De Kwestie Hi ZORGEN OVER POLITIE MaasstadPers Hondengedragmoetje leren (her)kennen Vooral belangrijkwanneerje geen schoothondje in huis hebt, maar een hond van stavast. Dog Spirits ZOBEZIEN Agressie Een hond opvoeden is van groot -onderschat- belang Je moet er niet aan denken datzoietsje overkomt Naar het asiel of de opvang Opvoeding Gehoorzaam- heid en Sport OO0 MARCO PASTORS Vakbonden: 'inzet gaat ten koste van de straat' Bijdorp Oost 23 Barendrecht 06-28416742 www.dogspirit.nl info@dogspirit.nl 9|e Boven geboren, bcneden aangeven Inbraakgolf in Berkel en Rodenrijs Beledigen in 140 tekens MaasstadPers Woensdag28juli20io In deafgelopen verkie- zingen ging het volgens gevestigde partijen ge- iukkig over de economie, niet over integratie of Islam. Vonden zij althans, een deel van de kiezers gelukkig niet. Voor de elitepolitici is Islam een moeilijk onderwerp. De nieuwe coalitie in Rotterdam bijvoorbeeld presteert het om anno 2010 het woord Is lam in haarcoalitieakkoord niet een keertegebruiken. Terwijl bijvoorbeeld juist de islamitische achterbannen van Pvda, CDA en D66 ervoor gezorgd hebben dat Leefbaar Rotterdam werd uitgesloten. In het gemeenteraaddebat over de nieuwe coalitie heb ik er op gewezen dat we in tegratie en Islam als maat- schappelijke thema's missen. Als deze beschaving ooit wordt opgegraven, en ze ko- men daarbij het coalitieak- koord 2010 tegen, dan vragen de onderzoekers zich vast af hoe dat nou kan. 36% van de bevolking is kansarm alloch- toon en stijgend. Een derde generatie die veel meer pro- blemen kent dan verwacht, Leefbaar Rotterdam met 14 van de 45 zetels in de raad, de PW met 24 van de 150 zetels in deTweede Kamer, ongel- dige verkiezingen, homo- haat, lokjoden, een dalende sociale index, Rotterdam dat in het land steeds meer ge- zien wordt als verloren stad. Ik heb het verzoek gedaan om het wel over integratie, Islam en kiezen voor Neder- land te gaan hebben. Dat kan wat ons betreft in de lijn van de integratienota van Van der Laan van oktober vorig jaar, die nu burgemeester van Amsterdam wordt, dus dat biedt mogelijkheden. In die nota staat dat immigran- ten zich meer moeten aan- passen dan mensen in het ontvangende land, en dat het toch gek is dat immigranten hier in een sociale huurwo- ning wonen, maarin Marok- ko een eigen huis hebben staan. Van drie verdiepingen meestal, zeg ik er zelf achter- aan. De toezegging is binnen, dat is mooi. Ik denk dat Aboutaleb en Van der Laan in staat zijn die discussie vorm te geven. Deze onderwerpen boeien de samenleving op dit moment, letterlijk en figuur- lijk. In heel Europa spelen schrijnende kwesties, waar- bij allerlei slachtoffers vallen endevrije meningsuiting wordt geblokkeerd. Het zou mooi zijn als Rotterdam en Amsterdam op het gebied van integratie en de rol van de Islam in de modeme sa menleving samen de hand- schoenoppakken. O "Dat doet ie anders nooit!' Een andere hond doodbijten.. Van de redactie ROTTERDAM 'Dat doet ie anders nooit!' Sommige hondeneigenaren bJijken hun geliefde huisdier maar moeilijk in te kunnen schatten. Logisch, want je moet hiervoor het gedrag van een hond leren lezen en be- grijpen. Was Binky juist altijd zo lief met kindjes in de buurt, bijt ie nu ineens een handje aan gort. Waarschijnlijk heb- ben de eigenaren van dit beest je gemist dat hij al eerder signalen af heeft gegeven en dat hij de aandacht van het kindje zat was. ,,Bijna alle honden geven heel duidelijk signalen; kalmerende of juist afstandsvergrotende", zegt Katy Roobol van Dogspirit Ba- rendrecht. ,,Belangrijk is dat je die op tijd^iet en ingrijpt." Wat een baasje vooral moet doen wanneer er een hond in huis komt, is het leren herken- nen van signalen en ja, dat leer je nu eenmaal het beste op een hondencursus. Toch troost nog lang niet elke hondenei- genaar zich de moeite van het volgen van een hondencursus. De een heeft het te druk, de ander ziet