De Ondernemer OPTIMISME NASTUDIE DE STAD OP JE M0BIEL ooo Uitvaartondernemerszijnallanggeenvogelverschrikkers meer. Kitty en Desiree vonden in dit vak hun droombaan. tot 60% korting LAGERWMRD Hypocriet GroenLinks: stop bakkertje pesten Economie Miljoenen voor bedrijven- terreinen Geen sprookje Kleine Ster 'We hoeven er niet van in Wassenaar te wonen.' VANDERKWAST Schoenzolen Op vele toonkamermodellen van o.a. New Sity, Interstar, Banz Bord, Leolux, Montis, Hulsta, Wittmann, v.Bree, Jori, Tonon, Riegel, Metaform, Rolf Benz, Touche en Pastoe. Uesian LJesign Werkgelegenheid Rotterdam-applicatie leid je rond ERNEST He Een best bakkie He And the winner is... MaasstadPers Woensdag2ijuli20io Van de redactie ROTTERDAM 'Onnodig christelijke betutte- ling' vindt GroenLinks-fractie- voorzitter Bonte het besluit van het Rotterdamse stadsbe- stuur dat alle winkels op zon- dagochtend dicht moeten blijven. Hierdoor mogen ook populaire bakkers ais Ma- rakesh en Het Bammetje niet meer open voor 12.00 uur. Bonte vindt de zondagsluiting niet passen in een wereldstad als Rotterdam en zegt dat het besluit in strijd is met de wet. In de winkeltijdenwet is na- melijk een vrijstelling opge- nomen voor musea, videothe- ken en winkels waar voedsel voor directe consumptie ver- kocht wordt. 'Die vrijstelling geldt voor heel Nederland, van Schiedam tot Staphorst. Rotterdam moet niet Roomser dan de Paus willen zijn.' O Van de redactie ROTTERDAM Voor de herstructurering van verschillende bedrijventerrei- nen stelt Gedeputeerde Staten maar liefst negen miljoen be- schikbaar in de tweede helft van dit jaar. In onze omgeving profite- ren de Waalhaven, Gadering Noord, Spaanse Polder en Hordijk-Bergambachtwegvan dit geld. Ook Groot Vet- tenoord (Vlaardingen), Die- renstein en het project Gebro- ken Meeldijk (beide Barendrecht) kunnen een flin- ke financiele injectie van GS tegemoet zien. De opknap- beurten vinden plaats in het belang van de economie, ruimtelijke ordening en leef- baarheid. Naast opknapgeld stelt GS ook geld beschikbaar voor planvorming. O r\ Alles regelen, zodat anderen kunnen rouwen Anne Dorst ROTTERDAM Er waren eens twee vrouwen die een uitvaartonderneming begonnen. Niet zomaar een uitvaartonderneming. Nee, eentje met een uniek concept. Speciaal voor het afscheid ne- men van baby's van 16 weken zwangerschap tot kinderen van 18 jaar. Kleine Ster, noem- den ze het. Misschien een gat in de markt. In ieder geval de beste carriereswitch die Kitty en Desiree ooit hadden kun nen dromen. Hoeraardatook klinkt. Het verhaal van Kleine Ster begon al lang, heel langgele- den. Waarschijnlijk was het idee zich al in hun onderbe- wuste aan het nestelen toen de vrouwen nog meisjes waren. Maar als je leeftijdgenootjes brandweerman of prinses wil len worden denk je daar niet aan. Kitty vond haar roeping in de verpleegkunde en Desi ree ging werken in de oude- renzorg. Na enkele decennia begon het idee zich steeds meer op te dringen. In haar werk op de verlos- kamers van het Sint Franciscus Gasthuiskwam Kitty regelma- tig in aanraking met doodge- boren kindjes. "Ik vond het heerli jkom die moeders te be- geleiden. Het geeft voldoe- ning, je kan erzoveel van jezelf inleggen," vertelt ze. "En ik was het ook wel zat in het zie- kenhuis." Het kostte haar een aantal slapeloze nachten. Tot ze bedacht dat ze echt uitvaart- begeleider wilde worden. Maar niet alleen. Met het idee ging ze naar haar beste vrien- din Desiree. "Ikzei meteen ja. Ik was 45 en wilde ook wel eens wat an- ders. Als ik het nu niet doe, dan doe ik het nooit meer," Kitty van Dijk en Desiree Dumay. vincent van dordrecht Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel, Tel. 010-4507466 Fax 010-4588992, info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl herinnert Desiree zich dat mo ment. Ook zij heeft in haar werk overledenen verzorgd. Ouderen, geen kinderen. "Als je een mooi kindje in een kist- je legt, krijg je toch een kikker in je keel. Het is geestelijk somszwaar, je hebt er echt een vriendinbij nodig,zegt ze. Zo werd het idee een plan. De naam werd bedacht. Kitty en Desiree begonnen allebei aan een opleiding voor uit- vaartbegeleiding. Over het concept waren ze het snel eens. Desiree: "Wij gaan niet met een laptop naar een klant om binnen 1,5 uur een uit- vaart te regelen, zoals dat bij Ondanks de slechte situatie op de arbeidsmarkt zijn studen- ten nogaltijd overwegend po- sitief over hun kansen om een baan te vinden na hun studie. Dit blijkt uit het Nationale Bij- banen Onderzoek 2010 dat is uitgevoerd doorZoekbijbaan. nl. Slechts 5 procent denkt een ronduit slechte kans te maken op de arbeidsmarkt. grote ondernemingen vaak gebeurd. Op het moment