De Ondernemer Die ZIT! EURO-SIN EIGEN ZAK MILJ0ENEN BUSINESS Wonen in Rotterdam kan heel veel dingen betekenen. Tu u rl ij k, we mopperen graag maa r d e stad inspireert voora I Clinic Solliciteren Golfen met BN-ersvoor een baan Fyra Spotprijsjes Veel sneller thuis voor veel minder geld Urban De stad verbindt de mensen die er wonen. 'Ik word niet goed van dat negatieve gedonder'. ESPRESSO VANDERKWAST Poezenvrouw d OOO WK-actie van Lagerwaard Design! Koop voor meer dan 3000 euro en u krijat een GRATIS FLATSCREEN televisie kado! Of toch niet? College investeert in ondernemen ERNEST Schouderklopje 3|e Uitvaart voor een prikkie MaasstadPers Woensdag23juni 2010 Van de redactie ROTTERDAM Vandaag is op het Pitch Putt terrein in Rhoon Nederlands grootste golf en carriere eve- nement, de Mypeople Mas ters. Dat staat in het teken van ontmoetingen tussen werkge- vers en toekomstige werkne- mers. Het doe! is om alle 750 genodigde jongeren te helpen aan een baan of opleiding en kennis te laten maken met de golfsport. De Mypeople Masters is een initiatief van de gemeente Spijkenisse en het manage- mentbureau Mypeople. Ook andere gemeenten doen mee, waaronder Rotterdam, Schie dam enVlaardingen. Naastde burgemeesters en wethouders van Sociale Zaken zijn enkele Tweede Kamerleden aanwezig en is een blik bekende Neder- landersopengetrokken. O Van de redactie ROTTERDAM Tijdens de spits zijn nog ge- noeg stoelen leeg en ook in het weekend wil niemand 20 mi- nuten sneller reizen. Debezet- tingsgraad van de supersnelle trein tussen Rotterdam en de hoofdstad is nog altijd een drama. In een poging de trein te vullen, biedt de NS spot- goedkope tickets aan. Wie via internet een Fyrakaartje koopt, is sneller en goedkoper uit dan met een gewoon treinkaartje. Alleen.. Niemand schijnt dat te weten. Het is zeker wel mogelijk. De NS gebruikt na- melijk een boekingssysteem dat lijkt op die van de lucht- vaartbranche. Per trein is zo'n 15% van de stoelen gereser- veerd voor het superdiscount- tarief. Dat zijn honderden stoelen per dag. O n UK, Mooie en lelijke dingen...mooi toch? Van de redactie ROTTERDAM Als je oorspronkelijk uit Leeu- warden komt, is het wennen in een stad als Rotterdam, zou je denken. Maar dat geldt niet voor Berry Dijkstra, de initia- tiefnemer van de inmiddels welbekende 'I Love Roffa' T- shirts waar menig jongere in Rotterdam zich in hult. Dijkstra weet nog hoe hij als treinende tiener aankwam in Rotterdam. „Door de ramen van het oude station van Sybold van Raven- steyn zag ik de gebouwen en voelde ik de stad. Dft wordt mijnstad, dachtiktoen. Ikwas jaloers op de mensen die in Rotterdam woonden. Met Am sterdam heb ik dat nooit ge- had", aldus de 30-jarige onder nemer, die met deze woorden waarschijnlijk door alle lezers in het hart wordt gesloten. Zijn kledingmerk bestaat dan ook bij gratie van zijn liefde voor Rotterdam, er zit een filosofie achter die Dijkstra niet onder stoelen of banken steekt. ,,A1 dat negatieve gedonder over Rotterdam. Ik word er niet goed van." En dan, uitdegrond van zijn hart: „Rotterdam heeft alles in zich wat een stad hoort te hebben; mooie en lelijke dingen. Juist het feit dat die dingen naast elkaar kunnen bestaan en er ruimte is voor beide, maakt dat dit een stad is waarin ik wil wonen." De lief de voor de stad, de filosofie en het creatieve product dat al die factoren uiteindelijk voort- brachten, heeft Dijksta niet van de een op de andere dag be- dacht. Ergingen jaren van twij- fel aan vooraf. Een 'je ne sais quoi'-fase, dat gevoel van niet- helemaal-zeker-weten wat je met je leven moet. Een gevoel dat, zeker onder de twintigers onder ons, niet onherkenbaar Uilgezonderd aanbiedingen en toonkamer-moddlen. Vraag naar de voorwaarden. Berry Dijksta, laatzich inspireren door de stad. vincent van dordrecht kan zijn. ,,Ik heb jarenlang in de horeca gewerkt en ik schreef een beetje. Om zekerheid te hebben werkte ik bij een ener- giebedrijf, geestdodend werk in een kantoorj*ebouw. Ik wist dat er iets creatiefs in mij broedde maar ik kon er geen vat op krijgen, kon het niet concreet krijgen. Ik wist alleen dat het er zat. Misschien was het de onzekerheid over of ik het wel kon, dat weet ik niet. Drie jaar geleden nam ik me voor een beslissing te maken. 