De Kwestie I BEZUINIGINGEN OP KOMST NOGGEEN ZOMER MaasstadPers ooo ZOBEZIEN Je rijbewijs halen in Rotterdam isgeen abc'tje. Kennerszeggen dat dat vooral aan deslechte kwaliteit van de rij-opleidingen ligt. PASTORS Rijscholen Wildgroei haalt kwaliteit rij-opleiding naar beneden 'Door de crisis letten mensen alleen nog maar op de prijs.' Uitzonderingen zijn er wel MARCO Economische crisis treft Rotterdam hard Pittige discussies s|e Artistiek talentje 9|c Actie tegen lawaai sic Pas op, een duif! n MaasstadPers Woensdag23juni20io Mijnoproepvanvori- ge week aan het CDAom eensecht bescheiden te zijn en ge- woon mee te praten over een kabinet met WD en PW is niet aangekomen. Verhagen leest vast de MaasstadPers niet en de lokale helden van het CDA hier sturen hemna- tuurlijk niet door, die richten zich op allochtone gezinnen, en worden vanwege het di- entelisme afgehouden van alles wat maar op joods- christelijk-humanistische normen en waarden lijkt. Waarschijnlijk spreken ze Verhagen ook nooit, want anders hadden de Rotter- damse CDA-ers hem kunnen zeggen dat de etnische regi- stratie waar hij tegenover de PW zo'n moeite mee zegt te hebben, in Rotterdam wordt gesteund door onder andere CDA en PvdA. Zelfs Rouvoet heeft er voor gepleit. Het is ethisch ook geheel verantwoord. In een globali- serende wereld met grote tempo- en welvaartverschil- len, is herkomst relevant voor analyse en aanpak van problemen. Globalisering brengt leuke dingen met zich mee: andere inzichten, goed- kope producten, arbeids- krachten voor onaantrekke- lijk werk, leerlingen met groeipotentie, maar ook minder leuke dingen: homo- haat, vrou wenonderdruk- king, geloofsdwang, mis- bruik van voorzieningen, ter- rorisme en criminaliteit. Om problemen te voorko- men, is het goed om her komst van mensente weten, net als geslacht, opleiding en gezondheid. Welke etnische afkomst iemand heeft, is vaak het eerste wat mensen zich afvragen bij bijvoor- beeld een misdrijf. En men- sen zijn niet gek, tenminste gewone mensen niet. Verhagen stelde dus een te overkomen eisaan Wil der*. Verhagen gaat door voor een slimme man. Zou het zo zijn dat hij juist iets op tafel heeft gelegd dat over- brugbaar is? Die poging is dan echter mislukt. De va- derlandse journalistiek, al- tijd heel happig als Pirn of Gdert iets zeggen wat te pa- reren is, was totaal afwezig, althans die interviewden wereldvreemde CDA-ers in Overijssel. De Volkskrant, NRC, Nova, een keergooglen op 'etnisch registreren', en ze vinden het Rotterdamse be- leid dat hier door links van harte gesteund wordt. Van allejournalisten in Neder- land, is er niet een die de et nische registratie-eis van Verhagen van kanttekenin- gen heeft voorzien. Maar goed dat er een Maasstad Pers is, dan kan ik het in de column kwijt. Stuurt u hem zelf deze keer even door naar Verhagen? O 'Lesgeven is bijzaak, het draait alleen nog maar om geld' Jenine Hooglander ROTTERDAM Wie het roze papiertje wil ha len, doetergoed aan (tijdelijk) naar het Oosten van het land te verhuizen. Van de honderd kandidaten slagen er daar ge- middeld 65, terwijl dat er in Rotterdam en Barendrecht 'maar' 40 zijn. En dat komt al- lemaal, zeggen enkeleerkende rijschoolhoaders, doordat de Rotterdammer over het alge- meen voor een dubbeltje op de eerste rij wil zitten. En daardoor zakt het niveau van de rij-opleidingen in Rot terdam steeds verder weg. „Er is hier al jaren sprake van een wildgroei aan rijscholen", ver- telt Martin Drieskens van ver- keerschool Blad. „Vroegerwas het zo dat door mond-tot- mondreclame een-rijschool werd uitgekozen. !e had verge- lijkingsmateriaal. )e broer of zus of een goede vriend was ergens in een keer geslaagd, dus ging jij daar ook naar toe. Omdat er steeds meer mensen van buiten de stad zijn komen wonen in Rotterdam hebben ze dat vergelijkingsmateriaal niet meer en door de econo- mische crisis letten mensen alleen nog maar op de prijs van een les. Maargoedkoop is niet altijd beter", waarschuwt Drieskens. Ook andere rij scholen erkennen dat er mo- menteel een ware prijzenoor- log aan de gang is waarvan