Oud Nieuws OOO Voordeel scoren! De grote opruiming is begonnen J1VERINGMEIER 995,- Ook'Corrie' heefteen technisch verhaaL Relaxfauteuil ooo Relaxfauteuil WONINGINRICHTING FACET FACET St. Liduinastraat 52 I 3117 CT Schiedam I Telefoon (010)426 01 93 schap stelde hem in staat zo soms bekenden van dienst te zijn. Hij hielp de buurjongen metzijn brommer. ,,Maarook zorgde ik ervoor dat de water- pomp op de tuinderij van de familie Bijl weer probleem- loos functioneerde." Een at tack in zijn hersenen zorgde ervoor dat Willem van Schei j n- del twee jaar geleden het Noordeinde in Kethel vaarwel moest zeggen. „Maar ik voel mij nu weer prima. De arts zegt dat ik er honderd mee kan worden. Mijn geheugen is te- rug. Alleen van het moment zelfweet ik niets meer." In het ziekenhuis werd hem verteld dat hij samen met zijn vrouw moest verhuizen naar zorg- centrum Schiewaegh. ,,Het eerste dat ik aan de familie vroeg was of ik daar mi j n werk- Willem van Scheijndel (in stofjas) op de scheepswerf. priv£-bezit bank mee naartoe mocht ne- men." Het was een vraagtegen beterweten in. „Iedereen heeft meteen op mij in gepraat dat de tijd aan de Noordeinde voorbij is. Ik heb mij daarbij neergelegd en woon hier naar voile tevredenheid." Dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan, blijkt als Van Scheijndel in zijn apparte- ment op zoek gaat naar het elektrische minigereedschap dat hij daar in een bureau heeft opgeslagen. „Als het niet in het groot kan, doe ik het maar in het klein", lacht de Schiedammer. Hij kreeg het Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. gereedschap van zijn kinderen die zagen dat vader de behoef- te bleef houden aan werken metzijn handen. Van Scheijn del maakt nu onder meer mi- niatuurboten van hout. „Maar ik merk dat ik niet meer altijd zin heb om daarmee aan de gang te gaan. Daarom lees ik nu ook." Hij toont een rijk ge- illustreerd boek over stoom- treinen. „Alle plaatjes heb ik al bekeken. Nu moet ik het gaan lezen maar dat ga ik zeker doen." Op die manier houdt hij zijn oude voorliefde voor de klassieke stoomaandri jving warm. ,,Het is jammer dat stoom goeddeels is verdwenen in de techniek. Stoom leeft!" Willem van Scheijndel woon- de voor hij naar Schiewaegh verhuisde een leven lang in het dorp Kethel. ,,Mijn ouders woonden aan de Polderweg en oorspronkeli jk ging ik naar de Jacobusschool in Kethel. Na twee jaar vond mijn vader het beter dat wij in Overschie naar school gingen. Als wij de Schie overvoeren was die school veel dichterbij. Naarde school in Kethel moesten wij zo'n beetje een halve dag lo- pen." Zoals al gememoreerd bleek al op jonge leeftijd dat hij niet in de wieg gelegd was voor de binnenvaart. Toch is de liefde voor varen ook bij hem aanwezig. 23 jaar lang voeren hij en zijn vrouw tij- dens vakanties en op andere mooie dagen over de binnen- wateren met 'Corrie', een jacht van acht meter. ,,Een heerlijke tijd maar ook dat is helaas voorbij." Van Scheijndel ver- telt dat de oogappel van hem en zijn vrouw waarvan een af- beelding prominent in het wandmeubel staat, te koop is. Het kan in Van Scheijndels le ven niet anders dan dat ook aan 'Corrie' een technisch ver- haal kleeft. „Wij hebben die boot geerfd van ome Toon. Toen hij'm kocht, heb ik er het nodige aan gerepareerd. -De Grey Marine benzinemotor bleek er omgekeerd in te staan Ik heb hem toen toch aan de praat gekregen. Mijn oom heeft er de hele zomer meege- varen. Alleen bij een trip naar de Kralingse plas was het plots gedaan met de motor. Met een enorme klap brak de kale drijf- stang." Ook na dat voorval bood Willem van Scheijndel uitkomst. „Wij hebben er een BMC dieselmotor ingezet waarbij ik het oude keerkop- pel kon handhaven. Mijn oom beloofde op dat moment dat ik de boot van hem kreeg als hij er niet meer mee kon varen. Ome Toon heeft er nog een hele tijd meegevaren en daar- na woord gehouden." O www.woonfacet.nl www.woonfacet.nl MaasstadPers Woensdagi4juli20io 1 maar in het klein Relaxfauteuil met uit- klapbare voetensteun en verstelbare hoofdsteun. Rug en zitting bekleed met leder. Rug verstelbaar d.m.v. een handig pookje. Relaxfauteuil kompleet van 1295,- voor Btlaxfjuteuil in leder mrt write#)*, rug/hoott Belwfauteuil in leder met wrstetbere rug/hoofdrteun steun en uitkUpbare voetensteun en urtktopbare voetemteun op luxe metalen draaivoet in leder met verstelbare rug- en voetensteun. Relaxfauteuil m combinatie leer/stof met vefstel- Relaxfauteuil in leder met verstelbare rug/ bare rug/hoofdsteun en uitklapbare voetensteun hoofdsteun en u.tklapbare voetensteun NTERI EURADVISEURS I NTERI EUR ADVISEURS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15