Actueel Imago van Rotterdam verschuift MARITIEM EERBET00N CLAIM VLAARDINGEN OP DE CULINAIRE KAART ooo Barendrecht BesluitC02- opslag komt volgendjaar Economie Eurlings: 'Meer vluchten Rotter dam Airport' Onderzoek Minder criminaliteit en drugsoverlast Rotterdam verandert in een gemoedelijke, rustige stad. Recordpoging Vuvuzela-blazen vooral veel herrie Berusting, maar Locatie jeugdcentrum Noord blijft omstreden Amsterdam vraagt onze hulp, alweer Bruggen ProRail sluit ze bij warm weer Rotterdam een pleisterplaats 5fc Onze Bert en onze Giovanni....dus Jonge belastingontduikers... 9|e Ernstig ongeluk Hoogvliet rs Van de redactie ROTTERDAM Definitieve besluiten over de C02-opslag onder Baren drecht worden naar verwach- ting rond het begin van het tweede kwartaal volgend jaar genomen. Als bezwaarproce- dures die beslissingen niet doorkruisen, dan zou de op- slag op z'n vroegst eind 2012 kunnen beginnen. Dat heeft minister Van der Hoeven van Economische Zaken de Twee de Kamer in een brief laten weten. Eerder beloofde ze de Kamer te informeren over de planning van voorbereidende stappen. De minister bena- drukte nog eens dat deze stap pen niet leiden tot het "onom- keerbaar doorgaan" van de opslag. De opslag in Baren drecht ligt gevoelig. Inwoners maken zich grote zorgen over hun veiligheid O Van de redactie ROTTERDAM Demissionair minister Eur lings wil de geluidsnormen voor Rotterdam Airport verder oprekken. De Tweede Kamer- fractie van GroenLinks is kri- tisch over de uitbreiding van het aantal vluchten. Boven- dien vreest GroenLinks dat deze extra vluchten laat op de avond of in de vroege ochtend zullen plaatsvinden, met extra overlast als gevolg. Volgens het voorstel van minister Eurlings kan het aan tal vluchten oplopen van 18.600 vorig jaar tot 24.500 in de nabije toekomst. De versoe- peling is volgens de minister nodigom 627 overheidsvluch- ten te kunnen uitvoeren vanaf Rotterdam Airport. Van die ex tra vluchten mogen er 100 in denacht plaatsvinden. O Van de redactie ROTTERDAM Rotterdammers zijn anders over hun stad gaan denken. 'Het imago bij de bewoners verschuift enigszins van het grootstedelijk karakter van de stad naar een rustige, meer ge- moedelijke stad', constateerde het Centrum voor Onderzoek en Statistiek (COS) in het jaar- verslag in cijfers, de Staat van Rotterdam. 'Meer waardering is er voor prettig wonen, stad met veel groen, een rustige stad en een veilige stad. Minder waarde ring is ervoorculturele moge- lijkheden, internationaal ka rakter, uitgaansgelegenheden en vooral voor de aantrekke- lijkheid van het centrum', al- dushetCOS. Het centrum isal jaren een doom in het oog, vooral de ongezelligheid na vijven. De belangrijkste pro- blemen zijn voor de bewoners nog steeds vooral de crimina liteit en drugs, al is dat wel minder dan vier jaar geleden. Ook de vervuiling en het be- heer van de openbare ruimte laat volgens de Rotterdam mers te wensen over, net als de jeugdproblematiek. In het verslag stelt het COS dat de economische crisis in ieder geval in Rotterdam over haar dieptepunt heen lijkt te zijn. Niet alleen de haven draait weer beter wat de over- slag betreft, maar er zijn ook in het eerste kwartaal van 2010 meer woningen verkocht dan in het eerste kwartaal van 2009. 'Ook het aantal niet- Weg met die toeters Frank Willemse SCHIEDAM ,,Morgen wordt Nederland wereldkampioen", schreeuwt wethouder Maarten Groene met moeite over het getoeter op het stadsplein in Schie dam heen. Jammer, maar he- laas; Nederland werd geen kampioen en Schiedam ves- tigde geen record vuvuzela- blazen. Voor de recordpoging is aan werkelijk alles gedacht: gratis toeters, oordopjes en een knalharde geluidsinstal- latie die boven het getoeter uit moet gaan. Ook aan gratis waterflesjes tegen de hitte en om de droge blazerskelen te smeren. 'Schiedam neemt de uitdagingaan om Hoogezand te verslaan' staat er in het persbericht dat Schiedam be gin vorige week uit laat gaan. Het gaat om het officieuze Nederlandse record vuvuze- la's blazen en dat allemaal in de Brandersstad. Zaterdagmiddag om klok- ke twee uur is de poging. Spreekstalmeester Jan Willem de Boer (van Look TV, de lo- kale TV-zender) moedigt de toeteraars aan: ,,We trekken werkzoekenden lijkt zijn hoogtepunt te hebben be- reikt.' Jongeren zijn volgens het COS verhoudingsgewijs har der getroffen door de crisis dan ouderen, omdat er onder jongeren sprake is van meer werkzoekenden en Rotterdam telt, in vergelijking met de an- dere grote steden, veel jonge ren. 