Crime Wat hield de politie bezig? KNOKKENOPDEEUR VIER JAAR CEL BRAYNER B. RIESHIEPERSAD-ALERT ooo Hetisweerzomer! Genieten van het weer, lekkereten, uitkijken naarde vakantie en....aangifte doen van inbraak. Veiligheid Mensen zijn kwetsbaarder dan ze denken Bezint eer gij twittert, want inbrekers zijn ook online' MISDAADJOURNAAL Ballengevecht Doodslag Wilson Gomes Politie stuurt 4700 mensen een smsje sfe Groot scherm? Neuh... Doodslag wordt mishandeling Zwart Janschutter TEKSTKARnl MaasstadPers Woensdagi6juni20io We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhSlen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Van de redactie ROTTERDAM Natuurlijk moest de politie af gelopen maandagmiddag weer wat Rotterdammers op de vingers tikken. Rondom de voetbalwedstrijd Nederland- Denemarken zijn diverse aan- houdingen verricht voor bele- diging, vechterij en vooral voor openbare dronkenschap. Wie had dat gedacht? Fietsendieven, bromfietsdie- ven, sleuteldieven, koperdie- ven, ambulancedieven en autodieven. In totaal heeft de politie deze week maar liefst 13 dieven opgepakt. Een zaak uit Rozenburg spant de kroon. Jong geleerd, oud gedaan heb- ben de drie verdachten van 14, 15 en 16 jaar wellicht gedacht. Zij zijn aangehouden voor po- gingtot diefstal van een boot, verduistering van een auto en diefstal van een fiets. En de categorie blijf-met-je- handen-van-andermans- spullen-af is met 13 dieven niet eens compleet. Daar moeten nog 2 inbrekers, 5 overvallers en 3 straatrovers aan toege- voegd worden. De inbraken en straatroven zijn opgelost, maar naar de 3 overvallen wordt nog onderzoek gedaan. Zo is bij een roofoverval bij een supermarkt aan de Pinkstraat in Rotterdam iemand neerge- schoten, maar loopt de dader nog ergens rond. Bij een rij- wielshop in Maassluis heeft een nog onbekende man on- der bedreiging van geweld de kluis meegenomen. In een huis op de Gebbeweg in Rot terdam is de bewoner mishan- deld. De overvallers hadden wel gelijk dat daar iets te vin- den was, want de politie trof bij het onderzoek in de woning een hennepkwekerij aan... Voor vernieling zijn deze week 4 mensen opgepakt. Een 26-jarige Rotterdammer heeft op het Stationsplein in Schiedam een tourniquet vernield. Twee broers van 33 en 38 jaar zijn aangehouden omdat zij in de Van Maanen- straat over auto's liepen. En een 19-jarige ventje uit Ca- pelle is aangehouden omdat hij een elektriciteitshuisje aan het bekladden was. Foei! RET'ers kunnen nogaltijd niet met een gerust hard aan het werk. Ook deze week is weer een buschauffeur met de dood bedreigd door een 20-jarige passagier. De chauffeur nam contact op met de politie, die de man heeft overgebracht naar het bureau. Dit was overigens niet het enige gevalletje be dreiging. 3 mensen zijn aan gehouden voor bedreiging. Met het OV wil het sowieso nog niet echt lukken. De 0V- chipkaart heeft niets veran- derd aan het gedrag van zwartreizers. Die reizen nog steeds zwart. Bij een contro- le loopt het ook nog altijd snel uit de hand. Dan moet er weer 1 man opgepakt wor den voor bedreiging, beledi- ging en wapenbezit. Verder heeft de politie deze week 11 vechtersbazen aan gehouden. In Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam gingen mensen met elkaar op de vuist. Hetzij om on- enigheid in het verkeer, het zij om relationele proble- men, hetzij vanwege drank. Vier vervelende mannen hebben de avondvierdaagse in Rotterdam-Noord ver- stoord. Dronken, kinderach- tig en ongepast was hun ge drag in hetVroesenpark. De4 zijn aangehouden voorver- storing van de orde. De agenten werken nog zo hard, respect krijgen ze niet zomaar. Deze week zijn 3 mensen aangehouden voor belediging. Hun woorden- schat reikte van 'fuck you all' tot'kankerpolitie'. O U twittert uit Spanje en zij halen uw huis leeg Voorkomen is beter dan genezen. peter hilz/hh Van de redactie ROTTERDAM Mensen zijn hardleers of wa- nen zich onterecht geheel vei- lig. Kiest u zelf maar welke stelling het best bij u past. In iedergeval maken burgers het inbrekers af en toe wel erg makkelijk om hun slag te gaan. Vooral in de zomer- maanden en ti jdens vakanties zijn woningen een geliefd doelwit voor inbrekers. Zelfs als mensen thuis zijn, kunnen inbrekers hun slag slaan zon- der dat daar iets van gemerkt wordt, weet de Politie Rotter dam Rijnmond. ,,Bijvoor- beeld als mensen in de tuin genieten van de zon, met alle ramen open. Of een dief sluipt, terwijl