a H0 Het gordijn valt voor huilende Cadel Evans -ximi Women's Choice MENCHOV RUIKT PODIUM NIEUW EASYGROEN systeem ooo Niet tevreden met uw borsten? AFVALLEN? 'We besloten om te pokeren. Ploeg op kop en doen alsof alles in orde was.' Tour de France Fietsen met een gebroken elleboog Tevens leverbaar als DOE-HET-ZELF pakket www.ekogras.com 3 kilo per week met HCG Rus nu vierde Tips? /n/aaensmemff T: 0418-512927 E: info@ekogras.com injectable sap I a stisc he chirurgiewovergewicht Mentor McGhan prothese Ronde vorm druppelvorm Levenslange garantie op kapselvorming en lekkage Behandeling mogelijk binnen I week voor 2999 Als 'goed' getest door Betaling mogelijk v.a. 50,- p.m. Gratis advies: Almere en Rotterdam Ernest Groosmanplein 2 3071 MN Rotterdam www.womenschoice.nl Tel. 010-4955250 3 weken: normaal 395,- nu 100,- 6 weken: normaal 595,- nu 175,- Ook via internet te bestellen! www.totalbeautycareshop.nl Solliciteren Stuur je sollicitatiebrief. mclusief CV, uiterlijk twee weken na verschijning van deze advertentie naarTSA Groep, t.a.v dhr. P Moes, Albert Plesmanweg 4.4462 GC Goes. Vermeldt hierbij duidelijk om welke vacature het gaat. TSA... Wij bewaken uw veiligheidl MaasstadPers Woensda Woensdagi4juli 2010 Sport Cadel Evans blufpokerde. Hij gooide al zijn kaarten op tafel. Maar na 200 kilometer door de Alpen is hij al zijn fiches kwijt. Thijs Zonneveld SAINT-J EAN-DE-MAURIENNE Een man op een trapje varfzijn ploeg- bus. Achter hem een rood gordijn. Hij huilt. Hij draagt een gele trui, maar die is hij in werkelijkheid kwijt. Hijschudtzijnhoofd. Haalt een hand doorzijnhaar. Bijtopzijn lip. "Cadel Evans kwam naar de Tour om die te winnen. Voor de start in Rotterdam: 'Ik ben twee keer tweede in de Tour geworden. Ik stap iedere dag op de fiets met een doel: die plek te verbeteren.' Evans veranderde van team (van Lotto naar BMC) en van persoonlijkheid (van volger naar lei- der). Hij overtuigde zichzelf, zijn ploegleiders en zijn ploeggenoten ervan dat hij Alberto Contador en Andy Schleck kon verslaan. En zowaar, het leek even te kun- nen. Hij overleefde de etappes in Ne- derland en Belgie, vloog over de kas- seien en smolt niet weg in de hitte. De klap komt op zondag, in de rit naar Morzine-Avoriaz. Na zes kilo meter slaat Evans met zijn elleboog tegen het asfalt. De rest van de etappe rijdt hij op adrenaline. Aan het eind van de dag staat hij in de gele tmi te zwaaien met een bos bloemen. Maar blij is hij niet. Hij voelt hoe zijn elle boog begint te zwellen. Niet te harden Maandag, op de rustdag, is de pijn niet te harden. Het rondje lostrappen wordt halverwege afgebroken omdat de elleboog uit elkaar lijkt te spatten. Evans wordt naar het ziekenhuis ge- bracht om foto's te nemen. Het ver- BMC-manager John Lelangue diet: een scheur, net onder de elle boog. De ploeg besluit er niets over naar buiten te brengen. BMC-mana ger John Lelangue: 'Als we hadden gecommuniceerd dat zijn elleboog gebroken was, dan had iedereen van- daagvanaf kilometer nul aangeval- len. We hebben besloten om te poke ren. De ploeg op kop en doen alsof alles in orde was.' En dus krijgt niemand iets te ho- ren. Zelfs Evans' ploeggenoten weten niet dat hun kopman in de rondte rijdt met een gebroken elleboog. Ze zien en horen slechtszijn pijn. Ploeg- maat Karsten Kroon: 'Hij had hetvan- morgen niet over het geel om zijn schouders. Hij sprak alleen maar over zijn elleboog.' Honderdzestig kilometer lang blufpokeren BMC en Evans zich door de etappe. Maar op de Col de la Ma deleine stort de facade als een kaar- tenhuis in elkaar. Evans breekt en lost. Zijn concurrenten scheuren hem als een kudde hyena's uit elkaar. De laatste 40 kilometer zijn een tranen- dal. Evans komt op meerdan 8 minu- ten na Schleck en Contador binnen. Hij valt in de armen van ploegmaat Mauro Santambrogio. Huilt. Fluis- tert: 'Sorry, sorry, sorry...' Gebroken man Daama duwt een verzorger hem naar de bus van de ploeg. Daar gaat hij op het trapje zitten, met het hoofd tus- sen de knieen. Ploegleider Lelangue probeert hem te troosten, maar een gebroken man is niet te lijmen. Evans verbergt zijn gezicht in zijn handen en blijft maar zeggen dat het over is. Lelangue aait hem over zijn schouder en zegt dat hij gepokerd heeft, maar verloren. Dat hij trots moetzijn. En blij. 'Blij?'zegt Evans. Hij knippertmet zijnogenen schudt zijn hoofd. Daar- na schuift hij het rode gordijn opzij en verdwijnt de bus in. Het gordijn wappert nog heel even, en dan hangt hetstil. O Naast Robert Gesink heeft de Rabo- bank nog een troef in de top tien. Wat heet. De Rus Denis Menchov staat inmiddels vierde in hetalge- meen klassement. Ploegleider Adri van Houwelingen: 'Schleck en Con tador zijn twee reuzen. Samuel San chez staat nu derde maar die gaat niet elke dag goed zijn. Het podium is voor Denis nog steeds mogelijk. Doorgaans is hij beter in de Pyre- neeen.' Mooi verhaal of gewoon een goeie tip Mail: sport@depers.nl Cadel Evans zoekttroostbij ploegmaat Mauro Santam brogio. ANP Wij zijn op zoek naar een ervaren Brandwacht (fulltime) Ben je op zoek naar een nieuwe uitdaging? Zet jij je graag in om de veiligheid van je collega's te waarborgen, ben je ondernemend en daadkrachtig? Dan is de functie Brandwacht iets voor jou! Als Brandwacht houd je toezicht op collega's die hoogrisico werkzaamheden uitvoeren. Je neemt maatregelen en volgt instnjeties op, zoals die voorgeschreven zijn binnen het werkgebied, ter voorkoming van brand en calamiteiten. Je beschikt minimaal over hel diploma Brandwacht/Manschap Nbbe. Ben je geinteresseerd en wil je meer weten over deze functie, kijk dan voor de uitgebreide vacaturetekst op onze website: www.tsa-bv.nl/werken bij TSA.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 17