Oud Nieuws Zomervoordeel in de grootste eikenmeubel speciaalzaak Modern, Robuust Landelijk Eiken Woon- en Slaapkamer SchiedammerSjaak Collignonisgekopalleswat rijdt. „Het zit in de genen." Uw interieur voordelig "verr eiken" Eikenland is de woon- en slaapkamerspecialist op het gebied van eiken meubelen, bijpassende bankstellen en slaapkamers in alle denkbare eikentinten. De talloze keuzes echter maken het u niet makkelij ker. In welke stijl en sfeer voelt u zich het beste thuis? In deze opruimingstijd kunt U bij Eikenland vele showroommodellen tegen aanzienlijke kortingen komen bekijken en bestellen. Profiteer nu, want op is op! 9 MaasstadPers 'Het is een vrij beroep waarbij j Frank Willemse SCHIEDAM Trots laat hij zijn rij- bewijs zien. Waar een motor aanzit, mag hij besturen. Alle vakjes van A t/m E mag hij berijden van brommer tot aan de zwaarste vrachtwagencombinatie. Hij kreeg een opleiding tot auto- monteur maar vrachtwagen- chauffeur werd zijn lust en le- ven. ,,Een machtig beroep." Sjaak Collignon is 'gek op al- les wat rijdt' terwijl hij zelf in een invalidenwagen zit. ,,Het zit in de genen", ver- klaart Sjaak Collignon vvaar- om hij zo 'gek is op alles wat rijdt'. Hij isgeboren in 1927 in Schiedam-West waar zijn va- der werkte op de bus. Bi j parti- culier vervoersbedrijf Van der Ende. Toen had je nog geen Connexxion of de RET maar plaatselijke bedrijfjes als EVAG (Eerste Vlaardingse Automo- biel Garage) of de VAOM die als lijndienst mensen vervoer- de in de vaste rit van het Frans Halsplein via Spangen naar de Coolsingel. Een vervoersbe- wijs kostte 10 cent voor een enkeltje en voor een retourtje betaalde je 15 cent. Sjaak, die ook Jack wordt genoemd, is voorbestemd om automonteur te worden. Na de lagere school ('ik was een matige leerling') ging hij naar de ambachtschool in de Lid- uinastraat. Maar de appel viel niet vervan de boom. Hoewel opgeleid tot automonteur wilde Collignon maar een ding: rijden op zijn eigen vrachtwagen. Liever chauffeur dan monteur Als automonteur leer je de techniek en dat vond hij han- dig. Bijvoorbeeld bij pech. Maar de hele dag in de garage werken. Nee, hij voelde zich Sjaak Collignon woont in de Schiedamse wijk Nieuwland waar hij zelf een der eerste bewoners was. rob kamminga gevangen. Als monteur werkte garage is het verboden met gevolg daarvan was er geen onderdemotorkapvandewa- Collignon bij garage Van der open vuur te werken vanwege verwarming in de werkplaats. gen." Hij zocht en vond zijn Valk aan de Westvest waar het brandgevaar door vluchtige „Bij vorstvroren jevingerseraf ideale beroep: rijden op een winters bitter koud was. In een stoffen als benzine en olie. Als en dat is moeizaam sleutelen achttonner met luxe c^abine. M M.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 14