I I I I I I NIEUWE AIRCO'STs MET SNELKOPPELING Loopbaan Sportenniet altijd competitie TDDELDKE BAAN BEDRDFSTERREINEN ooo Va kma n zij n beteke nt niet a utomati sch d at j e oo k plannen kunt ontwikkelen en strategische keuzes kunt maken Ontwikkeling Naar een verantwoord promotiebeleid Werknemer op de verkeerde plek is niet waardevol Sportief Steeds meer senioren Vergrirzing leidt tot meer fitness beoefenaars cfc ^kEngering Langer op contract Leegstand 'verrommelt' Televisie kijken MaasstadPers Woensdag2ijuli20io Inzicht in Peterprincipe voorkomt sledite leiding Herman is een uitstekend vak- man, die al vele jaren zijn kwa- liteit toont en zeer waardevol is voor zijn bedrijf. Ook als leermeester staat hij zijn man- netje. De baas waardeert hem dan ook met een goed salaris. Het gaat goed met de firma, mede dankzij Herman. De af- deling van Herman groeit mee en er is behoefte aan een lei- dinggevende. Wie anders dan Herman komt daarvoor in aanmer- king. Herman wordt chef. Lo- gisch, want hij weet alles van de afdeling en het werk. Maar dan blijkt het toch niet soepel te verlopen. Als chef moet Herman ook plannen en stra tegische keuzes maken. Dat gaat hem niet goed af. Pech voorzijn bedrijf, want nu heb- ben ze een slechte chef en zijn een goede vakman kwijt. Pech voor Herman, die er niet ge- lukkigerop isgeworden. Een overdreven situatie? Geenszins; het fenomeen Dankzij de unieke nieuwe snelkoppeling en de flexi- bele, voorgemonteerde leidingen van de nieuwe Zibro SC 12-serie is het installeren van deze split-units mak- kelijker dan ooit. Op www.zibro.nl vindt u nog meer verfrissende opties, zowel mobiel als vast aan de wand. Ga voor advies naar uw aircospecialist. Rubensplein 16-20, 3116 BR Schiedam, tel. 010-426 97 01 home made climates komt vaak voor en heeft een ook naam: het Peterprincipe. Dr. Laurence J. Peterzagen be- schreefin 1969 dit principe en formuleerde het als volgt: In een hierarchie stijgt elke werk nemer tot zijn niveau van in- competentie. Het inzicht in het Peter principe heeft wel geleid tot een meer verantwoord pro motiebeleid en minder 'onge- lukken'. O Werkgevers mogen jongeren tot 27jaar gedurende de crisis langer op een tijdelijk contract laten werken. Nu ontstaat na drie jaar van opeenvolgende tijdelijke contracten of bij het vierde contract een vast dienst- verband, dat wordt straks na vierjaarof bij het vijfde con tract. Het kabinet wil zo voor- komen dat jongeren onnodig op straat komen te staan. )e kon de afgelopen weken de televisie niet aanzetten of je werd overdonderd door het oranje van het WK-voetbal, het geel van deTour de France of het groen van Wimbledon. Grote sporten met sterspelers die miljoenen verdienen. Gro te sportieve evenementen die net als de Olympische Spelen, ook een grote economisch be- tekenis hebben. Ze kunnen bestaan, omdat we sport bedrijven. De kern van sporten is het leveren van een prestatie, liefst een betere dan die van onze medespor- ters. Er is eigenlijk altijd sprake van een competitie; laten zien dat je beter bent. Dat gebeurt zowel individueel als in groepsverband. Toch is dat niet altijd zo, want een trimmer sport alleen voor een betere gezondheid. In een onderzoek van het Hoofdbedrijfschap Detail- handel ten behoeve van de sportwinkeliers, worden de sportbeoefenaar onderver- deetd in de Gezelligheidspor- ter, de Gezondheidsporter, de Prestatiesporter, de Vereni- gingsporter en de Zuinige sporter. Ook zijn er nog de 'Niet-sporters' die wel sport- kleding kopen. Hoewel het lijkt of in de sportwereld wei- nig veranderd, is dat volgens het onderzoek niet zo: Er spor ten meer mensen dan ooit te- voren; een ontwikkeling die naar verwachting nog doorzet. Maar de vergrijzing leidt wel tot meer beoefenaars van fit ness en aerobics, fietsen, wan- delen en hardlopen. Het aan- tal sporters dat aan fysieke contactsporten doet neemt de komende jaren af, zo verwach- ten de onderzoekers. De sport- winkelier moet daar wel op inspelen, aldus het Bedrijf- schap. Bovendien neemt de concurrentie toe; het aantal winkels is de laatste jaren ge- stegen, maar de totale omzet van de sportdetailhandel is min of meer gelijk gebleven. Dat betekent dat de marges onderdruk staan. O 'Nederland verrommelt' was vorigjaarde plotselinge con- statering bij het aanschouwen van de snel verouderen bedrij- ventefreinen met veel leeg stand. Het Rijk sprak toen met alle betrokken partijen (ge- meenten, provincies, be- drijfsleven) af tot 2013 6.500 hectare aan verrommelde bedrijventerreinen opte knappen. Inmiddels zijn de plannen klaar en zijn 8 van de 12 programma's inge- diend. Er 107 miljoen euro aan beschikbaar van het Rijk en de 8 provincies zorgen voor een cofinancieringvan 217 miljoen euro. De betrok ken bedrijven betalen de rest. Nederlanders brengen nog altijd ruim twee keer zoveel tijd voor de buis door dan achter hun laptop. In totaal wordt er netto vijf uur en drie kwartier per dag aan media besteed. Wie zegt dat we het druk hebben?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11