Sport I I I I I Giovanni van Bronckhorst is voetballeraf. De35-jarige verdedigerspeeldezondagzijn laatsteduel in de Kuip. AUSSIE OP KASTEEL AUSTRIA BOTTLENECK Het schort nu vooral nog aan de afwerking Contador snelste van Rotterdam naar Parijs j 1L SPELERS SP0TTEN Gio 'Ik ben jullie leeuwig dankbaar Straks zit ik op de tribune, hand in hand met de supporters.' Been Kansen zo belangrijk Tour Derde zege op zak GffvOETBAL - R ,v j 8 Downey en Van Dieren naar Sparta Teleurstellend EK Oranje onder 19 OOO ~?7\ ji -*#• ■■3 GENIET NOG EEN KEER VAN ORANJE K www.elfvoetbal.nl Open dag Excelsior verplaatst Excelsior stapt op de bus Geld in het laatje Guzman naar Mallorca Afscheid van een Feyenoord-icoon mmmmmmmsmmmmmm m. - Een emotionele 'Gio' van Bronckhorst nam zondag afscheid van zijn team, club en publiek. proshots/willem vernes Van de redactie ROTTERDAM Van Bronckhorst werd in de 44e minuutvan de oefenwed- strijd gewisseld. Bij het verla- ten van het veld werd door de spelers van Feyenoord en Mal- lorca een erehaag gevormd en kreeg de aanvoerder een staan- de ovatie van het Rotterdamse publiek. Alle Feyenoorders speelden het duel met de naam 'Gio' achter op het shirt. Langs de zijlijn keek de fa- milie van Van Bronckhorst toe. DevoormaligOranje-in- ternational werd vervangen door Leroy Fer, terwijl de aan- voerdersband overhandigd werd aan Ron Vlaar. Na zijn wissel kreeg Van Bronckhorst cadeaus overhandigd van zo- wel Feyenoord als van de sup- portersvereniging van de Rot- terdammers. "Ikben jullie eeuwig dank baar. Het is fantastisch om hier in een voile Kuip afscheid te nemen van het leven als profvoetballer. Ontzettend bedankt voor jullie steun,zei Van Bronckhorst bij zijn af scheid tegen de Rotterdamse aanhang. "Ik wens het team ontzet tend veel succes en ik zal ko- mend seizoen op de tribune zitten om Feyenoord te sup- porten. Hand in hand met de supporters," besloot Van Bronckhorst zijn verhaal. De afzwaaiende verdediger annex middenvelder kwam in zijn carriere uit voor RKC Waalwijk, Feyenoord, Glas- gow Rangers, Arsenal en FC Barcelona, en sprokkelde de nodige prijzen bij elkaar. Met Feyenoord won hij twee keer de KNVB-Beker, in 1995 en 2008. Met Glasgow Rangers kendehijin 1999 en 2000 zeer succesvolle jaren, en pakte tweemaal alle Schotse prijzen: Sparta heeft zich versterkt met James Downey. De22- jarige rechtsback komt over van het Australische North Queensland en tekent op Het Kasteel een contract voor een seizoen, met een optie voor nog een jaar. De aanwinst werd zaterdag- avond al gepresenteerd aan het publiek, voorafgaand aan de ontmoeting met AEK Larnaca. De afgelopen weken was Downey al op proef bij de Kas- teelclub en wist indruk te ma- ken op trainer Jan Everse. Ook Rene van Dieren maakte in het duel (dat in 1-1 eindig- de) zijn opwachting in het shirt van de Rotterdammers. De middenvelder, in het re- cente verieden actief voor Ex celsior, liet tijdens een testpe- riode een goede indruk achter en tekent naar alle waar- schijnlijkheid binnenkort een contract. In tegenstelling tot het Ne- derlands elftal wist Oranje onder 19 geen potten te bre- ken op een groot toernooi. De jdngelingen werden op het EK indegroepsfaseuitgescha- keld. Feyenoord was met Ajax hof- leverancier voor Oranje onder ig. Jerson Cabral, Luc Castaig- nos, Ricky van Haarenen Bru no Martins Indi waren opge- roepen door bondscoach Wim van Zwam, net als Excelsior- MaasstadPers Woensdag28juli20io Feyenoordtrainer Mario Been kijkt met gemengde ge- voelens terug op het oefen- duel met Real Mallorca. Van de redactie ROTTERDAM De trainer van Feyenoord zag zijn ploegveel kansen creeren, maar ook op een knullige ma- nier een tegentreffer incasse- ren. Feyenoord verloor tegen de Spanjaarden met 1 -0 door een eigen doelpunt van jongeling Stefan de Vrij. Een ongelukkig moment, dat volgens Been 'niet op dit niveau thuishoort'. De eigen goal was minder pijnlijk