De Ondernemer SLIM INVESTEREN E-BUSZDE KOMTZO HOOG OP DE AGENDA Bliinq.nl is een internetwinkel pursang. Eigenaar Linda Steenis vertelt over haargrote ideeen en kleine dromen. ESPRESSO Een cngel met een sigaret Internet Vanuit jezelf durven dromen 'Bij grote, log bednjven ra je een deel van jezelf kwijt' Hoge Schie Het kan ween geld uitgeven in Overschie SpecialBite Rotterdamse Lido inTerrassen Top 10 ERNEST VANDERKWAST Een gedachte, slechts een idee dat maar hoeft te sluimeren kan tot grote dromen leiden. Dat bewijzen innovatieve, brutale ondernemers wereld- wijd. Maar hoe maak je kleine ideeen groot? Zeker als je nog moet afstuderen en nog een groentje bent? Linda Steenis (25) gelooft ferm in 'gewoon beginnen', gewoon brutaal zijn en blijven geloven in jouw product. Steenis startte vorig jaar haar eigen bedrijf en lan- ceerde 'Bliinq.nl'. Als industri- eel ontwerper kon ze eigenlijk verschillende creatieve kanten op maar ze koos voor 'klein, persoonlijk, authentiek en eerlijk'. Het idee ontstond toen ze zelf op zoek was naar een laptophoes. „lk wilde een per- soonlijke cover, een hoes die iets zou zeggen over.mij maar tot mijn grote verbazing liep ik alleen tegen massaproduc- tie op. Veel hoezen, dat wel, maar vooral veel van hetzelf- de. Ik dacht: 'ik ben niet tevre- den met het aanbod, ik weet zeker dat ik niet de enige ben. Is er een gat in de markt?" Want ikgeloof dat steeds meer mensen zich afkeren van mas- saproductie. Meer van hetzelf- de, is niet de toekomst. De zogeheten customise-markt is de trend van de toekomst", zegt Steenis, doelend op de behoefte van, vooral jongeren om hun eigen persoonli jkheid door te laten schijnen in mo- biele telefoons, sneakers, T- shirts, stickers, buttons en wat dies meer zij. Naeen paargoedegesprek- ken met partner, familie en vrienden en goede research, lag er korte tijd later ook echt een doordacht idee op tafel: op maat gemaakte hoezen voor onze allerlaatste, hipste digitale aankopen. Laptops, IPad's, Ereaders en mobiele telefoons. Al onze 'nieuwe lie- velingen' willen we goed be- schermd met ons meedragen. En als het even kan ook nog eens in een hip, persoonlijk jasje. Bliinq.nl is een internet winkel pursang, volgens Stee nis de manier waarop begin- nende ondernemers zich moeten profileren en hun pro duct aan de man kunnen bren- gen zonder dat ze een enorm startkapitaal nodig hebben. „Zonder al te veel risico zien of er ook daadwerkelijk vraag is naar je product, iedereen met een beetje ondernemers- Geld verdienen met psychotherapie zin kan hetzo proberen", zegt Steenis. En Rotterdam biedt de ideale plek voor jongeren zoals Steenis, vindt zij. "Rot terdam inspireert. Erzijn ont- zettend veel creatieve onder nemers. De eerste keer dat ik dat voelde was toen ik stage liep bij een bureau in Rotter dam dat de Pecha-Kucha avonden uit Japan naar Ne- derland haalde. De avonden in Off-Corso waren inspire- rend. Al die creatieve geesten die bij elkaar kwamen, ideeen uitwisselden. Toen werd ik verliefd; op hetcreatiefonder- nemen, wonen en werken in Rotterdam. Ikbegoneen mul- ti-discipinair ontwerpbureau, een breed bedrijf omdat ik mezelf niet wil vastpinnen op een product. Ik bouw name lijk ook websites voor andere ondernemers maar op dit mo ment stop ik veel tijd in Bliinq omdat ik daadwerkeli j k gel oof dat het gaat werken." Is een Rookgordijn gaat open eigen bedrijf een alternatief