'Daar staat tegenover dat een groter deel van de jonge ren blijft studeren om een startkwalificatie te halen. He- laas blijven de eerste generatie allochtonen hierbij nog steeds (ver) achter bij de rest', aldus het COS. O Schiedam kleurde oranje, maar de herrie viel mee. ceesschutt liever onze broek uit dan toe te geven aan Hoogezand", schreeuwt hijDat gebeurt ge- lukkig niet want het plein is te groot en de opkomst te ge- ring. Watal snel duidelijk wordt is dat dat blazen op zo'n oranje toeter nog niet mee- valt. Menig ouder krijgt geen geluid uit de Zuid-Afrikaanse toeter en de kinderen hebben vaak simpelweg te weinig blaaskracht. Wel zwelt het ge luid aan als een wolk muskie- ten, maar het record van Hoo- gezand-Sappemeer blijft staan. Daar blazen ruim 300 deelnemers 15 secondenvol tot aan 110 decibel. In Schie dam blijft de geluidsmeter steken op 100 decibel. De aanwezige notaris hoeft zelfs niet in actie te komen. Om kwart over twee is het afgelo- pen. De toeters gaan mee naar huis met de waarschuwing ze niet te gebruiken in de buurt van huisdieren en oude- MaasstadPers Woensdagi4juli20io Frank Willemse SCHIEDAM Over waar het jongerencen- trum komt valt niet meer te praten. Wel mogen de omwo- nenden van Schiedam Noord meepraten in een zogenaam- de Klankbordgroep over de inhoudelijke invulling van een jongerencentrum. Al ja ren leidt het centrum bij be woners in Schiedam tot ver- hitte discussies. De keuze voor de driehoek nabij het Windas is vastge- legd in een geheime raadsver- gadering eind vorig jaar, zo bekende wethouder Siljee. Daar in de driehoek's Grave- landseweg, Joppelaan Zuid- zijde en het Beatrixpark moet een jongerencentrum komen voor alle jongeren uit Schie dam van 12 tot 23 jaar. Dit om centrum de Blauwe Brug te ontlasten dat al jarenlang problemen oplevert in Noord. Volgens Siljee moe- ten er nu snel spijkers met koppen worden geslagen. Hij zegt gesteund te worden door de gemeenteraad die volgens hem vorig jaar al akkoord ging met deze lokatie. De raad klaagde, wel in het openbaar, over de gebrekkige communicatie tussen B&W en de buurtbewoners. Deze bewoners van de nabijgele- gen wijken Windas en Svea- parken beschuldigden de wethouder van het doordruk- ken van de plannen over de hoofden van de bewoners heen. Vooral de huiseigena- ren van het Windas, op zo'n 100 meter van de lokatie, be- toogden voor hun rust nabij de schilderachtige Polder- vaart te zijn gaan wonen. Sil jee zegt echter dat de nieuw- bouw van de appartementen aan de Ringvaart gescheiden wordt door een blinde muur. De geluidsoverlast, zo be- toogt de wethouder zal mini- maal zijn waarbij grootscha- lige optredens als disco's of muziek niet worden toege- staan. Debouwgaat 1, 7 mil- joen euro kosten en de start is medio april volgend jaar. O Eerst kwam het verzoek om stadstoezichterstesturen in verband met de handhaving en daarna had Amsterdam wederom hulp nodig. Een patrouilleboot uit Rotterdam gaf dinsdag een maritiem eerbetoon aan de spelers van het Nederlands elftal. Dat gebeurt vlak voor dat de rondvaartboot de Amstef- damse grachten binnen- vaart. Ook een Amsterdamse boot doet mee. Ter hoogte van het Havengebouw aan de De Ruijterkade zullen de boten met waterkanonnen een grote waterhaag spuiten. Ondanks dat Nederland geen kampioen is geworden, kwam er dinsdag toch een vaartocht door de grachten. Dat was vooral om er voor te zorgen dat meer mensen iets van de huldiging konden zien. Een half miljoen mensen bezocht Amsterdam en die kunnen niet allemaal terecht op het museumplein. Vlaardingen gaat een schade- claimindienenbijspoorbe- heerder Prorail. Die heeft de spoorbrug bij de sluis naar de Oude haven twee weekends lang dichtgehouden, vanwege het warme weer. De spoorbeheerder was bang dat het metaal door de hitte zo zou uitzetten dat ie niet meer kon sluiten. In de geschiedenis van de brug is dit eerder bij ex treme warmte vier of vijf keer gebeurd, maar sinds dit jaar is de warmtegrens, waarbij Pro- rail de brug dicht wil houden, verlegd van 35 naar 25 graden. Volgens Prorail is niet te voor- spellen wanneer het metaal bij warm weer zo heet wordt, dat er problemen ontstaan. Plezierjachten met een te hoge opbouw konden daardoor van donderdagtotvanmorgen de Oude Haven in Vlaardingen niet meer in of uit. Volgens de heeft dit voor veel schade ge- zorgd. Rotterdam op de culinaire kaart De havenstad Rotter dam groeit uit tot een culinaire pleisterplaats van formaat, zo blijkt uit de cijfers van Marke ting Rotterdam. In tien tot vijf- tien jaar tijd groeide het aantal restaurants in de stad met een internationale keuken uit van vier naar veertig. Marketing Rotterdam wil daarom de stad meer gaan verkopen als culi naire hotspot. De laatste jaren zijn vooral tapasrestaurants erg populairgeworden. Klei- ne gerechten zijn sowieso geliefd. Verder komen er in Rotterdam steeds meer Ja- panse etablissementen bij waarje voor een vast bed rag zoveel mag eten alsje wilt. Daarnaast kent de stad in- middels zaken met een Ar- gentijnse, Eritrese, Perzische enTunesische keuken. Ver der komen er steeds meer moderne en trendy midden- klasserestaurants. Bondscoach Bert van Marwijk en aanvoerder Giovanni van Bronckhorst van het Nederlands elftal zijn dinsdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. -Bijna de helft van de ouders heeft er geen probleem INI mee als zoon of dochterlief in de zomer zwart een centje bijverdiend. Dat concludeert luroFoon. Bij een aanrijding in de Suikerbakkerstraat in Hoog vliet is dinsdagmiddag een persoon om het leven geko- men. Een auto reed tegen een stilstaande trailer aan.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8