De Kwestie PRIMA ZOMERCARNAVAL VRDDAG BRUG DICHT MaasstadPers ZOBEZIEN Rotterdamse huurders met een kleine portemonnee moeten steeds langer wachten op diefelbegeerde sociale woning. Is het aanbod te schraal? i PASTORS Sociale woningbouw De krapte op de markt doet prijzen stijgen 'Mensen kiezen voor zekerheid en blijven zitten waar ze zitten' Voor een dubbeltje op 1-hoog MaasstadPers OOO MARCO Preventief fouilleren helpt politie enorm Asfalt voor Algerabrug 9|e Minder werkvergunningen Battle of the Drums zonder battle jj: Ziekmakende werkroutine Woensdag 4 augustus 2010 Wat is hettochfan- tastisch datereen rechtskabinetlijkt te komen. Daargaat mijn hart van open. Ik klop het nog wel even af, want het is er nog niet. Informateur Lub bers is een vriendelijke man maargeenfan van nieuwe politiek en kritiek op islam en integratie, en de Majes- teit is dat 00k niet. Maar ei- genlijk doen informateurs en koninginnen er weinigtoe: politieke partijen die samen een meerderheid vormen, kunnen een kabinet neerzet- ten en bepalen wat ze met elkaarvoorelkaarwillen krijgen en wat ze willen te- genhouden. Dat de PVV het niet echt belangrijk vindt om 00k ministers te hebben en dat het CDA dat 00k niet ge- accepteerd zou hebben, ver- stoort de relatie niet, maar komt juist extra mooi uit. De pW-VVD-CDA-coalitie, nog- maals, als die er komt, ik klop maar weer eens af, is een his- torische stap vooruit voor Nederland in de moderne westerse geschiedenis. Ein- delijk kan er wat gebeuren aan de kosten van de over- heid, aan stopzetten van de immigratie van kansarmen, aan de zelfverklaarde on- macht, het stoppen van on- nodige uitkeringen, aan het afdwingen van integratie, het aan banden leggen van de islam en het vergroten van de veiligheid. En dat alle- maaldankzij Geert Wilders. Dat maakt deze coalitie extra historisch. Dat iemand die zoveel kritiek heeft gekre- gen, die vervolgd wordt voor haatzaaien, die 24 uur per dag bewaakt moet worden, die in het internationale cir cuit met de nek wordt aan- gekeken, die (net als ik overi- gens) de islam niet als 'alleen maar' een religie ziet maar 00k als een op onderdelen vijandige ideologie, nu on- derdeel wordt van de rege- ringscoalitie. En deze man en zijn partij worden door CDA en WD verkozen boven de PvdA en haar mutanten. Ik geloof het pas als ik het zie, maar het lijkt er wel op. Het kan dus een mooie periode worden voor ons land en ie- dereen die het beste uit zijn leven wil halen en een bij- drage wil leveren, en een slechte voor profiteurs, voor criminelen, voor subsi- diesponzen, voor de PvdA en voor de islamisering. Soms zit het mee in het leven, en we mogen er allemaal bij zijn. Maar even doorgaan metafkloppen nog. O Wachtlijsten bij corporaties voor de perfects huurwoning Van de redactie ROTTERDAM Rotterdam is misschien niet de meest aantrekkelijke vesti- gingsplek in de Randstad, maar de havenstad stond wel garant voor betaalbare wonin- gen. In Rotterdam kun je on- der de twee ton nog een aardig huis kopen, en in het huurseg- ment is meer dan 70 procent van het aanbod sociale wo ningbouw. Maar in navolging van Amsterdam en Utrecht worden in Rotterdam die be taalbare huurwoningen steeds schaarser. In 2009 werden Rot terdam bijna 7.200 sociale woningen te huur aangebo- den, 1439 minder dan in 2008. Ondertussen blijft de vraag naar goedkope wonin gen stijgen. Gevolg: lange wachtlijsten bij degemeenten en woningcorporaties. 