Hoge koorts nekt atleet Bram Som 00K LARS BOOM RDDT IN CHAAM Financiele middelen heeft Feyenoord nog steeds niet,maar architect Mario Been (46) bouwt onverstoorbaar verderaanzijn project. Interview Mario Been Atletiek Titelverdediger te ziek 'Ik was zo gefocust en in vorm. Ik zit op het randje en dan val je daar af.' Thuis is alles ook netjes. Dat geldt voor mijn auto, mijn spullen, alles.' He Becks OOO Criterium Watje He IJslandse humor MaasstadPers Woerisdag 28 juH 2010 Faber Personeelsdiensten zoekt voor verschiiiende projecten in Zuid - Holland Schilders Deze projecten starten vanaf week 30 en lopen door! Faber Personeelsdiensten is db specialist in de schildersbranche. Voor diverse opdrachtgevers in Zuid - Holland zoeken we ervaren, gemotiveerde schilders. Wertczaamheden voor lange periode, bij gebleken geschiktheid eventueel uitzicht op vast dienstverband. Benieuwd naar de mogelijkheden? Neem dan vrijblijvend contact met ons op. Tel. 010 - 742 06 98 Kijk 00k op www.schildersbanen.nl Lars Boom istoegevoegd aan het deelnemersveld van het criterium Acht van Chaam, dat vanavond op het programma staat. Boom schreef maandag het criterium van Boxmeer op zijn naam. Naast Boom zijn van- daag 00k de Zwitser Fabian Cancellara en de Nederlanders Robert Gesink, Niki Terpstra, Koos Moerenhout en Servais Knaven van de partij. Bij de vrouwen nemen Marianne Vos, de k, Duitse kampioene Hanka Kupferna- r gel, de Britse kampioene Niki Harris en de Belgische kampioene Liesbet de Vocht deel aan het criterium. De Italiaanse wielrenner Ales- sandro Petacchi komt maandag naar de Draai van de Kaai in Roosendaal. De organisatie van het criterium heeft een contract met de winnaar van de groene trui in de Tour afgesioten. Petacchi neemtzijn ploeggenoot Danilo Hondo mee. In Roosendaal zijn 00k de Luxem- burger Andy Schleck, tweede in de Tour de France, Robert Gesink, Koos Moerenhout en Servais Knaven te bewonderen. 'Creativite'it en hard 'Enorm balen' voor Bram Som. epa De temperatuur van Bram Som liep gisteren op tot 39,6 graden. Te ge- vaarlijk om in Barcelona deel te ne men aan het EK atletiek. Redactie sport ROTTERDAM Bram Somzalzijnvier jaargeleden in Goteborg veroverde Europese titel op de 800 meter deze week in Barcelona niet verdedigen. De regerend Euro- pees kampioen heeft zich gisteren ziek afgemeld voor het EK. Som werkte voor het EK een trai- ningskamp af in Alicante. Maandag arriveerde hij ziek in Barcelona. Som kampte metkoorts. Gistermiddag was zijn temperatuur opgelopen tot 39,6 graden. NaoverlegtussendeNe- derlandse teamarts, technisch direc- teur Peter Verlooy van de Atletiekunie en het begeleidingsteam van Som is besloten van deelname af te zien. 'Dit is enorm balen', bet Som weten. Medaillekandidaat Som maakte de afgelopen weken in- druk. De atleet liep in Parijs onlangs tijdens een wedstrijd voor de Dia mond League naar 1.44,58. Daarmee bewees hij in Barcelona een sterke medaillekandidaat te zijn. Een oorontsteking in juni zorgde nog wel voor wat terugslag in de aan- loop, maar Som zei bij het NK, na zijn zege op de 800 meter, klaar te Bram Som zijn voor het gevecht om zijn titel te behouden. 'Ik was zo gefocust en in vorm', reageerde Som gisteren op de fikse domper. 'Ik zit op het randje en dan val je daar af.' Voor Som was het EK in Barcelona een belangrijke tussenstap op weg naar de Olympische Spelen in Londen over twee jaar. Daarwil de middenafstandsspecialist, die na veel blessureleed eindelijk de weg naar de top had teruggevonden, een medaille halen. 'Maar ik wil 00k graag die EK-titel behouden', zei hij ruim een week geleden in Amster dam. De afmelding van Som is een te- genvaller voor de Nederlandse EK- ploeg, die in Barcelona uit 36 atleten bestaat maar gisteren 00k al mara- thonloper Robert Ton verloor door een blessure. Som was in het gezel- schap een van de weinige medaille- kandidaten. Vandaag staat de eerste ronde van de 800 meter op het pro gramma. Robert Lathouwers en Arn- oud Okken blijven over om op die afstand de Nederlandse eer hoog te houden. De finale is zaterdag. O Fokko Ebbens CADZAND Natuurlijk had Mario Been als jonge, talentvolle Rotterdammer maar een droom. Schitteren in De Kuip, in dat rood-witte shirt van Feyenoord - dat was zijn missie. Dat lukte. Al op jonge leeftijd tekende hij een contract bij de club uit zijn geboorteplaats. 'En dan ben je al heel vroeg, heel kortzichtig alleen maar met voetbal bezig.' Maar de huidige trainer van Fey enoord had nog een ander verlan- gen. Klopt het dat u op jonge leeftijd architect wilde worden? 'Ja. Al weet ik niet precies waarom. Gebouwen trokken me heel erg aan. Ik vind Het bouwen van gebouwen een enorme verantwoordelijkheid. Dat je iets ontwerpt en dat het dan nog klopt ook. Heel knap. Ik moet er niet aan denken dat je een aantal pij- lers neerzet, de rest er omheen bouwt en dat uiteindelijk alles scheef staat. Ik was een jaar of vijftien. En ik had niet in de gaten dat je voor dat vak heel veel moest leren, in de school- banken mogst zitten. Toen werd het voor mi j'al minder. Bovendien was ik op een gegeven moment zo veel met voetbal bezig dat ik een keuze heb gemaakt.' Tekenen was ook een hobby van u. 'Dat was ook een van de redenen dat ik architect wilde worden. Of ik er goed in was? Moeilijk. Ik vond het gewoon leuk om dingen te tekenen, huisjesvooral. Maaromnu te zeggen dat ik goed was? Als ik nu iets zie Enrique Iglesias zou naakt gaan zwemmen in Key Biscayne als Spanje het WK won. Nu heeft hij koud- watervrees, omdat er haaien in het water zitten. West Ham United wil David Beckham aantrekken. Becks zou in Londen gaan samenwerken met nog een grootheid, assistent-trainer Zeljko Petrovic. Met het geld is ook het verstand uit Dsland verdwenen. De voetballers van Stjarnan hebben besloten na elke treffer een visser uit te beelden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 16