geworden als de Rot terdammers de aanvalsdrang hadden bekroond met een doelpunt, maar dat lukte niet. "Van de zeven of acht mo- gelijkheden die we hebben gehad, moeten we er minstens het landskampioenschap, de Scottish Cup en de Schotse Li- gabeker. Zijn grootste successen vierde hij echterbij Arsenal en FC Barcelona. Arsenal werd met Van Bronckhorst in dege- lederen in 2002 landskampi- oen en won in 2003 de FA Cup. Met FC Barcelona werd de voormalige captain van Oranje twee keer landskampi- oen:2005 en 2006. In 2006 won de Spaanse ploeg tevens de Champions League. Twee weken geleden ont- ving Gio zijn laatste prijs: na het behalen van de WK-finale werd hij als aanvoerder van Oranje door koningin Beatrix benoemd tot Ridder in de Ordevan Oranje-Nassau. O talenten Jordy Clasie en Tim Eekman. In de eerste groepswedstrijd werd met 4-1 verloren van gastland Frankrijk. Na een 1- o-zege op Engeland lonkten alsnog de halve finales, maar in de laatste groepswedstrijd werd verrassend verloren van Oostenrijk door een late straf- schop: 1-0. Door de vroege uitschakeling mist Oranje on der 19 ook het WK en dat is natuurlijk een flinke strop. een scoren," vond Been. "We moeten beter worden in de af werking. Er is noggenoeg werk aan de winkel, dus we gaan nog veertien hele mooie da- gen tegemoet voordat de com- petitiebegint." De Rotterdammers vertrek- ken vandaag (dinsdag) voor een trainingskamp naar Span- je. Been neemt 22 spelers en drie keepers mee. Onder hen Jon Dahl Tomasson, die her- stellende is van een blessure en inmiddels Toopfit' is. Ook Cabral, Ricky van Haaren, Luc Castaignos en Bruno Martins Indi, die met oranje onder 19 speelden op het EK, sluiten in Spanje aan bij de selectie. Fey enoord oefent nog tegen As ton Villa en Benfica.Ruben Schaken zal niet meereizen. De aanvaller hield een lies- blessure over aan het duel met Real Mallorca. De eerste com- petitiewedstrijd is hij trou- wensnoggeschorst. O Van de redactie ROTTERDAM De 97ste Tour de France is ten einde. Alberto Contador had de minste tijd nodig om van Rotterdam in Parijs tegeraken, en zette daarmee zij n teller van Tour-zeges op drie. De 97ste editie van de grootste wieler- ronde begon op 3 juli in Rot terdam. Een Nederlandse etappe-overwinning zat er dit jaar niet in. Spanjaard Alberto Contador bracht voor de derde keer het geel naar Parijs, en bleef uiteindelijk de jonge Luxemburger Andy Schleck 39 seconden voor. Precies het aantal tellen dat Schleck in een van de bergetappes verloor, na- dat deketting van zijn fietswas geraakt. Beste Nederlander was Robert Gesink. De Raborenner eindigdealszesde. O NU OVERAL TE KOOP f^£jlTWAnHNlJMMl M j| De Open dag van Excelsior die op woensdag 4 augustus stond gepland, is een week ver- vroegd naar woensdag28 juli. De verplaatsing heeft te ma- ken met het begin van de com- petitie. Excelsior speelt de eer ste competitiewedstrijd op za- terdag 7 augustus bij De Graaf- schap, en de Open Dag zou dan midden in de voorbereidingop dat duel vallen. Het stadion gaat woensdag om 13.00 uur open waarna de spelers zullen worden voor- gesteld. Ook worden weer verschillende andere activi- teiten georganiseerd op het nieuwe kunstgras in Stadion Woudestein. Natuurlijk de- len de spelers handtekenin- gen uit en is het deze dag mogelijk een seizoenskaart te kopen. Ook de kaartjes voor de wedstrijd tegen Sparta gaan in de verkoop. De open Dag eindigt om on- geveer 16.00 uur. cb Excelsior prij st de seizoenkaarten dit seizoen aan op de achterkant van stadsbussen in de regio. Even opletten dus in het verkeer. o Sparta heeft erhetkomend seizoen een nieuwe co-sponsor bij: het Rotterdamse bedrijf RMC/RTC. Het logo komt achterop de shirts. G Jonathan de Guzman speelt de komende drie sei- zoenen voor het Spaanse Real Mallorca. De 2 2-jarige middenvelder komt transfervrij over van Feyenoord. jB

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8