'Waarschijnlijk is dit een reac- tie op de politieke en econo- mische onzekerheden", zegt gemeentewoordvoerder Maar- ten Molenbeek. "Mensen kie- zen voor zeker en blijven zit- ten waar ze al zitten om zo huurverhoging te voorkomen, zo is er te weinig doorstroom. Daarnaast heeft Rotterdam een deel van de asielzoekers moeten opvangen die onder de Generaal Pardon-regeling vallen. Molenbeek: "Het gaat om 1,500 families die moes- ten worden ondergebracht, dat zorgde voor extra druk op de huurmarkt." Ook Bianca Arts, directeurvan Direct Wo- nen ziet de vraag naar goed kope huizen stijgen. "Wij ver- htfren ook huizen onder de 800 euro. In Rotterdam is er altijd veel aanbod, maar de vraag is flink gestegen. In het duurdere segment hebben wij weer veel leegstand in Rotter dam." Volgens Margriet Drij- Mensen huren tegenwoordig niet zo maar, ze stellen eisen. rozing/hh ver, bestuurdervan corporatie Wonen.com. isdesituatieniet zoonmogelijk. "Eigenlijkkun je in Rotterdam nog steeds makkelijk aan een goedkope woning komen", stelt Drijver; "Maar wat ik merk is dat men- sen steeds kritischer worden. Wij verhuren bijna nooit meer een woning aan de persoon die als eerste op de wachtlijst staat, we mogen blij zijn als Het zomercarnaval is dit jaar feestelijk verlopen. Een gezel- lig en kleurrijk evenement met weinig incidenten, zo zegt de politie Rotterdam Rijnmond. In totaal werden bijan 15 hon- derd mensen preventief ge- fouilleerd. Personen die spul- len bij zich droegen die niet toegestaan waren, moesten deze inleveren. Wapens die onder de Wet Wapens en Mu- nitie vielen, werden direct in beslag genomen voor vernieti- ging. De eigenaren van deze wapens zijn aangehouden. Rond vijf uur werd er tijdens het preventief fouilleren op de Rodezand een vuurwapen aangetroffen. De eigenaar probeerder te voet er vandoor tegaan maaragenten kregen hem te pakken. Ook bij het Centraal Station werd een man met een wapen aangehouden. In totaal zijn er veertig mensen aangehouden maar verliep het evenement zonder incidenten. nummertienhethuurcontract wil tekenen. Bovendien zijn binnen ons bestand - zo'n 300 000 clienten - nog geen 65000 mensen echt actief. Dat zorgt ook voor een langere wacht- tijd." Volgens Drijver hebben vooral jongeren te hoogge- spannen verwachtingen van een woning. Bovendien halen zij hunneusopvoorbepaalde gedeelten van Rotterdam. "Ze hebben bijvoorbeeld geen idee hoe leuk je kunt wonen op Zuid, en hoe dicht je eigen- li jk bij het centrum woont. Als huurders Zuid serieuzer zou- den nemen, hoeven ze ook minderlangte wachten op een goedkope woonplek. O De werkzaamheden aan de wisselstrook van de Algerab rug zijn vanwege de weers- omstandigheden uitgesteld naar vrijdag. Tijdens de werk zaamheden is de wisselstrook van 9.00 uur tot 15.00 uur af- gesloten. Begin mei werd de strook van een nieuwe asfalt- laag voorzien. Deze bleek ech- ter al snel los te laten door de weersomstandigheden. In vergelijking met steden als Utrecht en Amsterdam is het nog altijd relatief makkelijk om aan een betaalbare wo ning te komen als Rotter- dammer. In de havenstad is gemiddeld meer dan 75 pro- cent van het huuraanbod 'so- ciaal', dat wil zeggen: onder de 648 euro per maand. Toch wordt het in Rotterdam ook steeds lastiger goedkoop te huren. Was hettotaalaanbod huurwoningen van de ge- meenten en corporaties in 2008 nog 143.610, in 2010 is hetaandeel gezakt naar 139.140 woningen. Bovendien stijgen de prijzen in het laag- ste segment van de huur markt. Volgens onderzoek van Direct Wonen is hetge- middelde van huurwoningen in de prijsklasse tot 800 euro momenteel 520 euro, een stijging van 4,9 procent ten opzichte van een jaar gele- den. Gemiddeld betalen Rot- terdammers70i euro huur. O Ook een mening? mail naar redactie@maasstad.nl Bezorgklachten: Telef oori: 0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: totmaandagl5.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteurM.GJ.Jochemsen Advertenties: Telefoon:010-4699525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met DagbladDe Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. Het aantal Bulgaren en Roemenen dat een werkver- gunning heeft gekregen, is in de eerste zes maanden van dit jaar met een kwart afgenomen. Bron: UWV Ook de Battle of the Drums verliep zonder incidenten. De strijd om de beste drumband vond vrijdag plaats. De beste band loopt tijdens het carnaval vooraan de stoet. Ook zoziekvan uwwerk? Ruim 23 miljoen 'd'ii Europeanentussende 15 en 65 jaar hebben er last van. Van hen verzuimen er jaarlijks 12,5 miljoen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2