MONEY MONEY MONEY GENEZEN A.D. MAAS MaasstadP&rs De Rotterdamsejeugd wordtte weinigop waarde geschat, stelt jongerenonderzoeker Andre Platteel. „Zeverdienen een stem." PASTORS Rosenthal ieugd Sociale kwesties en warme relaties worden erg belangrijk 'Jongeren vinden geld, succes en status minder belangrijk' Your World en Rotterdamse Nieuwe Aboutaleb in driedelig geel? MARCO Rotterdams verlanglijstje aan nieuw kabinet Hartpatient goed af i6 Woensdag 16juni2010 MaasstadPers OOO Doggy style Rotterdam houdt van seks w Een enorme overwin- ningvandePVVen een mooie winstvan de WD. Een snoeihard ver- lies voor het CDA dat meteen bescheiden wil worden. Een niet overtuigende PvdA, on- danks alle jokers die ze heb- ben ingezet. D66 dat tegen- viel en Groen Links dat we- derom niet echt overtuigt. Hoe moet dat nu verder? Als je het volgens de spelregels van de democratie zou bekij- ken, dan moet je naar rechts gaanformeren. Vraagje het aan de gevestigde orde in Rotterdam, dan zouden ze in het linkerhoekje op elkaar kruipen. In Den Haag praten ze in ieder geval wel met de PW. Dat is al heel wat voor de ge vestigde orde. Maar het blijft moeizaam. Een nieuwe partij met controversies stand- punten, als de gevestigde orde ergens niet tegen kan, is het dat wel. Vernieuwing is prima, maaralleen als we heter meeeenszijn. In Den Haag zijn de gevestigde partijen in het algemeen echter minder bekrompen dan hun collega's in de Rotterdamse raad. Bo- vendien is WD-informateur Rosenthal Rotterdammer, en heeft hij van dichtbij gezien wat een impuls Leefbaar Rotterdam heeft gegeven, en dat het zogenaamde be- stuurdersprobleem niet per definitie optreedt. Als ik hem was, zou ik eerst het CDA op zijn verantwoordelijkheid aanspreken en in de coalitie trekken. Zonder CDA is de WD tot een coalitie met PvdA, D66 en Groen Links veroordeeld, de wens van links, nooit doen dus. WD en CDA samen bepalen vervol- gens wie de aantrekkelijkste coalitiepartner is: PW of PvdA. Het CDA zal niet zo maar meedoen maar ze zeg- gen zelf: ons past beschei- denheid. En alsje dat echt meent, dan ga je op verzoek van de partij die in ieder ge val mee moet doen, de WD, en in het belang van het land, gewoon in het kabinet. Het zou onbescheiden zijn dat niet te doen. Vervolgens kan op basis van inhoud bepaald worden of PvdA of PW uit- verkoren is als derde partij. Ik zou het wel weten als ik het CDA was. Zonder de PW kan niet. Die zal winnaar worden van de volgende provinciate verkiezingen, en daarmee de eerste kamer bestormen. Voor het dan zittend kabinet is het dus te hopen dat de PWerinzit. O 'Stop met beeldvorming en geef onzejongeren een kans!' Van de redactie ROTTERDAM Jarenlang voerden de Rotter damse jongeren relatief gezien de slechtste lijstjes aan; vroeg- tijdig schooluitval, werkloos- heid, criminaliteit, armoede en algehele ellende. Veel pro- jecten, platforms en vooral budget moesten voor een ken- teringzorgen. Your World zou volgens toenmaligwethouder Orhan Kaya een slinger geven aan de trend omhoog, uit de ellende, weg met de slechte re- putatie van onze kroost en bouwen aan vertrouwen. Meest opmerkelijk aan Your World was dat jongeren het zelf moesten doen. 'Kom maar op met je ideeen', zei Kaya. We zijn nu anderhalf jaar verder, wat heeft Your World bi jgedra- gen en wat houdt onze jonge ren bezig? Andre Platteel deed er onderzoek naar. Zijn uit- komsten zijn opmerkelijk: De jeugd vindt geld en succes niet belangrijk. Het gaatzeom ver trouwen en wederzijds 'ver- sterken' van hun persoonlijk- heid, zegt Platteel. ,,Maar ze krijgen niet de kans om zich op die wijze te ontwikkelen doordeverhardingen destrijd die overheersten in de samen- leving. Veel jongeren hebben duidelijke wensen en dromen maar missen net dat duwt je in de rug om die dromen uit te laten komen. Want, zo stelt Platteel, "samenwerken en vertrouwen staan centraal in het leven van onze jongeren maar ze krijgen veelal te ma- ken met andere beeldvorming over zichzelf. In publicaties komt een ander beeld naar vo- ren. Vaak wordt beweerd dat jongeren bijvoorbeeld niet