er de noodzaak niet van in en de meest eigenwijze soort is er gewoon van over- tuigd dat zijn hond nooit ie- mand iets zal doen. „Iedere hond kan agressief gedrag ont- wikkelen", weet Roobol, „Maar sommige honden zoals waak- en verdedigingshonden kunnen dit gedrag eerder ont- wikkelen. Het ene ras heeft er meer aanleg voor dan een an der. Een Jack Russel kan netzo goed agressief gedrag ontwik- kelen als een Rottweiler of een Amerikaanse of Engelse Staf ford, de gevolgen zijn alleen anders. Niet voor niets zijn er de Spelen moet kunnen, maar je moet leren zien wanneer spelen verandert in het pijn doen van een andere hond. hh/daleman laatste tijd weer verschillende incidenten geweest. Zo werd in Schiedam een hondje de dupe van een bijtgrage hond en moesten 00k in de haast toegeschoten omstanders het bezuren. In Spijkenisse moest ie- mand toekijken hoe haar kat werd doodgebeten door een herdershond en in Baren- drecht braken begin dit jaar een aantal wolfshonden uit en verwondden een klein meisje. Het blijven gelukkig inciden ten, maar jetnoet er toch niet aan denken dat dit jezelf over komt. Volgens Roobol begint het allemaal met het uitzoeken van een goede fokker. En 00k een goede socialisatie van de pup kan veel probleemgedrag in de toekomst voorkomen. ,,Tussen de 3 en 12 weken moeten ze veel positieve erva- ringen opdoen met andere honden en mensen, dan heb je later de minste kans op pro- blemen. Gebeurt dat niet dan kan een hond later agressief gedrag gaan vertonen." O Wat gebeurt er met agressie- ve honden die een andere hond, kat of mens iets heb ben aangedaan? Het ant- woord hierop blijkt nog lang niet zo makkelijk te geven. Zelfs bij de politievoorlich- ting hebben ze -ten onrech- te- nog altijd het idee dat dieren die iets op hun kerf- stok hebben naar het AID (Algemene Inspectiedienst) gaan. Maar dat is volgens Roel Vincken van het AID een hardnekkig misverstand. „Vroeger deden wij nog wel eens een schouw, in de tijd dat er zoveel te doen was om pitbulls. Dan moesten we aan de hand van een regi- stratielijst aangeven of het hier om een agressief dier ging, maardat bestaat al twee jaar niet meer." Tegenwoordig besluit de po- litie in overleg met het Open- baarMinisterieof een hond naar het asiel gaat of naar een speciaal opvangcentrum dat ondertoezicht staat van het Ministerie van Land- bouw. O Na alle burgerprotesten, zor- gen van evenementenbureau's en politieke partijen, laat nu 00k de politie woorden van grote zorg horen. De politie- vakbonden slaan alarm over de inzet van agenten bij eve- nementen. Die inzet gaat ten koste van het werk op straat, zeggen de vier politiebonden. Dat is 00k een veelgehoord ar gument bij burgers. De Raad van Hoofdcommissarissen deelt de zorgen en vindt dat organisatoren van evenemen- ten zelf meer moeten doen aan beveiligingen controles. Vakbond ACP wil extra budget of meer agenten om evene- menten te kunnen beveiligen. Minister Hirsch Ballin van Bin- nenlandseZaken begrijptde zorgen van de bonden, maar zegt dat de inzet van agenten een zaak is van de gemeente en politie. De politievakbon- den overleggen de komende weken of er acties komen. Hondanictiool Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteunM.G.J.lochemsen Advertenties: Telefoon:010-4699525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 Het Sint Franciscus Gasthuis heeft dinsdag een geboorteloket geopend. Kersverse ouders hoeven niet naar de gemeente, ze kunnen daar aangifte doen. Bij verschillende inbraken heeft de politie in Berkel en Rodenrijs dinsdagnacht negen mannen aangehouden. Ze zouden hebben ingebroken in nieuwbouwhuizen. MaasstadPers iseen uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar. Een 39-jarige Rotterdammer heeft boete van 350 euro moeten betalen voor het beledigen van burgemeester Aboutaleb. Dat deed hij in een Twitter-bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2