Sport BAAN NIET VLAK GENOEG LEKKER SKEETUH OPEN DAG SPARTA Jongeren kiezenmassaal voor het zaterdagvoetbal omdatzij op zondag bij willen komen van hun stapavondje Gaat de KNVB mee met dezetrend? Bowlen Europesetop verzamelt zich in Schiedam Turnen Lotingvoor WK Turnen in R'dam Hilton Actueel 'Vriendenelftallen' nieuwe koers in zondagamateurtop Partyfeesten en de koopzondag torpedeerden het zondagvoetbaL OPO GENIET NOG EEN KEER VAN ORANJE uuuuw.elfvoetbal.nl Geen officiele thuiswedstrijden voor Fortuna Wednesday Night Skate komt er aan Kasteel bruist van de activiteiten Dat golft een stuk lekkerder! Ster uit Spijkenisse Ik wil alleen maar nummer 10 MaasstadPers Woensdag2ijuli20io Van de redactie SCHIEDAM De internationale bowlingtop verzamelt zich van 28 juli tot en met 1 augustus in Schie dam, want dan wordt in bow- lingcentrum Chandra het 5e Schiedam Senior Open 50+ bowlingtoernooi georgani- seerd. Een hele mond vol, maar dat mag dan ook wel want het toernooi heeft internationaal veel aanzien. Volgens tourpre- sident Ad van der jagt is straks de 'complete Europese top aanwezig'. Natuurlijk is de Europees kampioen 2007, John de Vries, van de parti jDaarnaast zullen 90 Nederlandse spelers van het in totaal ruim 300 deelne- mers tellende toernooi probe- ren zich in de finale te spelen. Spelers uit 13 landen zullen aanwezigzijn. O Van de redactie ROTTERDAM Hilton Rotterdam is zaterdag 24 juli het decor van de offici- ele loting voor de Wereldkam- pioenschappen Turnen die van 16 tot en met 24 oktober hier worden gehouden. Met 74 deelnemende landen en ruim 600 turnsters en turners gaat het WK Turnen 2010 het grootste WK worden in de ge- schiedenis van de FIG. De loting bepaalt in welke volgorde de turnsters en tur ners uit de 74 deelnemende landen in actie zullen komen tijdens de eerste vier kwalifica- tiedagen in Ahoy en dus ook op welke dagen en tijdstippen de Nederlandse turnsters en turners in actie zullen ko men. De loting is om 14.00 uur. O Vaste stapavond maakt zaterdagvoetbal trendy Van de redactie ROTTERDAM Het wachten is op het moment dat de KNVB zal besluiten het voetballen op zondagmorgen stop te zetten en de aanvangs- tijden te verplaatsen naar de middag of naar vrijdag. Die koerswijziging lijkt de enige redding om de terugloop van het aantal zondagelftallen in grote steden een halt toe te roepen en daarmee de vloed- golf aan clubfusies te doorbre- ken. De KNVB heeft tot nu toe altijd vastgehouden aan oude tradities en geen gehoor gege- ven aan adviezen voor een flexibeler competitie voor zondagclubs. Maar nu jonge ren steeds massaler voor het zaterdagmiddagvoetbal kie- zen en daarmee het totale jeugdvoetbal door veldente- kort in de knel komt, resteert er voor de KNVB niets anders dan een offensief reddings- plan. Temeer ook omdat zon dagclubs zelf al het initiatief hebben genomen tot op de oprichting van een extra zater- dagtak met de bedoeling om in de toekomst de zondagaf- deling afte stoten. De keuze van de jonge voet- ballers voor zaterdag is een landelijke tendens. Het biedt hun de mogelijkheid om op zaterdagavond uitbundig te vertieren en op zondagmor gen uit te slapen. De KNVB is met die verschuiving niet mee gegaan. Nog altijd beginnen zondagmorgenwedstrijden omstreeks tien uur. In de loop der jaren heeft dit tot gevolg gehad dat elftallen niet op- kwamen en uit de competitie werden genomen. Stadsclubs zagen zodoende hun elftal- lenvolume van gemiddeld tien tot twee dalen. Bier of ballen? Bij zondagsdubs wordt het een steeds groter probleem genoeg teams op de been te brengen. jiri byller/hh Onderzoek heeft uitgewe- zen dat het succes van het za terdagvoetbal velerlei oorza- ken kent. Er is een grote aantrekkingskracht voor par- tyfeesten door opkomst van organisaties als Patryflock en Timeless Events. Ook de