als je niet kunt aarden binnen een groot bedrijf? Steenis ge- looftvanwel: "Ikweetdat jaar- genoten van mij op de TU Delft inmiddels bij bedrijven zoals Phillips aan de slag zijn gegaan. Dat is niets voor mij, dat weet ik allang. Als creatie- veling aan de slaggaan bij zo'n groot en log bedrijf, brengt het risico met zich mee dat alle creatieve ideeen een stille dood sterven. Omdat iedereen zich over ideeen buigt, afde- lingen zich er mee bemoeien en je idee uiteindelijk eindigt zoals alle doorsnee massapro- ducten. Dan kan hetgebeuren dat het oorspronkelijke idee verwaterd of de authenticiteit verliest. Ik blijf liever dicht bij mezelf en ik wil niet het risico nemen om straks 'creatief-ge- frustreerd'teeindigen." O OOO Het nieuwe winkelhart van Overschie krijgt langzaam maarzekervorm. Eerder open- den de HEMA, bloemist Na- gelhout en Hans Anders al hun deuren in de Hoge Schie, deze week komen daar ook de Plus, Primera, bakkerVan der Breggen en kapsalon Brain- Wash bij. En binnenkort ook nog eens deLidl. Met de realisatie van het winkeldeel van de Hoge Schie denkt de deelgemeente het 'Overschiese kooplek' voor een belangrijk deel te hebben gedicht. Bewoners kunnen nu hun geld weer gewoon dicht- bij huis uitgeven en hoeven voor de dagel i jkse boodschap- pen niet meer kilometers te reizen. Ook boven de winkels, in de nieuwe appartementen, wordt het steeds drukker. O Van de redactie In het gloednieuwe Special- Bite magazine, een spin-off van de SpecialBite jaargids en www.specialbite.com, heeft het Rotterdamse Lido een plaats gekregen in de Terras- sen Top 10. Daarbij is niet alleen geke- ken naar het eten, maar ook naar de locatie, kortom: de to- taalbeleving. Bij SpecialBite maken de spotters de dienst uit. Zij selec- teren en recenseren de restau rants, of in dit geval de terras- sen. Maar ook bezoekers van de site hebben wat in de melk te brokkelen. Vijf weken lang stond een li jst van 200 door de spotters geselecteerde terras- sen op internet en konden be zoekers stemmen op hun fa- voriete terras. O Rotterdam krijgt veiligheidsacademie s|e Die kleine VW aan het Weena Het allerkleinste VW-kantoor staat niet in Maduro- dam, maar in Rotterdam. In Rails Miniworld om pre- Scheermuziekje Mannen vinden scheren vaak een hele opgave, maar als het dan toch moet, dan maar op I got a feeling' van de Black Eyed Pies. Zo blijkt uit onderzoek. 9|c Euromast op z'n Frans Bezoekers van de Euromast kunnen een voorproefje nemen op de start van de Tour. Er zijn nog enkele VIP- arrangementen beschikbaar voor 3 en 4 jul*. r\ Ik spreek met Tineke Speksnijder af in't Hof van Jericho in Kralingen. Het eerste wat ze doet, is een sigaret opsteken. De barman is even beduusd. Hij zegt: 'Er staan wel asbakken op de ta- feltjes, maar eigenlijk mag het niet.' Het is misschien het vroege uur, we zijn de eerste klanten. En ons tafeltje staat voor het raam. Het mag eigenlijk niet. Ook niet in De Schouw, waar Tineke al meer dan tien jaar barvrouw is - volgens mij de mooiste barvrouw van Rot terdam. Ze is de engel die voorkomt in het boek Jezus' zoon van Denis Johnson: 'Wie anders schonk daar de glazen vol dan de jonge vrouw van wie ik me de naam niet meer kan herinne- ren. Maar ik weet nog hoe ze inschonk. Het was alsof je je geld verdubbelde. Ze schonk drank in als een en- gel, tot aan de rand van een cocktailglas, zonder af te me- ten.' In De Schouw wordt elk glas tot aan de rand vol ge- schonken. Wie rode wijn drinkt, doet er verstanding aan geen wit overhemd te dragen. Goed, Tineke Spek snijder is misschien geen jonge vrouw meer. Maar dat maakt na twee glazen ook niet meer uit. En waar zie je nog een engel met een siga ret? Zelf drinkt ze niet achter de bar. En ze gaat nooit in op geflirt van klandizie. Wel heeft ze veel vrienden ge- maakt in de kroeg. Tk houd van gezelligheid,'zegt Tine ke. 