Oud Nieuws OOO Bel gratis 0800 - 5003 'Eenfondsvoor behoudvande binnenstad zouiksteunen.' ThyssenKrupp ooo Direct bij de fabrieK 5 jaar garantie* 10 werkdagen levertijd V Plaatsing langs de smalle zijde Meer informatie? Of kijk op www.tkmonoliften.nl 13 Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. www.tkmonoliften.nl OStuur mij een gratis informatiepakket Bel mij voor een adviesgesprek op maat MaasstadPers Woensdag28 juli 2010 'je zegt dat doet ze' licht in het historische stads- hart. „Ik ben geboren in de Breestraat. Op jonge leeftijd zijn wij verhuisd naar 'Achter de Teerstoofeen buurt waar ik veel heb beleefd." In haar kamer hangen schilderijen en tekeningen van deze oude buurt. Om nogeenste illustre- ren hoe dat deel van Schiedam er toen uitzag, wijst zij op de afbeeldingen aan hoe de situ- atie toen en nu verschillen. „Bij deverhuizing kondenwij gebruik maken van gaten in de schutting daar in de 'Bokkum- gang' dat scheelde een hoop gesjouw", weetzij nog. In dit deel van het oude Schiedam huist ook het Zakkendragers- huisje. „Mijn oom was zak- kendrager en wij waren altijd daar in de buurt bij de Schie aan het spelen. Ik las pas gele- Een ander schilderij van het oude Schiedam waar Rina Krommenhoek-Gudde opgroeide. den in de krant dat de gemeen- te dat monument wil verhu- ren. Daarkonden ideeen voor ingediend worden. Ik zou graag zien dat er iets komt dat recht doet aan de historie van het pand. Bijvoorbeeld een dependance van het arbeids- bureau want eigenlijk was het Zakkendragershuisje dat ook. Als de klokken luidden, gin- gen zakkendragers daar het werk verdelen." Rina Krom- menhoek stuurde haar idee niet in. „Mijn kinderen von- den dat ik dat niet moest doen maar ik heb er wel spijt van want ik ben bang dat er nu een winkeltje of iets dergelijks in komt. Ik vind dat dit afbreuk doet aan zo'n monument." De Schiedamse laat het niet bij zorgen maken over de ver- paupering alleen. Zo draagt zij nog jaarlijks bij aan het be houdvande Singelkerk.,,Ook al kom ik er nu niet zo vaak meer dat blijfik doen. Ikkreeg daarom een keer een brief dat zij een eerste paal gingen slaan. Daar moest ik het mijne van weten. Zij zouden toch niet de oude kerk geweld gaan aandoen." Rina Krommen- hoek trok de stoute schoenen aan en zag al snel dat de kerk nog fier overeind stond. ,,Het bleek te gaan om het symbo- lisch slaan van de eerste paal omdat de fundering van de kerk werd aangepakt." Op de weg naar de kerk trof zij een behulpzame man die haar de weg wees. „Ik had bij hem mijn beklag gedaan en later bleek dat hij wethouder Wieg- man was.", Rina Krommen- hoek kan nog altijd om dit voorval lachen. Maar het be- wijst ook dat het haar ernst is met het willen behouden van het oude SchiedamDat wordt nog eens onderschreven door haar pleidooi de zieltogende Hoogstraat aan te pakken. „Als daar ook een fonds voor bestond, zou ik er meteen geld in storten." De Schiedamse zou bijvoorbeeld graag zien dat het weer wordt toegestaan dat er in de winkelstraat boven de winkels weer mag worden gewoond. ,,Dan komt de le- vendigheid terug." Rina Krom- menhoek kijkt met veel ge- noegen terug op haar vertoeven in de Schiedamse winkelstraat. „Wij gingen al tijd naar Simon de Wit of naar Jansen Modehuis. En je had er de brillenzaak van Pluymers en een Joodse zaak met lin- nengoed. Of de zaak van Adams met potten en pannen. Die had ook een afdeling met van die hele dure spullen. Wij liepen altijd heen en weer over de Hoogstraat. Heel gezellig, je kwam altijd wel iemand te- gen. En in mijn jonge jaren ging ik er op woensdagavon- den naartoe. Ja, ik heb daar heel wat gekke dingen meege- maakt." Rina Krommenhoek heeft geen moeite haar me- ning te geven. Er wordt vaak over haar gezegd: ,,Wat ze in d'r kop heeft, zegt ze en wat ze zegt dat doet ze." Zo noemt zij haar appartement in zorgcen- trum Schiewaegh een 'hokkie'. „Maar ze weten hier dat ik dat niet kwaad bedoel hoor", lacht de kwieke 95-jarige. O Traplift Naamm/v Adres Postcode en Woonplaats Telefoon E-mail Vul deze bon in en stuur hem in een envelop zonder postzegel aan ThyssenKrupp Monoliften BV, Antwoordnummer 170, 2920 VB Krimpen a/d IJssel. Kijk voor de voorwaarden op www.tkmonoliften.nl/garantie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13