Crime Wat hield de politie bezig? SUCCESVOLLE DEALTJES VOOR HET GOEDE DOEL VIOLEN VOOR NIENKE Hetseizoen isweerbegonnen. De ramen moeten schoon maarisdeglazenwasser nogwel te vertrouwen? ooo Intimidatie Louche glazenwassers Kwam hij nog maar eens gewoon 'een bakkie doen'. MISDAADJOURNAAL Goede resultaten drugsaanpak Mini-pistooltje, groots effect Herdenking Schiedammer Parkmoord Gendarmes in Rotterdam Tandpastadieven Ook blauw blogt en twittert Een emmer, water, zeep, spons en eieren Van de redactie ROTTERDAM Stel u hebt al jarenlang dezelf- de glazenwasser, iemand die getrouw eens in de zoveel maanden de ramen op drie- hoog komt doen. Netjes een briefje achterlaat waarop staat hoeveel was- en zeembeurten u 'uw glazenwasser' nog moet betalen en die u weer op pw beurt af en toe uitnodigt om het welverdiende, ouderwetse 'koppie koffie te komen doen'. Waarna u uw beurs trekt en de beste man (het zi jn nog steeds vooral mannen) zijn zuurver- diende geld toestopt. )a, stel het u zich eens voor want bo- vengeschetst tafereeltje komt nog maar zelden voor. De gla zenwasser van weleer lijkt een uitstervend ras. Een aantal jaar geleden werd het fenomeen 'glazenwassersoorlog' voor het eerst gesignaleerd. Harde term? Ja. Overdreven term? Ze- ker niet. De redactie van de MaasstadPers bereiken bench- ten over intimiderende en iet- wat louche glazenwassers die ongevraagd ramen natspuiten, voor de show de zeem erover heen halen en vervolgens aan- bellen om geld te eisen. Eenie- der die weigert direct de porte- monnee te trekken wordt uitgescholden, geintimideerd of nog erger: de ramen moeten eraan geloven en worden met eieren bekogeld. Maak dat maar eens schoon zonder ge- vaar voor eigen leven. Het is niet zo dat de glazenwassers De ramenlapper op de foto is niet per se malafide. hh/verhoeff het per se op bewoners gemunt hebben, nee, ze moeten juist elkaar hebben. De concurren- tie blijkt bikkelhard, de klan- dizie moet koste wat kost in eigen handen blijven en daar- voor lijkt alles geoorloofd. Glazenwassers die al jaren een zogenoemde 'eigen wijk' heb ben dulden geen onbevoegde concurrenten en glazenwas sers die een veelbelovende car- riere zien in het wassen van andermans ramen bestrijden elkaar en daar zijn bewoners de dupe van. De politie kon' dinsdaggeen kant en klaar ant- woord geven op onze vragen en heeft 'zeker een aantal da- gen nodig om het aantal mel- dingen van intimiderende gla zenwassers in kaart te brengen'. Vandaar dat wij een lezersop- roep doen en u vragen al u er- varingen te melden. Dat kan door te mailen naar redactie@ maasstad.nl. Wij geloven nog in de eerlijke, hardwerkende glazenwassers en daarom vra gen wij ook hen te reageren op het gedrag van malafide ra- menlappers die hun mooie vakbeschamen. O MaasstadPers Woensdag23juni20io - We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stellingvandepolitieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fersvan hetechte boevenwerk. Van de redactie ROTTERDAM De meeste politieberichten deze week zijn gerelateerd aan het verkeer. Bereid je voor op een schokkend rijtje bekeu- ringen die agenten hebben uitgedeeld. x te hard rijden, 12 x geen gordel, 2 x mobiel beilen en 7 x onder invloed. Nou, onder invloed, zeg maar gewoon dronken. Eentje ein- digde zijn rit in een sloot en een tweede was aan het spookrijden. Samen met de politie heeft ookde belastingdienst ver- keerscontroles gehouden. Aan de hand van ANPR heeft de Rijksbelasting gvoertuigen ingenomen en daarmee €9153 aan openstaande boetes van de bestuurders opgestreken. De Rotterdamse gemeentebe- lasting heeft 2 voertuigen in beslag genomen en €14.754 aan boetes geincasseerd. Tijdens deze ANPR-actie is ook gelet op drugsrunners, verras- send genoeg zijn daarbij geen bijzonderheden geconsta- teerd. Los van de controle zijn de afgelopen week wel 2 drugsdealers aangehouden. Ook zijn er2 hennepkwekerij- en gevonden en ontmanteld. Opmerkelijk is dat de kweke- rijen allebei in de Zeeman- straat in Vlaardingen ontdekt zijn. De ene is vrijdag aantrof- fen, de ander dinsdag. Het is weer eens wat anders dan een straatbarbecue. De categorie blijf-met-je- handjes-van-andermans- spullen-af is deze week goed vertegenwoordigd. Jammer genoeg.7 inbrekers staandeze week op de teller. Daarvan zijn er zes aangehouden voor au- toinbraak en is er een aange houden voor woninginbraak. Verder zijn 3 mannen gear- resteerd voor diefstal. Twee jonge