De kortste weg naar een passende baan Hetwerk[t]! 2000 man De gemeente is verplicht te zorgen voor passend werk Eerste tekenen van herstel van de arbeidsmarkt? Na een schooljaar blokken, kunnen dan eindelijkde handenweeruitdemouwen. Levehetvakantiewerk! DA AD Poetsen! Watdevraag vraagt, kan het aanbodniet aanbieden. WET INVESTEREN IN JONGEREN (WI]) Maarinvesteren injezelfisdebeste garantievooreen mooietoekomst. MONITOR Inmaartishetaantal ww-uitkeringen in Rotterdam met2,5% afgenomen. MaasstadPersWerklt Zomervakarrtie, bijbaanvakantie Van de redactie ROTTERDAM Volgens Randstad is vakan- tiewerk voor jongeren een waardevolle bron van in- komsten, vaardigheden en vriendschappen. Geld verdie- nen is dan misschien het uit- gangspunt van jongeren die op zoek gaan naar vakantie- werk, maar plezier hebben is toch echt het belangrijkste cri- terium voor het aannemen van een baantje. Volgens de Vakantiewerk Monitor van Randstad geeft tweederde van de vakantiewerkers aan dat een bijbaantje vooral leuk moet zijn. Meer dan tweeder de zou bovendien een droom- vakantiebaan verkiezen boven een vakantiebaan dat veel geld aan't werk Anne Dorst ROTTERDAM Gedwongen ontslagen, speu- ren naar vacatures en magere huishoudportemonnees. Het is crisis. Ook in Rotterdam. En dan hebben wij, volgens Hans Broere, nog een zogenaamde robuuste economie. Omdat er veel verschillende sectoren zijn, krijg je in tijden van re- cessie geen domino-effect. Andersom werkt de arbeids markt in voorspoed dan ook minder aanstekelijk. Maar daar hoeft nu al helemaal nie- mand zich zorgen over te ma- ken. Ook voor Hans Broere is dat een heel andere tak van sport. Hans is manager van DAAD. Een naam geheel in stijl van het Rotterdamse niet lullen, maar poetsen. En poet- sen doet DAAD. Het is een werkgeversservicepunt. Een initiatief van overheid en be- opbrengt. Vier op de tien jon geren geven aan dat ontmoe- .tingen vakantiewerk aantrek- kelijk maken. Maar liefst 43% zegt echte vriendschappen op te bouwen. Het onderzoek, van Young Votes, is uitgevoerd onder 519 jongeren. O drijfsleven samen. Het is dus een label waar Gemeente (So- ZaWe), UWV en werkgevers onder samenvallen. Namens hen ondersteunt DAAD werk gevers bij hun vraag naar per- soneel. En dat is hard nodig, zekerin onzestad. "Toen wij vijf jaar geleden begonnen waren er veel vaca tures, maar weinig kandida- ten. Ofbeter gezegd: weinig geschiktekandidaten. De Rot terdamse arbeidsmarkt is niet in balans. Het opleidingsni- veau van werkzoekenden blijft te vaak achter bij de eisen die werkgevers stellen," vertelt Hans Broere. De VMBOminners kunnen niet beantwoorden aan de vraagvan de werkgevers. Daar zag klovendichter DAAD een gat in de markt. Hans: "Wij staan werkgevers bij met wer- ving, scholingen reintegratie- trajecten. Zo dragen wij bij aan een betere match tussen werk gevers en werkzoekenden. Daar profiteert de hele Rotter damse economie van. Daar is niets aan gelogen, wantindenogjongegeschie- denis van het bedrijf zijn al zo'n 7000 werkzoekenden aan een baan geholpen. In de haven, in de techniek, in de zorg, in de horeca, in de detailhandel, in de transport of in de logistiek. Voor dit jaar is ingezet op 2000 werk- nemers. In het eerste halfjaar van 2010 is de duizend al ge- passeerd, aan de begroting zal zeker voldaan worden. Succesvol dus, maarabso- luut geen 'problemsolver'. "Wij zijn geen goede doelen organisatie. Wij willen niet het probleem van de over heid oplossen," legt de ma nager uit. "Wij streven niet naar minder werklozen in de stad, maar naar het invullen van zoveel mogelijk vacatu res in Rotterdam. Wij heb ben maar een klant en dat is dewerkgever." Om die werkgever tot dienst te zijn helpt DAAD werkzoekenden. Hun oplei- dingsniveau is meestal niet om over naar huis te schrij- ven en ook hun cv is weinig indrukwekkend. Tja, wat moet je dan? Niet lullen, maar poetsen! Als je via DAAD solliciteert ben je ei- genlijk al voor 60% aange- nomen. Het is de goede naam die het doet. Een soortvriendjes en familiepolitiek. De afge- lopen vijf jaar heeft DAAD hard gewerkt aan een goede naam. De vruchten daarvan worden nu geplukt. DAAD heeft verschillende locaties, grotere en kleinere, er wer- ken ruim 40 mensen en het bedrijf is actief in acht be- langrijke sectoren. Hans: "Het bedrijfsleven weet inmiddels wat ze van onze service kunnen ver- wachten. Net als de Albert Heijn bijvoorbeeld. Een be- trouwbare supermarkt. Een herkenbaar logo. Je komt hinnen via de verse groen- ten, je gaat weg langs het hondenvoer. Wat er je er tus sen tegen kunt komen hangt af van de grootte van de ves- tiging. Maar in grote lijnen weet je wat je er kunt ver- wachten. Dat is bij ons ook zo. Wij ontzorgen werkge vers, wij zijn toeleverancier van werknemers." O

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10