mensen liggen te slapen, de slaapkamer bin- nen via een openstaande bal- kondeur", waarschuwt ze. De politie Rotterdam Rijn mond is hier tijdens de zomer- maanden extra alert op. Maar zorgen voor veiligheid kan de politie niet alleen, daar heeft zij de burger bij nodig. ,,Zo", zegt de korpsleiding, „maken we het de inbrekers zo moei- lijk mogelijk. Daarom een aantal do's en don'ts voordat u uw koffer pakt en richting het Zuiden vertrekt (of uw rose richting tuin of terras) Lang geleden controleer- den inbrekers de papieren brievenbus om te kijken of ie mand op vakantie was, tegen- woordigzijn ook boeven mee- gegaan in de digitale revolutie en worden de digitale brieven- bussen bekeken. Dus geen out-of-'house'-reply op je e- mail instellen en al helemaal niet vermelden dat 'het zo ge- weldig vertoeven is aan de Spaanse Costa's op de Hyves- en MySpacepagina. Ook twit- teraars doen er verstandig aan goed te beseffen wat ze eigen- lijk allemaal de wereld in tweeten. Inbrekers twitteren immers ook. De politie heeft ook, meer voor de hand lig- gende adviezen. Spreek bij- voorbeeld nooit op het ant- woordapparaat in hoe lang de vakantie duurt. En tenslotte moeten burgers, zo zegt de po litie, meer letten op de 'kleine' dingen zoals sleutels die uit het slot van de binnenzijde van de voordeur moeten wor den gehaald. Wat wel te doen als u bin- nenkort op vakantie gaat? „Laat niet zien dat je op vakan tie bent", adviseert de politie maar doe alsof het huis nog bewoond is. Hiervoorzijn al- lerlei handige tips die te vin- den op www.politiekeurmerk. nl O Een vechtpartij op de campus van de Erasmus Universiteit Rotterdam heeft twee stu- denten hun kamergekost. De studenten van de opleiding International Business Ad ministration zouden een me- destudent hebben verwond en een deur beschadigd. On- der de in hoofdzaak buiten- landse studenten is de vecht partij het gesprek van de dag. Het gebouw op een van de hoeken van de campus func- tioneert sinds augustus vorig jaar als studentenhuisvesting. Volgens de bewoners zijn er nooit noemenswaardige pro- blemen geweest. De zwaar gehavende deur van kamer 140 levert een ander beeld op. De deur zit vol putten en deu- ken. Over het hoe en waarom lopen de verhalen uiteen. Vast staat dat de bewoner van de bewuste kamer een hersen- schudding aan een vechtpartij heeft overgehouden. Jusitie heeft vier jaar eel geeist in de zaak Wilson Gomes; de man die in de Nieuwjaars- nachtin Rotterdam door ge weld om het leven kwam. Het slachtoffer kreeg tijdens Oud en Nieuw een klap op de Coolsingel en raakte daardoor met zijn achterhoofd de stoep. Deze val werd hem fataal. De aanklager had de verdachte in eerste instantie doodslag ten laste gelegd. Later werd dit veranderd in zware mishande- ling, met de dood tot gevolg. De 30-jarige verdachte zegt dat het nooit zijn bedoeling is geweest om Gomes te doden. Volgens hem heeft Gomes de eerste klap uitgedeeld en heeft hij teruggeslagen om zichzelfteverdedigen. "Hij kwam agressief op mij af en sloeg op mijn hoofd. Toen heb ik een stootje teruggegeven", aldus Brayner B. Gomes stierf kort daarna. De politie Rotterdam stuurt 4700 smsjes naar de mensen die in de avond van 13 maart of in de nacht van 14 maart in de buurt waren of in de buurt wonen van de Marthalaan in Rotterdam Hoogvliet. In die periode vond er een overal plaats met dodelijke afloop. De politie werkt weliswaar nog steeds met negentien re- chercheurs aan de zaak, maar hoopt met de sms-bom nieu- we i nformatie te krijgen. Op woensdag 17 maart 2010 werd in een woning aan de Marthalaan het lichaam ge- vonden van Rieshiepersad Gopal. Hij kwam in zijn huis door een misdrijf om het le ven. Het slachtoffer was met tape vastgebonden en zijn woning was zichtbaar door- zocht. 'Er zijn verscheidene DNA-sporen en vingeraf- drukken aangetroffen van verschillende personen,' ver- telt een persvoorlichter. - De burgemeester en de politie houden zich stil, maar ON zeg eens eerlijk: wie heeft Nederland-Denemarken op HS' een groot scherm gekeken? Handen omhoog graag! 3ustitie heeft vier jaar eel geeist in de zaak Wilson Gomes, genoemd naar de man die in Nieuwjaarsnacht in Rotterdam door geweld om hetfeven kwam. Er is 10 jaar eel geeist tegen de man die in november een overval heeft gepleegd op een juwelier in de Zwart Janstraat. De 60-jarige eigenaar raakte zwaar gewond.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5