'Daarom ben ik barvrouw. En daarom ben ik tegen het rookverbod. Dan sta je daar achter de bar terwijl ieder- een buiten staat te roken.' In De Schouw staat Tineke Speksnijder nooit eenzaam achter de ba r. Er wordt ge- woon gerookt. Hoeveel boe- tes er ook worden uitge- schreven. Het staat er stee- vast blauw, en in deze wolk brengt de engel jong en oud in een roes van geluk en ge zelligheid. Niemand is een zaam in De Schouw. '1k zal je nooit vergeten,' schrijft Denis Johnson over zijn engel. 'Je man zal je slaan met een verlengsnoeren de bus zal voorje neus wegrij- den en jou daar laten staan, in tranen, maar je was mijn moeder.' Ik hoop dat nie mand Tineke ooit met een vingerzal aanraken en dat de bus haar altijd zal meene- men. Wat ik wil zeggen: dui- zend mannen zullen haar nooit verge- ten. O Nieuw: de post-massa productie consument Van de redactie ROTTERDAM Linda Steenis:Tk ben ondernemer in hart en nTeren' vincent van dordrecht Het behandelen van mensen met een persoonlijkheids- stoornis kan de maatschappij miljarden euro's opleveren. De kosten van psychotherapieen wegen namelijk ruimschoots op tegen de maatschappelijke kosten die gemaakt worden als deze mensen niet worden behandeld. Zo blijkt uit onder- zoek van het Erasmus MC. Voor het eerst is nu weten- schappelijk bewezen dat psy chotherapie meer kan opleve ren dan dat het kost. Neder- land zou zelfs flink kunnen verdienen door slim te inves- teren in psychotherapie. Ongeveer een op de tien men- sen lijdt aan een persoonlijk- heidsstoornis. Om 'winst' te kunnen maken op psychothe rapie is het van belang dat pa- tienten de juiste behandeling krijgen. Niet voor iedereen de- zelfde dure behandeling, maar ambulante hulp voor de een, opname voor de ander. De RET neemt morgen de e- Busz in ontvangst. De e-Busz is een elektrisch aangedreven bus met elektronica in de ach- terwielen. Dankzij GPS-tech- nologie maakt de nieuwe bus het mogelijk binnen bebouw- de gebieden volledig emissie- loze ov-zones aan te wijzen. De RET gaat de e-Busz de ko- mende twee jaar uitvoerig testen op lijn 44. Voor meer informatie kijk op www.bliinq.nl MaasstadPers Woensdagi6juni20io Van de redactie ROTTERDAM ROTTERDAM Nog even en dan is de Rotter damse Veiligheidsacademie eenfeit. Donderdagochtend 17 juni ver- richtburgemeester Aboutaleb de openingshandeling van de academie, die een initiatief is van 34 partners uit het be- drijfsleven, overheid en het onderwijs. Twee jaar geleden kwamen Zadkine en Training Centrum Eemhaven met het plan voor een vorm van onderwijs die naadloos aan zou sluiten bij de praktijk. Dertien partijen gaven toen direct al aan mee te willen doen, in juni 2008 werd een intentieverklaring onderte- kend. In een stad die veiligheid hoog in het vaandel heeft staan, is een academie die de kwaliteit van werken en werkenden binnen dit vak- gebied waarborgt, natuurlijk een must.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6