Actueel UW EN ONS MILIEU KIND NIET OP STRAAT NIET BLIJ MET TEMPO FordVakantie-inspectie Vink Evag ooo Recreatie Openlucht zwembaden 'Gemeenten vinden openluchtbaden veel te dirnr' Tsja, dat doet drank nou met je 11 Rechtspraak Hof Den Haag velt oordeel Blij met anderen Shell Pernis spant zich in de milieubelasting tot een minimum te beperken. Hoe we dat doen vertellen we jaarlijks in het Milieujaarverslag. U vindt het verslag over 2009 op www.shell.nl/pernis Jacob Ewout Paul Vogelaar Jacques oliepeil v-snaar trekhaak aansluiting banden koelsysteem verlichting remblokken inclusief gratis slippers MaasstadPers Woensdag28juli20io Waar kunnen we veilig zwemmen? wmmmmm. C<-V Mensen houden de Rondje-Rond-Noordereiland-zwemmers in de gaten. rob kamminga Frank Willemse VLAARDINGEN-SCHIEDAM Na 20 jaar sluit tropisch para- dijs Tropicana aan de Boom- pjes dezwembaddeuren. Fail- liet na succes maar verworden tot een lawaaiigzwembad met disco. Geen ideale plek om rustig met kleine kinderen uit te puffen op zomerse dagen in de grote vakantie. Rond Rotterdam ontstaan strandjes en plekken waar vooral de oudere jeugd gaat zwemmen en zonnebaden. Aan de Maas met strandjes bij Pernis, tussen Vlaardingen en Maasluis. Maar ook in de polders rukken de zomerse strandjes op. Meestal vrijge- vochten plekken zoals Nesse- lande waarde jeugd vervan de wijk kan chillen. Niet gehin- derd door strandwachters, zwem instructeur of politie. Plekken waar de oudere jeugd minder let op veilig en schoon zwemwater. Water zonder blauwalg of ziekmakende bac- terien. Waar zijn wel veilige strandjes voor gezinnen met kinderen? De zwembaden als Groenoord en De Kulk, het vroegere Kolpabad, hebben al jaren geen echt buitenbad meer. Ook de gezellige speel- en ligweide ontbreekt. Het dichtstbijzijnde openlucht- zwembad is in Wateringen (De Waterman) metbadmees- ter en ligweide. Verder zijn er in gemeenten omgeving Rot terdam geen officiele open- luchtbaden meer. De reden zijn de hoge kosten voor aan- leg en onderhoudt van een gemeentelijk bad. In vrijwel alle deelraden pleit de linkse wethouder voor een multi- fiinctioneel zwembad maar de rechtse politiekziet lievergeen overdekt zwembad dat een gat slaat in de begroting. In 2007 hield de gemeente Delft een onderzoek naar de behoefte aan een openlucht- bad in de stad. Twee van de vijf Delftenaren bleek voor. Veilig toezicht en schoon water wa- ren de belangrijkste argumen- ten om te kiezen voor zo'n kleinschalige recratiezone. Sinds het onderzoek is niks meer vernomen van de plan- nen. Openluchtzwembaden blijken duur en niet in de gra de bij de politici. De laatste jaren zijn er veel regionale recreatiegebieden bij gekomen. Zoals Bernisse, Bergse Bos of Midden Delf- land met vaak grote waterpar- tijen, vijvers en plassen. Doel: recreatie maar of zwemmen daarbij hoort is de vraag. Strandjes zijn er wel maar dan is er vaak geen controle op de waterkwaliteit. Dat is de taak van de Provincie die het op- pervlaktewaterkeurt. Maar al- leen waar dat gevraagd en be- taald word. Zo wordt De Krabbeplas (Vlaardingen) en Oranjepolder Maasluis) regel- matig gecontroleerd. Maar andere plassen en vijvers al- leen 'als daar aanleiding voor is'. Een overzicht ontbreekt waar wel of niet gezwommen mag worden, concludeert de- zelfde autoriteit over menig gemeentehuis. Kijk op de site van uw gemeente of het water veilig is. O Het gerechtshof in Den Haag heeft dinsdag bepaald dat de Staat de kinderen van een uitgeprocedeerde Angolese asielzoekster niet op straat magzetten. De drie kinderen verblijven met hun moeder in het asiel- zoekerscentrum (azc) in Ter Apel, waar ze weg moeten. Het hof vindt dat de Staat volgens internationale ver- dragen verplicht is de kinde ren te beschermen. Ze mo- gen daarom niet uit het azc worden gezet, voor huisves- ting en geld voor levensonder- houd en scholingzijn geregeld. De moeder mag volgens het hof wel uit het azc worden ge zet. Zij is uitgeprocedeerd en weigert volgens het gerechts hof mee te werken aan terug- keer naar Angola. De uitspraak heeft ook gevolgen voor asiel- zoekerskinderen in Rotterdam wier ouders het land niet wil- len verlaten. Nederlanders zijn niet blij met veranderingen in hetsociale leven, waaronder het leeftem- po. We hechten veel belang aan de omgang met anderen, maar verwachten dat de ma- nierwaarop wemetelkaar omgaan in de toekomst steeds individualistischer wordt. Dit concludeert BNP Paribas naaraanleiding van de Change Index. Politieagenten hebben een man aangehouden die in een tuinhuisje in adams kostuum lag te slapen. Diverse lege wijnflessen in het huisje verraden 1 Ik heb me gevoegd bij hen die ik liefhad, en wacht op hen die ik liefheb. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van in de leeftijd van 56 jaar. Ton Keller C.K. Vogelaar Floor Cees en Tineke Leen en Lijnie Hans en Marleen Hennie en Hans Els en Ger 21 juli 2010 Correspondentieadres: H. Vogelaar l Markgraaflaan 169 3131 VM Vlaardingen De begrafenis heeft plaatsgevonden op begraafplaats "Persijnhof te Wassenaar op dinsdag 27 juli. FordService Feel the difference Official Ford-dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. n. Jan Evertsenweg 6, Bedrijventerrein Vijfsluizen, 3115 JA Schiedam, donderdag koopavond. Telefoon (010) 426 46 90, info@ford-vinkevag.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11