milieubewust en niet politiek betrokkenzijn. Datzedenken dat de wereld om hen draait. Om de politiek dichter bij de jeugd te brengen discusseren politici met Rotterdamse jongeren op de tram, jan de groen Mijn ervaring is totaal anders", aldus Platteel. Hetgedragvan jongeren komt alleen niet al- tijd overeen met waar ze van dromen. De onderzoeker ver- klaart dat uit de huidige sa- menleving, die gebasseerd is op hebberigheid, egoi'sme en strijd. Ook de media laten veelal het beeld zien waarin jongeren zichzelf niet herken- nen. Gevolg is volgens Platteel Rotterdamse havenonderne- mers hebben maandag hun prioriteiten voor het regeerak- koord gepresenteerd in de vorm van een dieetschijf voor het nieuwe kabinet. Het be- drijfsleven in de Mainport Rotterdam vraagt van het nieuwe kabinet een stimule- ringsfonds vaneen miljard euro voor het havengebied, als investering in een gezonde toekomst van Nederland en Europa. De dieetschijf is over- handigd aan onder meer de nieuwe gekozen Tweede Ka- merleden, de informateur en het Rotterdamse stadsbestuur. Volgens Wim van Sluis, voor- zitter van havenondernemers- organisatie Deltalinqs, inves- teren bedrijven in het haven gebied in hun positie in de markt, maar is een impuls van de overheid ook nodig. 'De goederenoverslag zit weer in de lift, maar de marges zijn nog dun.' dat jongeren zich, om te over- leven, gaan gedragen naar de heersende stereotypen en ver- wachtingen. „Die vicieuze cir- cel moet daarom worden doorbroken. En dat kan alleen als ze de ruimte krijgen om zichzelf te zijn en worden ge- stimuleerd om naar buiten te treden." Your World en alle andere projecten die in het ka- der van het jongerenjaar zijn gehouden, zijn daar volgens Platteel een goed voorbeeld van. Jongeren moeten de kans krijgen samen te werken en om hun stem te laten ho- ren. Dat zal uiteindelijk voor de zo gehoopte kentering zor- gen.O Hartpatienten boffen maar als ze in Rotterdam bij een specia list lopen. In de afgelopen tien jaar is de behandeling van hartpatienten hier namelijk sterk verbeterd, zo blijkt uit onderzoek van Rotterdamse cardiologen. Op dit moment blijken zij vrijwel optimaal te worden behandeid met medi- cijnen, vooral cholesterolver- lagers. Andre Platteel volgde de afgelopen drie jaar i20ojongen van 16 tot en met 28 jaar. Van verschil- lende leeftijden en met de meest uiteenlopende achter- gronden. Via onder meer de projecten Your Lap, Create Your World en Change Your World. Een ander project dat hij Platteel intensief volgde is Rotterdamse Nieuwe; een groep gedreven Rotterdamse jongeren tussen de 18 en 35 jaar die op basis van co-crea- tie met de besluitvormers van de stad meedenkt over de toekomst van Rotterdam. Platteel heeft honderd jonge ren zeer intensief gevolgd. In het onlangs verschenen boek 'Our World' geeft hij zijn visie op demanierwaarop jonge ren in het leven staan en geeft hij voorbeelden van de zoge- noemde verbintenissamenle- ving die jongeren zeggen voor te staan. Rotterdam heeft in tegenstelling tot de andere grote steden in ons lang geen lastvandevergrijzing. O Bron: COS Rotterdam. Bezorgklachten: Telefoon:0900 -4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telef oon: 010 -4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon:010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.G.3. Jochemsen Advertenties: Telefoon:010 - 4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPer s iseen uitgave van PLM Lokale Media in samenwerklng met Dagblad De Pets. Algemenevoorwaardenzljnopaanvraagbeschikbaar n juni 2010 Hetopruimenvan hondenpoep kost de gemeente jaarlijks zo'n 1,65 miljoen euro. Dus.bestebaasjes, doe nog voor 1 juli aangifte van hondenbelasting. Q De stad kleurt steeds geler. Het hofplein biedt met gele beplanting, idem verlichting en reusachtige fietsen een slijmerig uitzicht voor de tourelite in het Hilton. Vrijheid in belevingvan seksualiteit vindt de gemeente heel belangrijk. Om dat ten goede te stimule- ren is eenmalig het DiveRsity magazine uitgegeven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2