De Kwestie VERWOESTENDE BRAND VOETBALIS... TATOEAGES MaasstadPers Rotterdam is ineensmijlenverwegalsjevroegopdeavondde trein mist in Brussel ofAntwerpen. Dan komje, in iedergeval niet meer pertrein,thuis. ZOBEZIEN PASTORS Ongemak Laatste trein gaat wel erg vroeg bij onze Zuiderburen Succes niet gegarandeerd '21.18 uur klinkt voor u vroeg, maar is voor ons al heel laat'. MARCO Bewoners Nieuw Rhodenrijs naar Zoetermeer Lichaamsversieringen 5[c We worden bewuster Zo lek als een mandje 9(e Het leukste stekkie in de zomer Onlangs heb ik mijn ca- ravanrijbewijs ge- haald. Dat was nodig omdat we een grotere cara van hebben gekocht en al een grote auto hadden, een Range Rover uit 1997. Opge- teld kwamen we boven de 3500 kilo uit, en dan moetje een e-rijbewijs hebben. Nou kom ik van het plat- teland en had ikgeleerd trac tor te rijden, maartoch is het een goede regel. Het lijkt wel een vanzelfsprekende activi- teit voor half Nederland, maar het rijden met caravan is toch echt gevaarlijker dan zonder. Zonder aanhanger ben ik gewend om rijdend de tomtom in te stellen, op de telefoon te kijken of er nog mail binnen is gekomen, wat te zwaaien naarde mensen en dat kan allemaal. Het is wel verboden maar je maakt jezelf wijs dat het niet anders kan en het loopt 00k altijd goed (tot nu toe in iederge- val). Met een caravan luistert dat allemaal veel nauwer, het is toch minder makkelijk om netjes binnen te lijnen te blijven. Sowieso is het goed om weer eens een instruc- teur naast je te hebben die je op de vingers zit te kijken als je aan het autorijden bent, en je leert 00k weer wat bij. Wist u bijvoorbeeld dat je eerst rechts in je spiegel moet kijken als je links af- slaat, om zeker te weten dat je met de uitzwaai van de ca ravan niet een stilstaande fietser een zwiep geeft? Nou zwiepte mijn vorige caravan, een Tabbert van 3 meter uit 1969, niet zo heel ver uit, daarmee zwaai je hooguit een kleuter van een driewieleraf, maaronze nieuwe (voor ons althans) caravan is meer dan vijf me ter, dus dat is serieus. Ik verheug me enorm op de vakantie. Ze zeggen wel eens dat geluk in kleine din- gen zit, hoewel zo'n Range Rover en een caravan niet bepaald klein zijn. Alsje het echter vergelijkt met de enorme bedragen die nieu we auto's of andere vormen van vakantie kosten, dan is onze keuze zo gek nog niet. Dat kan natuurlijk 00k niet anders, als zoveel Nederlan- derser voorkiezen. Ook qua vakantiekeuze is luisteren naar de mensen zo gek dus nog niet. Je moet het alleen durven. O Reageren? yrvvv/maas stadpct^- m MaasstadPers De bewoners van de zaterdag door brand verwoeste boerde- rij Nieuw Rhodenrijs aan de Delftweg in Rotterdam-Over- schie verhuizen naar Zoeter meer. De overkoepelende zorggroep Parnassia/Bavo heeft daar een tijdelijkonder- komen voor ze. In de monu- mentale boerderij woonden 25 ex-verslaafden die worden begeleid in hun terugkeer naar de maatschappij. Een vleugel achter het hoofdgebouw brandde volledig af. Het hele gebouw heeft een rieten dak en dat was niet meer te red den. In het hoofdgebouw, dat in 1933 werd gebouwd voor de welvarende familie Hoboken, is grote waterschade. De be woners moesten maandag hun verhuisdozen pakken, als ze nog spullen hebben. De opvang in Zoetermeer is tij- delijk. De verwoeste vleugel van Nieuw Rhodenrijs wordt opnieuw opgebouwd. Tattoo Bob in Rotterdam was er naar eigen zeggen helemaal klaar voor om de wereldbeker te tatoeeren op de huid van een aantal fanatieke voetbal- fans. De beker met daarboven World Champion en eronder 2010. Het was zo'n mooi voor- uitzicht, maarde Spanjaarden gooiden op het laatste mo ment roet in het eten, aldus de Telegraaf. Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 -4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redact ie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: K.Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.G.3. