Vive le Tour! Die ZIT! 3 juli start de Proloog bij ons voor de deur! OP DE PEDALEN FREE DUTCH BIKES Rodyvander Linden van Wielerstudio is blij metdekomst van de Tour naar Rotterdam. „Het iseen droom voor mij." People Villages Ontdek hetook: fietsen maakt je fit en blij Wielersport Fietsmerken van vijf Tourploegen te koop Een droom dat de Tour op een steenworp af stand start VANDERKWAST Defietseren de dood OOO /Cvie'lerstudio.nl WK-actie van Lagerwaard Design! Koop voor meer dan 3000 euro en u krijgt een GRATIS FLATSCREEN televisie kado! Gezinsfietstocht Rotterdam kleurt ook oranje van de fietsen 9|e Tour in Holland 9|e Side Events zijn big money ERNEST MaasstadPers Grand Depart Editie - juli 2010 Van de redactie ROTTERDAM Opstelten heeft de Tourstart binnen gehaald door met het idee van New Energy te ko- men. Dat wordt althans door insiders beweerd. Met New Energy wilde hij Rot terdam vooral als groene stad presenteren. En daarmee heeft hij succes behaald bij deTour- directie die kennelijk wel wat in dit milieuverhaaltje zag. Tijdens Le Grand Depart wor- den op drie plekken in de stad People Villages ingericht waar je kunt ervaren wat duurzame energie en mobiliteit is en dat fietsen je fit en blij maakt. De villages zijn te vinden op het Willemsplein, in het Zuiderpark en in Hoogvliet. Hier kun je bijvoorbeeld een fitheidstest doen om te zien of je sportief gezien nog meetelt of proberen om al fiet- send een kledingstuk te bor- duren of een sinaasappel te persen. Ook kun je zien of je je kunt redden op een afwijken- de fiets of een elektrisch ver- voersmiddel uitproberen. Wim Delmee, Jody Bernal en Jaap van de X-factor zorgen voor de achtergrondmuziek. Op tv-schermen zijn na- tuurlijkde Proloog, deTourde Ville en de eerste etappe te vol- gen. O Str- v.-kw. y 74, Sommige fietsen koop je edit voor het leven Van de redactie ROTTERDAM Loop een ochtendje mee in de winkel van racefiets- en ATB- specialist Rody van der Linden en je weet fweer) wat de voor- delen zijn van een kleine kwa- liteitszaak als Wielerstudio aan deStrevelsweg. 's Morgens in alle vroegte belt een klant voor een ISM-zadel. Van der Linden heeft toevallig nog een exemplaar van dat merk voor handen en biedt de beller aan dit bijzondere zadel eerst te testen alvorens het aan te schaffen. Niets is Van der Lin den kennelijk teveel als het om service gaat. ,,Als het no- dig is, haal ik zelfs een onder- deel van mijn eigen fiets zodat klanten het kunnen uitprobe ren." De servicegerichte instel- ling blijkt het wapen tegen de internetwinkels die als pad- denstoelen uit de grorid schie- ten en doorgaans spullen goedkoper kunnen leveren. „En dat geldt ook voor van die megazaken die wel veel fietsen verkopen maar verder niets voor hun klanten kunnen be- tekenen. Ikprobeermijn klan ten op maat te bedienenWie- lerstudio staat bekend als de plek waar een eenmaal ge- kochte fiets perfect op de maat van de gebruiker wordt afge- steld. „Soms krijg ik hier klan ten die een fiets bij zo'n 'do- zenschuiver' hebben gekocht en hem dan door mij willen laten afstellen. Maar dat gaat zelfs mij te ver. Mensen moe- ten wel hun racefiets hier aan- schaffen." Een aanwezige klant beaamt dat je bij Wielerstudio een prima service krijgt. Hij kocht onlangs een kruising van een ATB en stadsfiets en komt langs om zijn klikpedaal wat losser te laten afstellen. Uitgezonderd aanbiedingen en toonkamer-modellen. Vraag naar de voorwaarden. Rody van der Linden toont de tijdritfiets die momenteel in de Wielerstudio staat. msp/nv „Ik koop graag bij een winkel als deze. Hier kun je nog eens terugkomen als er iets mis is." Eigenlijk komt deze klant ook nog eens langs op Rotter- dam-Zuid omdat hij een oogje heeft op een racefiets van Or- bea. „Een prachtige fiets. Zo eentje koop je voor het leven, toch?" Het blijkt precies het type racefiets waar de wieler- ploeg van Euskaltel vanaf za- terdag de Tour de France op rijdt. En ook dat tekent Wieler studio. Je kunt er de raspaard- jes kopen waar de toppers in deTourde France hun kilome ters mee maken. Naast Orbea Kijken is leuk, maar meedoen nog veel leuker. Wie de smaak van het fietsen te pakken heeft kan zaterdag 3juli mee doen met verschillendefiets- activiteiten die in het kader van de Tour worden georgani- seerd. Bij The Greenery in Ba- rendrecht start die dag vanaf 10.00 uureen gezinsfietstocht. Voor meer info: www.tourde- rotterdam.nl biedt Van der Linden nog drie merken waarop Tourploegen rijden. Milram (van de nieuwe Nederlands kampioen Niki Terpstra) rijdt op een Focus, Katusha (met Robby McEwen) op Ridley en zowel Caisse d'Epargne als Team Sky op