Actueel Al-Qaida gooit het over een heel andere boeg 'We hebben agenten in burger; ze liggen in hun zwembroek op het strand.' Jihad Online tijdschrift Inspire Voor een bom heb je nodig: een ijzeren pijpje, lucifers en een kerstlampje.' WIEGEL Lekker hapje OOO HANS He Leave your hat on He Puddingvestje MaasstadPers Woensdag 14 juli 2010 politiestaat geworden naar jouw nieuwe Vinexwijk toe. En dus verspreidt bestuurslid Roel Visser van een vereniging van huisei- genaren folders waarin hij bewoners oproept om zo vaak mogelijk de poli- tie te bellen bij overlast. Ja, er is over- last, zegt de politie. Maar die gaat meestal niet veel verder dan geluids- overlast, afval op het strand, een 'beet- je vechten'. De meeste problemen worden veroorzaakt doordat jongeren alcohol drinken. In combinatie met zon en weinig eten leidt dat soms tot onrust. Maar grote vechtpartijen zijn er dit jaar nog niet geweest. Strandwacht Hogenbirk: 'Bewo ners grijpen alles aan om over te zeu- ren. Het is logisch dat op zo'n plek af en toe iets gebeurt.' De politie: 'Er is geen openbare-ordeprobleem. Maar we nemen de klachten van bewoners wel serieus.' Dat het niet gaat om grote problemen op het strand, blijkt 00k uit de aanhoudingen: de politie heeft jongeren met name op de bon geslin- gerd vooralcoholgebruiken het rijden met scooters op de boulevard. De jongeren vinden dat bewoners zeuren. Ze wisten toch dat ze aan een Wout Boer, politie Prins-Alexander strand kwamen wonen, zeggen ze. Het alcoholverbod vinden ze 'belacheli jk'. Een 18-jarig meisje dat samen met zo'n zeven anderen uit de wijk Zeven- kamp op het strand ligt: 'Dat alcohol verbod dat werkt niet. Nu nemen jon geren undercover alcohol mee.' Dat weet de politie 00k. 'We werken met verkenners op het strand', zegt Wout Boer, wijkteamchefvan de wijk- politie Prins-Alexander. 'Dat zijn agenten in burger, die met zwem broek op het strand liggen. Zij obser- veren wat er gebeurt, wie bijvoor- beeld alcohol drinkt.' Hoeveel agenten in burger op het strand lig gen, wil hij geheim houden. Sinds de invoering van het alcoholverbod vrij- dag, zijn 19 jongeren op de bon ge- slingerd. Het is volgens Boer nu al rustiger op het strand. Een vijftiger die al een tijd in de wijk woont, vindt het overdreven. 'Die mensen hebben een duur huis ge- kocht. Nu moet het allemaal zo zijn, als ze in hun hoofd hadden.' Een 18- jarig meisje op het strand: 'Mensen klagen bij de politie. Als bewoners bij ons komen, en vragen of we zachter willen doen, dan doen we dat.' O De lemenitische tak van Al-0aida geeft een Engelstalig tijdschrift uit. Het motto: 'Do try this at home'. Eva Ludemann ROTTERDAM Al-Qaida komt naar je toe deze zo- mer. De Jemenitische tak dan, naar eigen zeggen inmiddels's werelds meest gevreesde en best georgani- seerde franchise van Bin Ladens ter- reurketen- 'Broeders', zo richt Sheikh Abu Ba- sirNasral-Wuhayshi, de emir van Al- Qaida op het Arabische Schiereiland (AQAP) zich tot de wereldwijde mos- limgemeenschap; de mannelijke helft in elk geval, de zusters staan 00k bij AQAP buitenspel. De broeders hoeven geen moeilijke reizen meer te maken naar trainingskampen in Af ghanistan, Pakistan of Somalie. Er is nu de Open Source Jihad, een handlei- ding voor bommenproductie, guer- rillatactieken, wapengebruik en aller- hande aan de heilige oorlog gerelateerde activiteiten. Lees het ar- tikel 'How to make a bomb in the kitchen of my mom', van de Al-Qaida 'chef. Met het Engelstalige online tijd schrift Inspire hoopt AQAP een nieu we bron van toekomstige jihadisten aan te boren, met name in de VS. Al- Qaida is niet langer de schimmige terreurorganisatie, voorbehouden aan de Arabisch sprekende gelovigen; federeen die het slechtste voor heeft met de Satanisch-Zionistische as van het Kwaad en zijn handlangers is wel- kom. Zelfs inspraak wordt niet ge- schuwd. Heeft u nog suggesties? Ad- vies? Neem contact op via e-mail. Gebruik liefst wel het gecodeerde As- rar al-Mujahedin softwareprogram- ma, anders krijgen ze de vijand op hun dak. Gelikt Het eerste nummer van Inspire is 67- pagina'sdik. Het zieter gelikt uit, met mooi beeld, een prima opmaak en goed gedocumenteerde overzichten van bijvoorbeeld de Mohammed- cartoonkwestie. Het is 00k in die zin anders dan de doorgaans knullig in elkaar gedraaide, nogal schreeuweri- ge Arabische online jihadtijdschrif- ten. Ook Inspire heeft de fotocollages van bebloede Palestijnse kinderen, vermoorde Irakezen en bebaarde, vroom fronsende mujahedien. Maar de toon is minder dwingend, waar- schi jnlijk om potentiele rekruten niet direct af te schrikken. 