Oud Nieuws 0p=0pruiming in de grootste eikenmeubel speciaalzaak Idas Modern, Robuust Landelijk Eiken Woon- en Slaapkamer ooo Hille ten Have ontmoette haarman heel romantisch bij een Duits meertje. Uw interieur voordelig "verreiken" in de opruiming WoonboulevardCapelleXL - Schinkelsebaan 4 - 2908 LE Capelle a/d ljssel (Rijksweg A20, afslag 16) - Tel: 010-4420023 - www.eikenland.nl Eikenland is de woon- en slaapkamerspecialist op het gebied van eiken meubelen, bijpassende bankstellen en slaapkamers in alle denkbare eikentinten. De talloze keuzes echter maken het u niet makkelijker. In welke stijl en sfeer voelt u zich het beste thuis? In deze opruimingstijd kunt U bij Eikenland vele showroommodellen tegen aanzienlijke kortingen komen bekijken en bestellen. Profiteer nu, want op is op! MaasstadPers Woensdag2ijuli20io '103 worden gaat vanzelf, kwdt Frank Willemse SCHIEDAM Iedereen wil oud wor den, maar dan wel ge- zond oud. MevrouwTen Have wordt dit najaar 104 jaar. Over hoe je oud wordt is ze nuchter; 'ge- woon een kwestie van door- gaan met ademhalen'. Over haar gezondheid klaagt ze niet, want: 'we hebben alle- maal wel eens wat', maar dat heel oud worden niet altijd gemakkelijk is, wil ze niet ver- hullen. „Weet je wat het is," zegt ze vertrouwelijk. ,,Als je oud bent, ben je natuurlijk ook vaak alleen. Alle beken- den zijn gestorven en er rest alleen nog herinnering. In bed ga je nadenken en piekeren wat er in die jaren allemaal ge- beurd is. Dingen waar je niet meer op terug moet komen. Dat is ook oud zijn." 's Nachts gaat het malen, of je nou wilt of niet. „Dandenkikbijvoor- beeld aan mijn oudste zoon die een operatie moet onder- gaan. En ben je bang dat er wat gebeurt. Je blijft je hele leven bang dat er wat met de kinde- ren gebeurt, dat is nu eenmaal zo." Natuurlijk is het niet altijd leuk om zo oud te worden, maar mevrouw Ten Have ge- niet wel volop van de aandacht die zij krijgt als oudste van ver- zorgingshuis Schiewaegh. Elk jaar sinds haar honderdste verjaardag komt de burge- meester langs. Burgemeester Verver is nu al drie keer langs geweest en iedere keer was weerbijzonder. Op 5 oktober, de 104e verjaardag van me vrouw Ten Have wordt de Schiedamse burgermoeder weer verwacht. Ook de leiding van het verzorgingshuis is maar wat trots op haar oudste inwoner die, dat hebben ze nooit goed uitgezocht, mis- schien wel de oudste inwoner van Schiedam is. Het is niet moelijk om 103 te worden, vindt mevrouw Ten Have, ze genietvan elke seconde. ROB kamminga Verkeringstijd Haar gelukkigste herinnering heeft ze aan haar verkerings tijd. Ver voor de oorlog in het Duitse plaatsje Lunen waar haar vader werkte in de Duitse mijnen van het Ruhrgebied. Daar ontmoette ze haar uit- eindelijke echtgenoot Roel ten Have uit Groningen die als matroos meevoer met de grintboot van zijn vader. Tijdens de zondagse wan- deling ontmoette ze als 14-ja- rige haar man aan het roman- tische meer bij het slot Lunen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6