dat wij meteen uitvaartbezigzijn, houdt dat ons dag en nacht bezig. Wij regelen het geheel naar de wens van de ouders zonder daarbij op de klok te kijken, zodat de familie kan rouwen." Daar hoort een persoonlij- ke pr-aanpak bij. Maanden- lang hebben ze brieven met folders gestuurd naar zieken- huizen, crematoria, begraaf- plaatsen, verloskundigen, consultatiebureaus en huis- artsen. Bij de ziekenhuizen zijn ze ook langs geweest. Met succes. "Een week nadat we ons hadden voorgesteld in het Ikazia, belde het ziekenhuis of we voor een klant een uitvaart wilden regelen." De een zijn dood, is de an- derzijnbrood, is hierwel heel letterlijk op van toepassing. En veel meer dan brood is het ook niet. Het is dan een uniek concept, goud geld verwach- ten de vrouwen niet te verdie- nen. Kitty werktzelfs nog twee dagen in de week in het SFG, maar hoopt daar snel weg te kunnen gaan. Desiree: "We hoeven er niet van in Wasse naar te wtjnen, maar we moe ten er wel mee rond kunnen komen. "Groter en commerci- eler worden is geen optie, dan streven ze hun doel voorbij. Officieel is Kleine Ster op 1 juli 2010 begonnen. Gisteren hebben Kitty en Desiree hun vijfde uitvaart afgerond. "Het is somsvermoeiend, maar het geeft heel veel voldoening," legt Kitty uit. "Alhoewel het alti jd confronterend is om een kindje uit het mortuarium te halen," voegt Desiree eraan toe. "In een baby'tje zit nog zoveel leven, maar het is toch dood." Het leven is geen sprookje. O Weten wanneer het Mari- niersmuseum open gaat, hoe je het snelst van de Blaak naar de Coolsingel loopt en hoe laat de volgende Spido vertrekt? Met de Rotterdam-applicatie opje mobiel hebjealtijd han- dige stadsinformatie bij de hand. De Rotterdam-applica tie is een gratis mobiele stads- gids die makkelijktedown- loaden is door een sms met 'Rotterdam'testuren naar 5040. Door de dynamische agenda die er op zit blijf je bo- vendien continu op de hoogte van alle festivals, evenemen- ten en activiteiten in de stad. De mobiele applicatie is ont- wikkeld door XS2TheWorld en beschikbaar in het Nederlands en Engels. "De mobiele stadsgids past uitstekend in het beeld van Rotterdam als jonge, dynami sche stad", vindt Ton Wesse- link, directeur van Rotterdam Marketing. Zomerdagen. Je slentert door de stad. Kijkt naar vrouwen, naar benen. Je schoenen slijten harder dan in andere maanden. De cember is demaand van dik- - ke jassen, juli is de maand van dunne zolen. Alsje acht- tien zou zijn geweest, zou je je verloren hebben gewaand. Niemand in de stad die om je geeft, niemand waarom jij geeft. Alleen, en dertig gra- den Celcius. 0, oneindig on- gelukkige ziel, verzucht je. Maar je bent geen achttien, allang niet meer, en daarom recht je je rug en loop je door in plaats van in elkaar te zak- ken op straat. De espressobar. Heel even twijfel je, maarje loopt toch naar binnen. Het is de geur, het zijn de meisjes. Hun blote armen en benen. Hier kun je naar vrouwen kijken zonder dat je schoenzolen slijten. Welk effect espresso op het hart heeft, weetje niet. Over vijftien jaar staat er mis schien een waarschuwing op espressokopjes. Vijftien jaar te laat. Je kijkt naar buiten, je blik volgt een vrouw met een kontuitde hemel.Je schaamt je. Dan is het blik- veld leeg, en zijn daarde stoeptegels, de auto's en de gebouwen. Aan de overkant van de straat, op de gevel van een kantoorpand, staat: 'Poet Farmer'. Lange, stijlvolle letters. De typografie doet je denken aan een advocaten- bureau. Maar welk advoca- tenbureau heeft partners met zulke romantische na- men? Poet en Farmer. Een avontuurlijkere combinatie is nauwelijks denkbaar. Was je maar een dichter, verzucht je, of een boer. Maarje bent geen achttien, er zijn geen deuren meer die zich ope- nen. Geen nieuwe kansen. De zomer sleept zich voort op zolen die steeds dunner wor den. Je ziet verwelkte men- sen, mannen wiertred steeds trager wordt, schadu- wen die smelten. Wie stil- staat, lost op in de hitte. Wordt het niet eens tijd om de stad te verlaten en naar het land te gaan? Je kijkt nog eens naar het meisje achter de bar. Ja, het is tijd. Tijd om weg te gaan, tijd om op blote voeten te lopen, te rennen door het hoge gras. Verlaat de stad, vergeet de rokjes en de ranke enkels. Pluk gele en blauwe en paarse bloemen. Wees een dichter, voel je een boer. O Reageren vtfvrwmaas stadpeRii De lekkerste koffie drink je bij MagneetCafe Rotterdam. Dat vindt Stichting Kethelbinkie, want die heeft de horeca-onderneming een Koffie Trofee uitgereikt. De Rotterdamse Lisanne Jonker heeft een fiets gewon- nen met de ondernemerstest van www. 1 OOprocentond ernemend.nl. Ondernemend typje dus.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5