Zuid-Afrika Aapjes kijken vanuit een grote witte BMW 'Die kleine penis is jouw probleem, niet't mijne' SAA ontken hoe pryse Bergpasse gesluit na sneeu If I die, I will die happy ooo miljoen DagbladDePersin Groendakkies Rare jongens, die Zuid-Afrikanen Behandeling Size matters 9|g Pap, pap en nog eens pap 22 Tickets Headlines Talk of the town Anderejasjes Beste blazer MaasstadPers Woensdagi6juni20io Het WK kost Zuid-Afrika al veel meer dan was gepland, en nu komt daar nog een kostenpost bij. Ver- schillende ministeries blijken voor 1,1 miljoen euro aan WK-tickets ge- kocht te hebben, vooral bedoeld voor medewerkers. De minister van Financien noemt het 'weg- gooien van belastinggeld'. Dagelijksberichten we over eigenaardige gewoontes van onze WK-gastheren. Met vandaag onze verslaggever Mark van Assen over een bijzondere safari. Langzaam, bi jna geluidloos, sluipt de grote witte BMW langs de huizen. De blanke man achter het stuur en zijn blanke vrouw naast hem kijken naar links, naar rechts, en weer naar links. Ze zien huizen, winkels, een kerk. Dan, plotseling, vinden ze dat waar ze naar zoeken. De man buigtzich iets naarvoren, de vrouw pakt heel voorzichtig haar camera, het portierraam schuift onhoorbaar naar bene- den. Uit een zijstraat komen vijf mensen, drie volwassenen en twee kinderen. Ze zijn arm en ze zijn zwart. Ze dragen spullen op hun hoofd en op hun rug. De achterste, een vrouw die vijf- tig kan zijn maar ook dertig, praat in zichzelf. Ze heeft een mager, verweerd gezicht onder een rafelige hoofddoek. De kinderen lachen en huppelen, zoals kinderen doen. Dan kruist de BMW de zijstraat. Klik. Klik. Klik. Het raamp je gaat weer dicht. De vrouw zoekt op de camera het beeld dat ze net gemaakt heeft, kijkt naar haar man en knikt. Hij recht zijn rug weer en geefit gas. De zwarte vrouw staat nu alleen op de hoek van de straat, de anderen zijn al een eind door- gelopen. Ze kijkt boos. 'Why are you taking my picture?'mompeltze. 'Whyareyou takingmypic- ture?' O Sinds de opkomst van internet- porno heeft onze verslaggever last van een klein minderwaardig- heidscomplex. Maar gelukkig is daar dr. Nyabingi. Camil Driessen KAAPSTAD Een prachtige flyer met de anato- mie van de penis. Zomaar in mijn handen gedrukt op de fanwalk in Kaapstad. Balzak, blaas, zaadleiders: alles erop en eraan. 'No pills needed, just bring your penis to me.' Dr. Nya- bingi garandeert 'size expansion' en beweert het laatste redmiddel tezijn. Eindelijk, ikwil al langereengrotere. Daar moet dr. Nyabingi voor gaan zorgen: een consult kost maar 50 rand (5 euro) en hij belooft dat je met een verrassing de dear uitloopt. De lift stopt op de vierde verdie- ping. Uitgestorven lijkt het. De verf bladdert van de muren op de mint- groene, afgetrapte tapijttegels. In de verte brandt fel licht: de tl-balken V Nyabingi's wachtka- mer. Op twee sofa's zitten drie Afrikaanse mannen te wachten in veel te grote colbertjes. Ze ademen schaamte. Kijken strak vooruit en zeggen niets terug. De mannen met kleine piemels. Kleermakerszit De westerling krijgt voorrangen mag meteen de behandelkamer in. Schoe- nenuit. Ikgadedeurdooren beland in een ander universum van tien vier- kante meter groot. Overal hangen zwarte doeken. Het beetje licht komt van een kaars en een lees- lampje dat op de pa tient wordt gericht. "Welkom.' Dr.Nyabingi grijpt