilders geregeld contact met elkaar hebben is geengeheim. Dat Pastors graag ministerwil worden, evenmin. In de aanloop naar de gemeen- teraadsverkiezingen maakte de Leefbaar-prominent duide- lijk dat hij geen genoegen meer nam met de oppositiebankjes. Pastors proefde voor het eerst van het pluche in 2002 tot hij in november 2005 werd ge- wipt door het toenmalig col lege. Na vier jaar oppositie wilde hij weer terug. Jammer voor hem vonden honderden Rotterdammers dat de PvdA het helemaal nietzo slecht had gedaan en zo kon rivaal Domi1 nic Schrijer weer een nieuw college vormen. Zonder Leef- baar want dat had Schrijer tij- dens de campagne beloofd aan de kiezer. Tot frustratie van de Leefbaren in Rotterdam. Nog eens vier jaar in de oppo sitiebankjes, daar zit een echte bestuurder als Pastors niet op te wachten. Hij verbond zijn politieke lot aan de uitkomst van de verkiezingen. Grote woorden vragen om grote da- den maar opstappen deed hij niet nog niet althans. Als Rutte en Wilders voldoende weder- zijdsvertrouwen kweken, is de kans groot dat we Pastors in Rotterdam kwijt zijn. Wat dat voor de stad betekent? De kemphanen Pastors en Schrij er hebben elkaar tijdens en na de verkiezingen het leven zuur gemaakt, de sfeer in de raad is ernietbeteropgeworden. Het terugtreden van de ultieme herrieschoppers Peter van Heemst (PvdA) en Ronald Sorensen (LR)eerderdit jaar, luidde al een rustiger en be- schaafder tijdperk in. Het vertrek van Pastors kan de verhoudingen in de raad ver der normaliseren, misschien zijn we daar als burgers wel aan toe. O In diverse Sawana bekleding. Bijpassende hocker leverbaar! www.zuiderster.nl Hoofdweg 18, Rijksweg A20, afslag 16 Capelle a/d IJssel Aalborg 15, direkt naast IKEA, Rijksweg A29, afslag 20 Barendrecht aasst ad Per s Onzejeugd vindt zijn weg omhoog Laat het maar aan Geert Wilders (PW) over om van alles te roepen over niet-westerse allochto- nen. Een tegengeluid hoor je amper vindt Raoul Boucke. Hij wil feiten en reele verhalen van echte mensen, alstublieft. Want waar hebben we het nou over? Roept u maar. Lees verder op pagina 3 Lees verderop pagina 6 Matthew Booth is de eni- ge blanke in het team van Zuid-Afrika. Hij vindt het niet iets om heel uitge- breid bij stil te staan.Zijn generatie is kleurenblind, zegt zijn moeder. We zijn allemaal Zuid-Afrikanen, zoals Mandela wilde. Lees verder op pagina 20 ROTTERDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 1