Pi- narello. Van dat laatste merk verkoopt Rody van der Linden de meeste fietsen. ,,Het is een racefiets voor de echte liefheb- ber. Zelf heb ik er ook een." De fiets van Van der Linden blijkt de Dogma, het topmodel van het Italiaanse merk. Een totaal afgemonteerde Pinarello van dat type doet al gauw 7000 euro. „Maar hier kun je goede fietsen in elke prijsklasse ko pen, zoals een Focus van on- der de 700 euro." In de zaak staat ook een echte tijdritfiets. Zo'n futuris- tisch exemplaar waarop ren- ners zaterdag hun proloog rij den. „Ik heb ook zo'n type fiets aan de RotterdamseTour- organisatie uitgeleend. Die Ridley staat bij hen in de ver- gaderruimte." De werkwijze van Wieler studio blijkt aan te slaan want sinds hij de wielerzaak over- nam van de Rotterdamse fiet- senbouwer Cees Jonkers is de clientele gestaag gegroeid. Vooral het laatste jaar is het drukgeworden. Dat heeft mis- schien met de aandacht voor de Tour de France in Rotter dam te maken want erzijn veel beginnende fietsers bij." Rody van der Linden is blij met de komst van de Tour de France. „Voor mij is het een droom dat de Tour hier op een steen- worpafstand start." Om dat te vieren heeft hij zaterdag voor zijn winkel enkele bijzondere activiteiten en scherpe aanbie dingen. "Van 12.00 tot 16.00 uur staan er twee tenten bui- ten en worden demonstaties geven en speelt een jazztrio muziek." O Groot Rotterdam kleurt deze week oranje doordat Union 250 fietsen verpreid in de grote steden rond de havenstad. Met deze ludieke actie geeft de fietsfabrikant een vette knipoog naar de hype rondom de 2 miljoen gratis fietsen die beschikbaar worden gesteld als het WK in 2018 in de lage landen plaats zal vinden. Met hun opvallende oranje kleuren zijn de Union Free Dutch Bikes een opvallende De Tour de France 2010 heeft een officieel boek 'Tour in Holland'. Het boek telt 700 pagina's en ruim 600 foto's. Auteurs: Peter Ouwerkerk en loop Holthausen. verschijning en haken ze per fect aan bij de WK-gekte en de start van deTourde France in Rotterdam. De Free Dutch Bikes zijn her- kenbaar aan het knaloranje bord om de bagagedrageren kunnen gratis worden meege- nomen door voorbijgangers. Al in het bezit van een fiets? De fiets kan in dat geval worden ingeruild bij Halfords voor €100,- korting op een nieuwe Union fiets. De Side Events van de Tour hebben ruim een miljoen bezoekers ontvangen. In de aanloop naar het wieler- spektakel waren er maar liefst 300 evenementdagen. Ik zag een ananas op straat liggen. Er was een auto overheen gereden, en nog een, en nog een. Er rij den een hoop auto's over het kruispunt voor de Zaagmo- lenbrug, de plek van de ge- plette ananas. Er rijdt ook een tram en een bus. En er rijden fietsers. Waarschijn- lijk was de ananas van een fietser. Het was dinsdag, marktdag. De ananas zat in een bruine doos met allerlei andere groenten en fruit, wie weet zelfs een mooi stukje vis of bloemen van Piet de Snor. De fietser hield met zijn ene hand het stuur vast en met zijn andere hand de doos op de bagagedrager. Hij fietste over de Meent, de Jonker Fransstraat, de Linker Rottekade. Alles ging goed, tot het moment dat hij aan- kwam bij de kruising voor de Zaagmolenbrug. Oversteken was een kwestie van leven en dood. Wie op de Linker Rottekade fietst, heeft geen voorrang en krijgt dat ook niet. Je moet het nemen, je moet je voor een auto, bus of tram gooien. Roulette op z'n Crooswijks. De fietser met de doos achterop zag zijn kans schoon en sprang met zijn fiets voor een rode Daihatsu die zeker twintig meter rem- weg had. Een goede inschat- ting, maar de fietser had niet de blinkende BMW gezien die over de hoger gelegen Zaagmolenbrug schoot. Ze ker twintig kilometer te snel. Je vraagt je af waarom de po- litie nooit op snelheid con- troleert. Het is een publiek geheim dat Crooswijk een racebaan is. Monaco aan de Rotte. Er klonk getoeter. Het hart van de fietser miste een slag, hij kon nog net zijn stuur om- gooien en de BMW ontwij- ken. De ananas vloog uit de doos en werd een seconde later door de Daihatsu over- reden, en daarna door een Opel, en daarna door een Honda. Ik keek naar het uit- geperste sap op het asfalt en zag de dood. Niet van een vrucht, maar van een kind dat achterop bij zijn vader of moederzit. Eenjongetje even oud als mijn zoontje. Hoelang nog, hoeveel dagen en de eerste dode zal vallen? Waarom brengt een stad le- vensgevaarlijke kruispunten voort? En je vraagt je af waar de grijsaard op pagina 2 zich toch altijd over beklaagt. Maar hij koopt waarschijn- lijk nooit een ananas opde markt. Kanoalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5