Sport Gewonnen van Blake, verloren van Nadal I mat is nu beiangrUK in werK? Doe mee en ontuang altlid €50.- reistegoedl HETNATI0NALEUlERK0NDERZ0EK.nl I JobTracK.nl WEENING IS WOEDEND OP RABO Mjrfwwwww-.eet+i ooo Eenuurnazijnoverwinninginde eerste ronde verloor Robin Haase detweederonde.Van Rafael Nadal, maa r voo ra I van zichzelf. Wimbledon Robin Haase Wimbledon Het vrouwentoernooi is een tombola 'Ik sta goed te spelen en zounet heel wat jongens lastig kunnen maken. 21 9 Wielrennen Geintje van John MaasstadPers Woensdag23juni20io Thijs Zonnevcld ROTTERDAM Lees even mee op de site van Robin Haase. In grote letters op de voorpa- gina: 'Ability is of little value without opportunity'. Vrij vertaald: 'Kunde is van weinig waarde als je de kans niet krijgt.' Het slaat op de blessures waar Haase de laatste jaren door is geteis- terd. Hij streed niet tegen een tegen- stander aan de andere kant van het net, maar tegen zijn eigen knie. Die werd geopereerd, gekneed, getapet en nog maar eensgeopereerd. Hij woon- de in fitnesszalen en in de praktijk- ruimte van zijn fysiotherapeut. Er waren weken dat Robin Haase nau- welijks een tennisbal zag. Dan kun je misschien nogzo goed tennissen - als je de kans niet krijgt om het te tonen heb je net zoveel aan een zwiepende forehand als aan een vissenkom zon- dergoudvissen. Blake Haase heeft een paar maanden gele- den zijn rentree gemaakt. Nationaal is hij inmiddels voorbijgestreefd door generatiegenoot Thiemo de Bakker, internationaal is hij bezig de rankingsladder weer langzaam te be- klimmen. Dat gaat met vallen en op- staan. Vertrouwen herwinnen doe je maar op een manier: winnen. En het liefst op een grand slam. In de eerste ronde op het gras van Wimbledon treft Haase de Ameri- kaan James Blake. Een grote naam vanwege zijn verleden, niet vanwege zijn huidige ranking. Haase heeft geen enkele moeite met de 30-jarige Amerikaan die ooit vierde stond op de wereldranglijst. Haase heeft slechts drie sets (6-2, 6-4 en 6-4) en Redactie sport ROTTERDAM Na e£n rondje Wimbledon zijn de twee vrouwen die op Roland Garros nog in de finale stonden, al naar huis. Na Francesca Schiavone verloor ook Samantha Stosur haar eerste potje op gras. Vrouwentennis krijgt hoe langer hoe meer de kenmerken van een tom bola. De ene week staat dinges te jui- chen, de week erop is danges de ge- lukkige. De nummer-eenpositie op de wereldranglijst flippert heen en weer tussen een dental speelsters. De weg naar de eindstri jd op Wi m- bledon ligt open voor vrijwel ieder- een. De bookmakers gokken erop dat Serena Williams dit jaar het juiste lootje trekt. De Amerikaanse won in de eerste ronde in twee sets van de Portugese tiener Larcher De Brito O Pieter Weening is laaiend op de ploegleiding van Rabobank, die hem niet selecteerde voor de Tour de France als vervanger van de gebles- seerde Laurens ten Dam. In de Leeu- warder Courant liep Weening leeg: 'Ik ben boos. Ze hebben tegen mij gezegd dat ik gefrustreerd mag zijn. Gefrustreerd? Ik kan wel een muur van twee meter dik kapot slaan.' Weening stond samen met Bram Tankink reserve voor de Franse Ron de. Na het wegvallen van Ten Dam besliste de ploegleiding dat Tankink de plek van Ten Dam zou opvullen. Weening voelt zich misleid door de ploegleiding. Volgens de Friese rennergaf vooral ploegleider Erik Dekker hem de afgelopen week het gevoel dat hij zich kon richten op de Tourde France. Weening: 'Ze hebben mij een worst voorgehouden. Ik kan er niet tegen. Ik ging ervan uit dat ik naar de Tour zou gaan.' Weening is de laatste Nederlander die een rit won in de Tour. Dat deed hij in 2005. Commentaar van John McEnroe op het wankele optreden van marsmannetje Roger Federer tijdens de eerste ronde van Wimbledon: 'Roger Federer is ook maar een mens.' o Haase viert zijn overwinning op fames Blake, ap Robin Haase iets meer dan anderhalf uur nodig om zich een weg naar de tweede ron de te slaan. Haase, met een grote glimlach: 'Ik was na de partij heel erg blij en opgelucht. Als je van een grote naam als Blake wint en de tweede ronde bereikt, is dat schitterend. Ik had maar acht onnodige fouten, dat is echt heel weinig. Ik heb slim ge- speeld. Alles lukte ook.' Nadal Een uur na zijn zege keert zijn geluk. Rafael Nadal blijkt ook zijn eerste ronde te hebben gewonnen (van de Japanner Kei Nishikori) en is de vol- gende tegenstander van Haase. De Nederlander reageert teleurgesteld. Hij had het liever anders gezien. 'Ik sta goed te spelen en zou het heel wat andere jongens erg lastig kunnen ma ken. Dan is Nadal dus iemand die je echt niet wilt treffen.' Haase had ook kunnen zeggen dat hij Nadal met huid en haar zou veror- beren. Of dat Nadal op gras een an dere speler is dan Nadal op gravel. Hij had zelfs zijn schouders kunnen ophalen over de loting. Hij deed het niet. In plaats daarvan gooide hij de handdoek in de ring. Nadal-Haase in de tweede ronde is al gespeeld. Haase ontneemt zich zelf de kans om zijn kunde te tonen. Misschien moet hij de woorden op zijn eigen website eens lezen. O elstegoed! HitNationale Werkonderzoek 2010 is een initiatief van Job Track nl in samenwerking inei Intelligence Group. Het resultaat wouli aangeboden aan workgevers en werknemersorganisaties en de landclijkn politiek

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21