Schiedammers zijn op heterdaad betrapt op een bouwterrein. Het duo had nog niets ontvreemd, maar wel spullen klaargelegd om mee te nemen. Er wordt nog onderzocht of de twintigers met andere diefstallen in verband gebracht kunnen worden. De afgelopen 7 dagen zijn 6 overvallen gepleegd. Erzijn vier woningen overvallen, een supermarkt en een fast- foodrestaurant. In alle geval- len is gedreigd met een vuur- wapen. Een van de slachtof- fers werd met een wapen op het hoofd geslagen. De zaken zijn nog niet opgelost... Maarliefst" mensenzijn aangehouden voor mishan- deling. Een Rotterdammer is aangehouden nadat hij in Spijkenisse een man bewus- teloos had geslagen. Vier mannen zijn gearresteerd die 29 mei op het Prinsenplein een 20-jarige jongen ernstig hebben mishandeld. Twee vechtersbazen zijn opgepakt die met elkaar op de vuist gingen. Drie verdachten zijn aangehouden voor zware mishandeling of poging tot doodslag nadat zij iemand met een steekwapen ernstig hadden verwond. Tot slot is er een man opgepakt in het uitgaansleven. Natuuriijk waren er ook nog wat kwajongensstreken tus- sen de politieberichten. Zo zijn 5 minderjarige jongens aangehouden voor vernie- ling. Deoverkappingvaneen treinstation moest het ont- gelden. Ook is 1 man voor vernieling opgepakt. Alleen als je 32 bent is het geen kwajongensstreek meer. Veel mensen willen meer blauw op straat, maartoch blijkt iedere week weer dat niet iedereen op de politie gesteld is. Dit keer is 1 man aangehouden voor beledi- ging van agentenVoor een boete van €300 kun je beter je mond houden. O Sinds drie jaar maakt de poli tie van de wijkteams Bloem- hof, Hillesluis en Vreewijk zich hard voor de aanpak van de drugsproblematiek in de wijken. In samenwerking met de stadsmarinier is de politie ook dit jaar weer ver der gegaan met deze aanpak. Het doel hiervan is het be- vorderen van de veiligheid in de Rotterdamse wijken. Tot nu toe zijn er dit jaar ook al mooie successen geboekt. Sinds januari 2010 zijn al 17 straatdealers opgepakt en ver- oordeeld. Naast de opgepakte dealers, zijn er 7 dealpanden ontmanteld en daarbij ook 7 dealers aangehouden. Ook houdt de politie gerichte acties tegen drugstoerisme. Daarbij zijn dit jaar 2 Fransmannen op gepakt en is 20 kilo aan hen- neptoppen in beslag geno men. Verder zijn er in de drie wijken 15 hennepkwekerijen ontmanteld. De politie heeft zondagavond de man aangehouden die on- langs een filmpje op Youtube plaatste waarin hij onder an dere een kogeltje uit een mini- pistool afvuurt op een foto van burgemeester Aboutaleb. De 37-jarige Rotterdammer liep om half zeven het politie- bureau aan de Slinge binnen. Hij bedreigde een baliemede- werkster en schoot vervolgens met een minipistool in haar richting. Zij werd niet geraakt en collega's overmeesterden de man. Eerder was bekend geworden dat Justitie in Rot terdam een onderzoek heeft ingesteld naar dat filmpje en naar andere, waarin politici worden beledigd en bedreigd. De man vindt het naar eigen zeggen onbegrijpelijk dat het mini-wapen niet onder de wapenwet valt. Met de film- pjes en zijn actie wilde hij la- ten zien dat het wel degeiijk schade kan aanrichten. In Schiedam is dinsdag her- dacht dat tien jaar geleden Nienke Kleiss werd vermoord in het Beatrixpark. In Theater aan de Schie wordt een muziekstuk opgevoerd dat de moeder van Nienke Kleiss, Yolande Kleiss, voor deze gelegenheid heeft laten componeren. Het muziekstuk 'Violen voor een vlinder' is die avond voor genodigden ge- speeld. Woensdag en vrijdag zijn er nog concerten die voor publiek toegankelijkzijn. De 10-jarige Nienke Klei$s werd op 22 juni 2000 door Wik H. misbruikt en ver moord. Haartoenii-jarige vriendje Maikel raakte zwaar gewond. In deze zaak werd eerst Kees B. ten onrechte veroordeeld als de dader. De Schiedammer Parkmoord geldt daarom als een van de grootste gerechtelijke dwa- lingen in de Nederlandse ge- schiedenis. Binnenkort komen 73 Franse agenten richting Rotter dam om de stad te verkennen. Tijdens de Tour waken zij samen met Nederlandse agenten over de veiligheid. Criminelen stelen steeds vaker dure merken tandpasta. Tandpasta blijkt eenvoudigte stelen en levert bij ver- handeling in Polen of Roemenie veel op. Om bewoners uit de regio nog beter te bereiken en om bij dfftijd te blijven heeft het politiekorps een nieuwe site gelanceerd: www.politie-rotterdam-rijnmond.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 4