koopzondag torpedeerde het zondagvoetbal. De jeugd wil zaterdagavond stappen en de oudere voetballers met hun gezinnen winkelen. Het enige fenomeen dat zondagclubs nog enig uitstel van executie biedt is de concentratie van 'vriendenteams'. Dat gebeurt nu ook aan de top van het amateurvoetbal. Het idee is gekopieerd van dorpclubs waar het zondag voetbal nog wel floreert, ook in de vroege ochtenduren en waar jonge voetballers nog wel befeid zijn de hindernis van tien of elf uur's morgens te overwinnen. In Rotterdam zet nu ook de zondag eersteklas- ser Neptunus die nieuwe koers in. Het door de oud-Fey- enoord trainer Rob Jacobs ge- coachte Neptunus heeft voor het nieuwe seizoen gekozen voor een selectie van dertig spelers, die vrijwel allemaal al jaren buiten de voetballerij en zelfs buiten de stadsgrenzen om een vriendschappelijke verbinding met elkaar heb ben. Doelman lesper Hoge- doorn nam hiertoe met het bestuur van Neptunus het ini tiatief. O NU OVERAL TE KOOP De herstelwerkzaamheden aan de atletiekbaan in Vlaar- dingen hebben niet het be- oogde resultaat. Atletiekver- eniging Fortuna moet daar- door de komende 5 jaar uit- wijken naar andere banen in de regio voor officiele wed- strijden. Eind vorigjaar werd geconstateerd dat de baan op sommige plaatsen ruim 37 cm. was verzakt. De maker van de baan, Nootenboom Sport, stelde voor de baan in te spuiten met schuimbeton. Dat leidde wel tot de juiste verhoging, maar niet tot de gewenste vlakheid. De ge- meente heeft Nootenboom Sport nu de opdracht gegeven de baan zo op te leveren dat hij de veiligheidskeuring kan doorstaan. Officiele wedstrij- den zijn echter niet mogelijk. De baan, gelegen op een voor- malige vuilstortplaats, heeft al sinds de oplevering in 2004 te maken met verzakkingen. Na bijna een jaar is heteinde- lijk weer zover: De Wednesday Night Skate gaat weer van start, vanaf 18.00 uur. Vanaf nu rollen de komende vijf woensdagen weer duizen- den mensen door de straten van Rotterdam. Het was dit jaar lang onzeker of de WNS wel doorgang kon vinden. Sponsors lieten het afweten en een subsidie leek ver weg. Nadat zowel patatbakker Bram Ladage als de gemeente Rotterdam hadden aangege- ven te willen participeren, was de WNS in ieder geval voor vier avonden zeker. Of de vijf- de avond doorgaat, ligt aan de deelnemers zelf. Ondanks dat de organisatie niet naar een betaald evenement wil, is het een voorwaarde vanuit de subsidieverstrekker dat ook de deelnemers een bijdrage doen. Via www.wns.nu kan iedere deelnemerzijnof haareigen 'meter' Maasboulevard kopen. Het lijkt nog maar gisteren dat Sparta de degradatiewedstrijd tegen Excelsior speelde en nu staat de Open Dag alweer voor de deur. Ondanks dat er een treetje lager voetbal wordt ge- speeld dit seizoen heeft ieder- een er veel zin in. En als de se lectie blijft zoals ie nu is, is Sparta de kandidaat voor de ti- tel. Zaterdag bruist het van de ac tiviteiten op het Kasteel. Rondom het stadion staan veel attracties en is er van alles te doen. Hoogtepunt tijdens de Open Dag is natuurlijk de handtekeningensessie, waar iedereen de handtekening van zijn of haar favoriete speler kan scoren en het mo gelijk is om samen met de spelers op de foto te gaan. Om 18.00 uur wordt de oe- fenwedstrijd tegen AEK Lar- naca gespeeld, die vooraf wordt gegaan door de spe- lerspresentatie. Feest op Golfbaan Crimpenerhout. De Nederlandse Golf Federatie heeft de B-status aan de baantoegekend Angela Barendregt heeft ze een poepie laten ruiken in Sheffield. Tijdens de Europese Freestyle Grand Prix Twirlen werd ze 1 le en dus beste van Nederland. Even opletten: Robin van Persie speelt voortaan met rugnummer 10 in plaats van 11 bij Arsenal. Fans die al een shirt hadden gekocht met 11 krijgen een nieuwe.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9