'Waarom deze nieuwe tactiek?' vraagt een anonieme redacteur van Inspire aan sjeik al-Wuhayshi in een interview. Het antwoord: 'Open Sour ce Jihad is een ramp voor de dictatori- ale, imperialistische landen, het is Amerika's ergste nachtmerrie. Mos- lims kunnen zich vanaf nu thuis be- kwamen in de strijd, in een omgeving waar ze grote verliezen kunnen aan- richten onder de vijand.' Grote ego's AQAP kan nieuwe rekruten goed ge- bruiken. De VS, in samenwerking met Saoedi-Arabie, richten hun pij- len steeds meer op Jemen, een staat waar de centrale regering nauwelijks nog controle heeft en rebellenbewe- gingen vrij spel hebben. De band van de verschillende Al-Qaidanetwerken met het Bin Laden-hoofdkwartier lijkt ook almaarlosserte worden. Bin Al-Qaida chef Laden cum suis hebben geldproble- men en bovendien niet langer vrij spel in West-Pakistan, velen hebben hun toevlucht gezocht in de Zuid-Pa- kistaanse havenstad Karachi. Publie- kelijk geuite dreigementen, zoals aanslagen op het WK voetbal, zijn niet waargemaakt. Wellicht speelt ook onderlinge concurrentie de verschillende Al-Qai- dabranches parten. 'Er is een gezonde competitie tussen de takken van Al- Qaida', zegt al-Wuhayshi daarover in het interview. 'We doen alien mee in de race om de VS te vernietigen.' In de praktijk gaan vaak geruchten over mot tussen de primi inter pares. Allahs nederigste dienaren lijden nogal eens aan grote ego's. O Niet schrikken van de kop bo- ven deze column. Zo beoor- deel ik het verloop van de kabinetsformatie niet. Ik zou ook niet durven. VVD-voorzitter Opstel- ten heeft de 'partijbaronnen' van de WD gevraagd de interne discussie over de WD en Paars-plus te beper- ken en de resultaten af te wachten. Nu ben ik wel geen 'partijbaron', maar zo'n oproep doet je toch wat. Nee, in hetzelfde nummer van de krant waarin de voorzitter van de WD aan het woord komt, klinkt ook de stem van Marga Miltenburg. Wie is Marga Miltenburg, vraagt u zich misschien af. Dat begrijp ik. Marga is-lasik-voormaligpro- grammamaaksteren hoofd radio voor de KRO. In 2007 heeft zij de KRO verlaten en nu strijdt ze met haar bu reau 'Zij spreekt.nl' voor meer vrou- wen aan de top - en dus ook op tv. Dat is een goede zaak. Haar vroegere werkgever, de KRO, heeft zijn roemruchte en invloedrijke actualiteitenprogramma Brandpunt uit de kast gehaald. Ook dat is een goede zaak. Ik heb hettv-programma en zijn toenmalige presentatoren van zeer nabij meegemaakt. Ad Langebent en Aad van den Heuvel, om u er maar twee te noemen. Vaklui en scherp, kritisch, en een beetje links, dat wel. Het was altijd inspirerend en een ge- noegen erin op te treden. De nieuwe ploeg mag er ook zijn. Fons de Poel, Wouter Kurpershoek, Sven Kockelmann en Aart Zeeman. Ervaren en goede journalisten. Maar ja, ze zijn tussen de 41 en 55 jaar. Onze Marga Miltenburg vindt dat een schande: Ontzettend ouderwets, het is niet van deze tijd om te kiezen voor vier oude mannen.' Ik heb er- eerlijk gezegd - heel erg om moeten lachen en ik zie hun bedrukte of (vermoed ik) vrolijke gezichten voor mij, toe ze de bevindingen van hun oud-KRO-collega in de krant lazen en in die krant vervolgens de vis verpakten. Marga heeft ook andere journalis ten in haar vizier. Mijn goede vriend Jan Tromp, onder anderen. Jan is al 61 jaar. Werkte bij de VARA, deed ge- sprekken met de minister-president, heeft bij de l/o/Jrskrantallerlei func- ties vervuld, schrijft boeken. Een top- journalist en geestig. Wat zegt Marga, nu Jan Tromp met een nieuw programma op de televi- sie komt? 'Belachelijk. Als zelfs de VARA niks beters weet te verzinnen dan Jan Tromp, dan is het wel erg met ze gesteld.' Jan, kop op. Vergeet die zomer- zotte Marga, ik ben er ook nog! Dit was Brandpunt, goeden- avond. O Supersize hamburgers zijn slecht voor het gebit! Tandartsen constateerden dat de verbinding tussen kaak en schedel los kan raken bij een te grote hap. Bijna de helft van de vrouwen houdt tijdens seks het liefst minimaal een kledingstuk aan, bleek uit een enquete van mycelebrityfashion.co.uk. Britse wetenschappers experimenteren met het CBa nieuwste snufje op militair gebied, een vloeibaar Hjt? kogelvrij vest. Hoofdbestanddeel: custardpoeder.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21