mijn hand en kijkt indringend in mijn ogen. Ik moet ook in de kleermakerszit. Tussen ons ligt een kleedje van hondenvacht. Erop een trommel, veer, schelpen en een rammelaar. Er naast staan wel veertig glazen potjes, allemaal van een ander formaat. Gevuld met poe- der, blaadjes en vage kruiden. De dokter komt uit Zanzibar en is nog geen 35 jaar oud. Zijn zwartwitte Afrikaanse gewaad wordt gecompleteerd door een hoekige hoed als die van de vo- gelverschrikker uit de Wizard of Oz. Zijn dreadlocks ste- ken eronder uit. "Wat denk je, dat er een school hiervoor is?', zegt hij verontwaardigd als ik vraag of hij hiervoor ge- leerd heeft. 'Ik ben met mijn gaven geboren.' Dr. Nyabingi vraagt wat mijn probleem is. 'Ik vind mijn penis niet groot genoeg', zeg ik droogjes. Hij vraagt hoe lang ik dat probleem al heb. Tja, eigenlijk sinds de opkomst van internetporno. 'Nee, ik wil een tijd weten, anders kan ik je niet helpen', zegt hij indrin gend. Vier jaar dan. Nyabingi kijkt alsofdewereldmorgenvergaat. 'Dat is echt heel erg.' Hij laat een stilte val- len en denkt diep na. 'Maar ik heb een medicijn voor je', zegt hi j op eureka-toon. Ik moet een week lang een speciaal drankje inne- men, maar het belangrijkste is de 'rubbing therapie die ik van zijn 'sis ters' ga krijgen. Vijf dagen lang, een halfuur'sochtends en'savonds. Hij pakt mijn wijsvinger vast met zijn vingers en gaat op en neer. 'Dit gaan ze met je penis doen, is goed voor de bloedvaten.' Intensieve therapie 'Oke? Dan moet je nu alvast een aan- betaling doen.' De rubbing gaat me 2.500 rand kosten, het drankje 2.000: dat is dus 450 euro. Ik twijfel en dat trekt de dokter slecht. Hij be- gint te schudden met zijn ramme laar. Hij wil me 300 rand kortingge- ven, maar meer niet.Rubbing is een heel intensieve therapie.' Nyabingi schudt nogmaals intimidered met zijn rammelaar. Ik ver- ontschuldig me en zeg dat 4200 rand veel geld is.Niet voor een grote pe nis', zegt hij veron- gelijkt. 'Uiteinde- lijk is het jouw probleem en niet het mijne.' O South African Airways ontkent dat ze de prijzen kunstmatig heeft opgedreven tijdens het WK. 'Er worden appels met peren vergeleken'. Bran: Die Burger ii miljoen Zuid-Afrikanen keken naar de openingswedstrijd van Bafana. In de laatste vijf minuten 11.097.981 mensen. Kou en hevige sneeu wval hebben er voor gezorgd dat enkele bergpassen tijdelijk wer- den afgezet. Ook de top van de Tafelberg kreeg een laagje sneeuw. Gelukkig voor de heren voetballers wordt het de komende dagen weer zonnig. Bran: Die Burger Uitspraak van dei3-jarigeachterkleindochter van Mandela, een paar dagen voor haar noodlottige ongeluk. Bran: The Times @derkmarseille spelersop hettrainingsveld. ook Kobben. in korte broekoverigens. by deze kou onbegrijpelijkgezien blessure hamstring. @yvette555 gezellig en nuttig bijgepraat met @Loes_vd_Meulen. Ze heeft goed naard'rzin in #Durban #Zuid-Afrika! De sponsor van Sportkanaal SABC1 trok eerst alle presentatoren en hun gasten hetzelfde aan. Ze dragen nu verschillende jasjes. Weekblad MailQGardian houdt een vuvuzela- kampioenschap. Stuur een filmpje met inmiddels de veel gehate toeter op en win een auto. Maispap ofmieliepap is voor veel mensen het- 4 ||||k hoofdvoedsel. Dunne pap bij het ontbijt of stijfpap, i J ze kennen ze hier in alle varianten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 22