de consument uiteindelijk de dupe is omdat hij slecht voor- bereid het examen in wordt gestuurd. Het grote aantal rijscholen met een gebrek aan bekwame opleiders is echter de reden van het lage slagingspercenta- ge, is Drieskens stellige over- tuiging: ,,Zij hebben een in- stelling waarbij lesgeven Vroeger maakten mensen reclame voor hun instructeur, nu luisteren ze vooral naar hun portemonnee. hh/brambudel bijzaak is geworden. Het draait alleen nog maar om geld." Coen Sleddering van het Centraal Bureau Rijvaardig- heid (CBR) deelt de mening van Martin Drieskens voor een deel. ,,Iongeren uit de stad ge- ven liever niet te veel geld uit voor autoles. In de regio zie je vaker ouders die voor hun kin- deren een serieuze en goede opleiderzoeken, waarbij kwa- Door de economische crisis zal de gemeente Rotterdam reke- ning moeten houden met fors minder inkomsten dan eerder was voorspeld. Vooral de grote waardever- minderingen op de grondex- ploitaties zullen grote gevol- gen hebben. Dat is iets wat met zekerheid kan worden ge- steld, zegt de Commissie tot Onderzoek van de Rekening (COR) dinsdag in haar jaarre- kening over 2009. De Commissie constateert on der andere dat de problemen rond de oplevering van de jaarrekening betrekking heb ben op alle uitgaven van de gemeente Rotterdam. Daarom adviseert de COR nog- maals te kijken naar de uitga ven en die wellicht te herzien (lees: bezuinigingen). De COR doet jaarlijks onder zoek naar het huishoudboekje van de gemeente Rotterdam en doet daar verslag van. liteit belangrijker is dan geld. Maar vergeet niet dat dit erg generaliserend is en het beeld zeer wisselend is. De cijfers zijn afhankelijk van veel facto- ren. En erzijnook best rijscho len in de Randstad die wel een slagingspercentage van boven de 70 procent halen." Wat volgens het CBR in ieder geval uitgesloten is, is dat exa- minatoren in de ene regio strengerzijn dan in de andere. „In het verleden hebben wij wel eens examinatoren uit de ene regio examens laten afne- men in een andere en de sla- gingspercentages in de steden werden daardoor niet hoger", aldus Sleddering O Het zomerreces staat voor de deur maar voordat de Rotter damse politici richting het warme Zuiden vertrekken, staan er nog een aantal pittige discussies op de agenda. Deze en volgende week vergadert de gemeenteraad over de slui- ting van poppodium WATT, de bezuinigingen op de Brand- weeren overde dejaarreke- ningen en de bezuinigingen. 1 n de gemeente Rotter dam staan in totaal zo'n 450 rijscholen ingeschre- ven bij de Kamer van Koop- handel. Op RijschoolTop15.nl, die zich presenteert als de onafhan- kelijke site van Nederland waar alle informatie te vin den is over de beste rijscho len, kunnen uurtarieven, examenprijzen en slagings- percentages met elkaar wor den vergeleken. Hier blijkt dat er ondanks alle misere ook autorijscholen zijn die wel goed scoren. Hoewel het slagingspercen tage in Rotterdam tussen de 36 en 40 procent ligt, slaagt 76-80 procent van de kandi daten van Europoweruit Vlaardingen bijvoorbeeld in een keer. En die prestatie le- veren ze bij Henk van Wasse- naar ook. Nog hoger scoren Delta uit Spijkenisse en Arie Barendrecht uit Berkel en Roden- rijs. O Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redact ie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon:010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteurM.GJJochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers it een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerkingmet Dagblad De Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar De 1 1-jarigeleukemiepatient JoostPastoor heeft 32.000 euro bij elkaar geschilderd voor het Sophia Kin- derziekenhuis. Dit is voor onderzoek naar leukemie. - StichtingStopGeluidsoverlastHSLeistmaatregelen - tegen de geluidsoverlast van hogesnelheidstreinen. Geen actie betekent een kortgeding. I Onderzoek heeft uitgewezen dat de stadsduif een vlie- gende bron van bacterien is. Bij de mens kunnen ze diarree, griep en longontsteking veroorzaken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2