6f doen wat ik werkelijk wilde doen of de rest van mijn leven op kantoor werken. Ik wist ze ker dat ik dat laatste niet zou kunnen." Eenmaal gekozen De gemeente maakte dan wel bekend dat bij bezuinigingen vooral in de eigen organisatie zal worden gesneden, de FNV Abvakabo zegt dat ambtena- ren zich geen zorgen hoeven te maken over hun baan. Volgens de ambtenarenbond is er een akkoord waarin staat dat er tot eind 2012 werkzekerheid is en er dus geen gedwongen ont- slagen zullen vallen. om zijn eigen weg te gaan en zijn eigen leven in te richten, viel er een last van zijn schou- ders. Zijn ouders dachten daar anders over, maar ach, dat is ouders eigen. Voor Dijkstra voelde het juist als een bevrij- ding. Hij dacht: 'wat als het nou niet lukt, dat eigen bedrijf- je van mij? Nou, dan moet ik zorgen dat ik zo snel mogelijk een nieuwe baan heb. Dat is het ergste dat kan gebeuren, verder niets.' Het ging snel met dat 'bedrijfje' van Dijkstra. En vooral goed. ,,De inspiratie had ik al, namelijk Rotterdam, de jeugd en dat typische rauwe, urban gevoel van onze stad. Ik ontwerp T-shirts met een posi- tiefgeluid. I Love Roffa (straat- "taal maar inmiddels een be- hoorlijk mainstream benaming van Rotterdam, red.) promoot de stad en geeft een trots gevoel, daar kunnen we wel wat van gebruiken." Rotterdam heeft het jaren gele den geprobeerd met de leus 'Rotterdam Durft' maar tsja, dat wil je als hippe, modebe- wuste jongere natuurlijk niet op je retro T-shirt. De 1 Love Roffa T-shirts van Dijkstra zijn ontworpen met een knipoog naar de wereldberoemde I Love NY T-shirts. Dijkstra be- gon met het drukken van vijftig shi rts die door Shopper Rotter dam op de Meent in de winkel werden aangeboden. ,,Het ging als een gek", herinnert Dijkstra zich. Nu liggen de shirts, petten en truien - Dijkstra houdt het bij de basics en blijft verre van bikini's en andere kledingstukken- uiter- aard bij De Rotterdam Info winkel en bij Barbarella op de Zwartjanstraat in Noord. Dijkstra is ook te boeken voor allerhande shows en evene- menten. O Meer weten? Kijk op www.studioroffiert.nl Het college van B en W gaat volgend jaarflink investeren in talent en ondernemen. Zo'n €47 miljoen wordt er gestoken in onder andere meer tijd en kwaliteit in het onderwijs en meer regelvrijheid voor on- dernemers. Het college wil hierin blijvend investeren. Vanaf 2015 wordt het €37 mil joen per jaar. Hiermee wordt invullinggegeven aan het uit- breiden van de leertijd en de aanval op de uitval. Verder worden leertheques, burgeri- nitiatieven en jongerenparti- cipatie mogelijk gemaakt en komen er wijkconcierges. Om deze investeringen te kunnen doen moet er natuurlijk ook bezuinigd worden. Die bezui nigingen worden vooral ge- vonden in slankere organisa- tievormen en het maken van fundamentele keuzes op het gebied van volksgezondheid, wonen, buitenruimte, cultuur en onderwijs. De poezenvrouw woont op de Wester- singel. Vroeger paste ik elke zomer op haar huis en haar dieren. Tien poezen, die ik tweemaal daags met zil- veren bestek te eten gaf. Ik tikte met een vorkje op een pannetje en moest de namen van de poezen scanderen: Basje, Pluisje, Pielemiel, Poe- zemoes. De dieren versche- nen een voor een op het bal- kon, een optocht van sprook- jesachtige pracht. Het poe- zenrijk dat tot leven kwam. Op sommige dagen stond er konijn op het menu, op an dere dagen tonijn uit de At- lantische Oceaan. De poes van de buren, een Chinees restaurant, kwam ook altijd. Ik ben nooit bij de Chinees gaan eten. Als de poes er niet eet, dan moet je er als mens ook niet eten. Het huis van de poezen vrouw is een van de oudste huizen van het centrum. Hoge plafonds, kroonluch- ters, behang met bloemen en vogels. En een tuin van veer- tig meter. Ik gaf wel eens feestjes als de poezenvrouw van huis was. Champagne en cocktails geserveerd in de serre, gasten in alle kamers van het huis, muziek in de tuin. Ik waande me een ba ron en glimlachte als iemand zei: 'Wat ruikt het hier vreemd.' De poezenvrouw heeft twee schoonmakers, maar die kunnen niet op te- gen tien poezen. En vier hon- den, want de poezenvrouw heeft ook honden. Maar die gingen altijd mee op vakan- tie. Onlangs zag ik de poezen vrouw op de Westersingel. Ze liep met nog maar drie honden aan haar zijde. Ik sprak haar aan. 'De moeder van Daan is gestorven,' zei ze. Daan is misschien de meest bijzondere hond van het land. Ze is blind geboren en heeft toen geen spuitje ge- kregen. Een unicum in Ne- derland. Blinde honden laat men inslapen. De poezen vrouw kreeg het niet over haar hart. En dus leerde ze de hond te leven met haar han dicap in het centrum van de stad. 'Daan heeft het niet makkelijk gehad. Als pup wasze overal bang voor en blafte ze verschrikkelijk.' Nu ligt ze hele dagen op het graf van haar moeder. Een plekje in de tuin die ze nooit heeft gezien. Een prachtige plek. Er groeien wilde rozen in de zo mer. O Reageren wvj\«maas stadper^r SpitsScoren heeft al 100.000 spitsmijdingen gerealiseerd! Sinds oktober 2009 mijden door het project dagelijks zo'n 780 automobilisten de Al 5. Als je met de vaste regels kunt leven, biedt Basic LA Uitvaarten vanaf nu ook in de regio Rijnmond \*W begrafenissen aan voor de helft van de prijs. Kanaalweg 39-53, Copelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466. Fax 0'0-4588992 email info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3