I I I 'Super om hier te starten' Vive le Tour! I Yellow Lines van renners kleuren Rotterdam e a BOUMAN Gesink Vooruitblik Gesink staat zaterdag goed geprepareerd aan de start Hotel Wielerploegen slapen in zes Topsporthotels Kan best dat zestraks ergens in een hostel slapen. _Jr I OOO 13/11IW fQ TCIM I ;r 1 3 lu 1 Cm MET BOUMAN OP WEG NAAR DE FINISH Nog slechts enkele weken geopend, daarna sluiten wij definitief! meubelen KRALINGSEVEER cb MaasstadPers Grand Depart Editie-juli2010 De ogen van wielerminnend Nederland zijn de komende weken gericht op Robert Ge sink, de 24-jarige renner uit Varsseveld. Jan van Ommen ROTTERDAM Samen met de Rus Menchov is Gesink in de Tour de France kopman van het team Rabo- bank. Hij kijkt uit naar depro- loog in Rotterdam en naar de eerste etappe naar Brussel, ,,Voor de Nederlandse Tour- renners is het super om de start in eigen land mee te ma- ken. Voormij persoonlijkver- wacht ik de eerste dagen geen goed klassement neer te zet- ten. Ik kan wel een goede klas- seringverliezen." Robert Gesink doelt dan op de rit tegen het horloge in Rot terdam en op de kasseienrit in de derde etappe in het noor- den van Frankrijk. „Toch las- tig", zegt Gesink. Na de Ronde van Zwitser- land, de laatste test voor de Tour, had Gesink een kater. In de koninginnenrit, een zware bergetappe, gaf hij fietsles en liet hij alle concurrenten ach- ter zich. Onder hen onder an- deren de Luxemburger Andy Schleck, waarmee Robert Ge sink in de komende Tour wel- licljt de strijd aangaat voor het jongerenklassement (witte trui). Na zijn tot de verbeel- ding sprekende triomf in de zware bergrit kreeg de Achter- hoeker in Zwitserland het gele leiderstricot om de schouders. Maar in de afsluitende tijdrit verspeelde hij zoveel tijd dat hij uiteindelijkals vijfde in het eindklassement eindigde. ,,Ik ging naar de Ronde van Zwit serland om.mezelf te testen. Bergop ging het goed, maar in de tijdrit kwam ik gewoon te- kort. Ik was na afloop niet op, maar was toen blijkbaar nog niet zover om zo'n grote koers te winnen." Gesink zegt 'een goed gevoel' aan de Zwitserse etappewedstrijd te hebben overgehouden. ,,De bergrit heeft me in iedergeval het ver- trouwen gegeven dat ik met de besten mee omhoog kan en 00k in deTour wordt daarvaak het klassement bepaald." Robert Gesink rekent dit jaar op meer geluk dan in 2009, toen hij z'n linker pols brak in de vijfde etappe van de Tour de France en noodge- dwongen de strijd moest sta- ken. Hij richtte zich vanaf dat moment op de Ronde van Spanje, waarin hij goed pres- teerde en de leiderstrui in zicht kreeg. In de zeventiende rit sloeg het noodlot opnieuw toe. Door z'n val was Gesink zo gehavend dat hij enkele da gen later in de laatste bergrit veel tijd verloor en uiteinde lijkals zesde de Vuelta afsloot. Een ding is duidelijk: Gesink staat zaterdag goed geprepa- reerd aan de start in Rotter dam, heeft een langdurige hoogtestage achter de rug in de Spaanse Sierra Nevada en heeft zich de laatste maanden helemaal gericht op La Grande Boucle, waarin hij kan reke- nen op de volwaardige steun van onder andere Lars Boom, de nummer drie van het NK op de Adsteeg in het Limburg- se Beek. Het NK verliep overigens niet naar wens voor het ban- kiersteam, dat niet kon voor- komen dat Niki Terpstra van het team Milram het rood, wit en blauw om de schouders kreeg en op het erepodium ge- flankeerd werd door twee Ra- bo's: Peter Weening (tweede) en Lars Boom (derde). O Biografie 31-05-1986 1.87 meter, 70 kilo UCI-ranking:i8 klimmer, tijdrijder, ronde- renner Lance neemt zijn eigen kok mee naar de Tour Speciale wensen heeft Freek van der Valk van het Van der valk Hotel in Ridderkerk niet doorgekregen. Van de redactie ROTTERDAM Geen verzoeken om dikke of juist ultradunne kussens, aparte drankjes voor in de mi- nibar. Wel brengen de wieler ploegen die dit weekend in zijn hotel overnachten hun eigen koks mee. „Wielrenners hebben zulke specifieke eisen, dat o'ns keukenpersoneel al- leen ondersteunt." Van der Valk, opgegroeid in restaurant Plaswijck en sinds 2007 de spil van het 140 kamers tellende hotel langs de A15, heeft er zin in. Met de komst van de ploe- gen van Radioshack (met Lan ce Armstrong), Saxo Bank (Fa bian Cancellera), de Franse ploeg AG2R-La Mondiale en het Russische Katusha wordt het nog drukker dan anders. ,,We kunnen het allemaal goed aan", zegt Van der Valk, „Maar we hebben wel de vol- ledige crew ingezet. Iedereen is hard nodig." Van der Valk is een van de zes Topsporthotels in Rotterdam. De ASO, de or- ganisatie achter de Tour de France, heeft voor alle ploegen kamers in deze hotels geboekt. Van der Valk is met vier ploe gen dus goed bedeeld. Dat komtvolgensVan der Valk met name door de grootte van het hotel, het ruime aanbod aan voorzieningen, de gunstige ligging ten opzichte van het centrum en dezeer ruime par- keergelegenheid. „De ASO is hier langs geweest, een aantal maanden geleden. Voordat zij alle teams onder gaan brengen willen ze altijd zelf weten hoe alle hotels er uit zien en wat hun pluspunten zijn, Dat doen ze voor de hele route. Hierzitten de ploegen luxe en zijn ze van alle gemakken voorzien maar het kan best zijn dat ze ergens in het Franse binnenland in een hostel moeten slapen. Dat verdeelt de ASO dan eerlijk. Dat niet iedere keer de topploegen in de beste hotels zitten." Of Van der Valk veel last denktte krij- gen van pottenkijkers? „Nee, eigenlijk niet. Ik kan mensen moeilijk verbieden om hier te komen eten. Dat zou ik 00k niet willen. Duidelijk is wel dat de ploegen hun werk moe ten kunnen doen en rust moe ten vinden. Maar dat zit 00k wel in de Hollandse mentali- teit om daar respectvol mee omtegaan." O Op negen gebouwen in de stad spre- ken grote renners je toe. Het Centraal Station is het brein van dit project, maarook op bijvoorbeeld hetWTC, de Kunsthal, Ahoy, Villa Zebra en de bibli- otheek zijn uitspaken aangebracht. o I Nu kortingen L r J t^e IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer telefoon (oio) 284 2111, www.boumanmeubelen.nl U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naast bedrijven- park Rivium. Gratis parkeren. Alle betalingen contant of per pin. Alle prijzen zijn afhaalprijzen. jti-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3