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar Na ticn uur Belgie niet meer uit en Rotterdam niet meer in Van de redactie ROTTERDAM Belgie; Het lijkt zo ver nog niet. Het is niet de andere kant van de wereld, maar ineens mijlenver van huis als je er op een doordeweekse avond de intercity van 21.18 uur naar Amsterdam mist. Dan kom je dus niet meer thuis. Kun je niet meer (per trein) naar Rot terdam. Het klinkt misschien als een voorval uit 1950, maar is de bittere realiteit anno 2010. Wie klaagt bij NS inter- nationaal, Hi Speed, krijgt doodleuk te horen dat 2118 uur misschien vroeg 'klinkt' voor een reiziger, maar voor NS 'echt al heel laat is'. Donderdag 8 juli 2010: we komen met een klein gezel- schap met de Eurostar, die trein die door de tunnel in een razend tempo van Londen naar Brussel rijdt en omge- keerd, aan op Brussel Zuid. De overstaptijd zou ruim 50 mi- nuten zijn, maar door rook in de tunnel hebben we 45 mi- nuten vertraging opgelopen. Dat wordt racen dus naar het perron waar de intemationale trein met eindbestemming Amsterdam klaarstaat. Als we de benen uit ons lijf hebben gelopen naar het perron, blijkt de trein al te zijn gevlogen. Zoeken op de borden naar de volgende dan, maar nergens is meer een bestemming in Ne derland te vinden. We denken dat het een foutje is. 'Eerst maar naar Antwerpen, dan zit- ten we tenminste in het Vlaamstalige deel van Belgie, daar moet vast wel een trein te vinden zijn. Maar ook op Ant werpen staat er niets 'Neder- lands' meer op de bordenEen conducteur met een geniepig lachje om de mond biedt uit komst. ,,Nee", klinkt hetzelf- Neem ruim de tijd bij 'terugtreinen' uit Belgie, want voor je het weet zit je vast op het station, blanken/hh Klantenservice Hi Speed voldaan. „Er gaat he-le-maal niets meer naar Nederland en dat hebben jullie aan jezelf te danken." Ongeloof maaktzich van ons meester. „Niets? Maar het is pas half elf Nietsis zijn antwoord. ,,Uw regering heeft de laatste trein naar Am sterdam wegens bezuinigin- gen uit de dienstregding ge- haald en sindsdien hebben we hier regelmatig gestrande Ne- derlanders. Na tien uur kun je Antwerpen niet meer uit en Nederland niet meer in." Ver- bouwereerd ploffen we op onze koffers. 'Gestrand in Ant werpen', het klinkt te zot voor woorden. ,,Maar ik ga u hel- pen", belooft de conducteur, ,,Wantzo ben ikdan ookweer. Neem de trein van 23.17 uur naar Essen, dat is vlakbij de grens en neem daar een taxi naar Rozendaal. Zo doen de meesten dat." Essen blijkt ech ter taxi-loos en moeten we wachten totdat iemand een uur gereden heeft om ons ge strande gezelschap op te ha- len. O Belachelijk vroeg, vindt NS Internationaal, HI Speed, 21.18 uur zeker niet voor een laatste trein naar Nederland. „Voor je in Amsterdam bent ben je al gauw twee uur ver- der en is het al bijna midder- nacht." De dienstregeling, die volgens HI Speed, zeker niet door bezuinigingen is in- gegeven, wordt altijd voor een jaar vastgesteld en het is niet te verwachten dat deze binnenkort zal worden aan- gepast. Ook niet als heel veel Nederlanders gedupeerd zouden blijken te zijn door het vroege uur waarop de laatste trein vertrekt. „Bij het samenstellen van de dienst regeling wordt vooral geke- ken naarde bezettingop het spoor." Wat je als reiziger kan doen om je ongenoegen te uiten? „Een klacht sturen naarde klantenservice. Maar succes is niet gegarandeerd." Heeft u ook vervelende erva- ringen met 'treinen' in bin nen- of buitenland? Laat het ons weten via: www.maas- stadpers.nl O Nederlanders hebben vorig jaar een procent minder afval weggegooid dan in 2008. Gemeenten haalden per inwoner 556 kilo huishoudelijk afval op. BromCBS. Ook in Capelle aan den IJssel blijkt een lek in een veen- dijk te zijn ontstaan. Dat meldt een woordvoerster van het Hoogheemraadschap Schieland. Vanaf donderdag tot en met zondag juli kun je weer op vakantie in eigen stad. Camping Rotterdam is er weer.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2