Actueel LAGERWAARD Jubileum inruilactie ooo Deel 1 van de grate Jachthaventest. MaasstadPers ovemacht in dertig toeristenhaventjes in Zuid Holland en oordeelt. OVERVAL Jachthaventest Zomeronderzoek door recreatieschippers Beverwaard Voor de haven van Stellendam moet je eigenlijk een loods huren. Positieve acties voor een positief imago jongeren Word jij wakker in Overschie? s|e Vaderlijke tik esign Rotterdam Airport Woonstad Rotterdam wil JOU het Overschie gevoel laten ervaren. 80 euro per zitplaats korting (tot I i MaasstadPers Woensdag4augustus20io Herkingen meest bejubeld, Middelhamis is eem/oudig Van de redactie ROTTERDAM Herkingen heeft een molen, een visbank en de tijd heeft er stil gestaan. Maar de jachtha- ven is werelds en bij een afge- rond zomeronderzoek door recreatieschippers van Maas stadPers het meest bejubeld. Score 8.3. Dit cijfer dankt Herkingen vooral aan de schoonheid van aanblik en sanitair, de soepele haven- meesters en de manier waarop de bouwers het bovendien vriendelijke restaurant over het haventje hebben laten uit- kijken. Om in Herkingen te komen lopen schippers zelfs met de kaart op schoot vast op zandbanken en is passeren in het langeaanvaarkanaal 'a hell of a job', maar eenmaal in de jachthaven zijn alle andere op slagverslagen. Ook het romantische Brou- wershaven, dat vooral span- nend is om er met een boot van 17 meter schadevrij te ma- noeuvreren. Dat lukt in de oude haven alleen met de kont erin en dan moet niemand op de gedachte komen tegelijker- tijd de haven te willen verla- ten. Score 8.0. Deze jurywaar- dering komt vooral op het conto van de onovertroffen 18e eeuwse dorpssfeer met de vele eetgelegenheden. Roestig restant De MS-pers voer deze zomer dertig havens in en uit en heeft er in twintig overnacht. Op het Grevelingenmeer is Scharendijke onooglijk en Port Zelande niet meer dan een kolossale waterbunker. Aan Bruinisse gaat men auto- matisch voorbij omdat de veel te kleine sluis met de tra- ge sluiswachter ergernis op- roept en Ouddorp is slechts leuk voor een uurtje aanloop. Aan het Haringvliet moet men Stellendam wel even ge- zien hebben en het daarbij ook laten. Bovendien is de route naar zee kriskras en het inhuren van een loods bijna wenselijk. Handiger is te overnachten in de Amerikaans ogende nieuwe haven van Hellevoet- sluis, waar men helaas bij en tree vergeten is een roestig res tant van een scheepswerf weg te halen. Aan beide oevers van de Heliushaven moet men bo vendien een kwartier lopen voor douche en toilet. Dat on- gemak wordt gemaskeerd door de gastvrijheid van het restaurant bij de laatste aan- legsteiger links (vraag naar kok Aad de Bot) en tevens de gezel- lige inloop in de oude haven, waar dan helaas weer veel elektriciteit ontbreekt. Middelhamis is eenvoudig. Een beetje een camping op het water. In het lange kanaal le- vert het passeren van twee grote jachten gegarandeerd bonje op als een van beide schippers even te veel snelheid maakt. In de dorpskern ligt men's nachts vierdik. Gouds- waard is slechts bereikbaar via het Hollands Diep. Maardaar oogt de haven kaal en simpel. Oud- en Nieuw-Beijerland zijn niet met het watertoeris- me meegegroeid. Zuidland en Rhoon een klein beetje, maar die maken geen indruk. Ba- rendrecht evenmin. Numans- dorp wel, maar daar geldt een grote mate van stuurmans- Brouwersh'aven heeft een 18e eeuwse dorpssfeer met veel eetgelegenheden. george burggraaff/hh kunst. Leuk om even tot de dorpskom te varen. Maar daama er gauw weer uit. Geen sfeer. Geen elektriciteit. Bo vendien huren watersport- clubs soms de hele haven af voor toertochten en komen passanten er niet meer uit. Strijensas is wel een aanbeve- ler. Score 7.9. Het dorpje telt weliswaar drie straatjes zonder eenwinkel. Maar de grote trek- ker is dat de bakker tot in de jachthaven komt. Daarnaast is er een prachtig restaurant en ook niet onbelangrijk: er zijn schonewasgelegenheden. Da mes en heren bij elkaar. Zeven minuten douchen voor een euro. Wel voor vijf uur's mid- dags binnen, want daarna is de havenmeesterzoeken kunt u stroom vergeten. Tenzij uw elektriciteitskabel vijftig meter lang is. O Van de redactie ROTTERDAM De jeugd van de Beverwaard in Rotterdam-Zuid heeft niet een echt heel fantastisch imago. Chillen op straat, hangen met een blowtje. Zo kijkt menigeen aan te- gen de jongeren uit Bivri, straattaal voor Beverwaard, waarvoomamelijkAntilliaan- se, Surinaamse en Kaapverdi- sche jongeren het negatieve imago maar wat graag in stand houden. Ondanks alle goed- bedoelde initiatieven van buurtbewoners. Onder leiding van jonge- renwerk IJsselmonde vijzelen de hangjongeren hun imago toch wat op. Ze helpen bij- voorbeeld ouderen bij hand- en spandiensten. Inzet is om jongeren zo te inspireren datze iets doen met hun talenten en dat ze zich nuttig maken voor hun omge- ving. Jongerenwerk IJssel monde pakt dit concreet op in de diverse Talenthouses van IJsselmonde. Op deze wijze moeten jongeren handvatten vinden waardoor ze het weer leuk vinden om werk te ma ken van hun toekomst en van hun omgeving. Nu maar ho- pen dat het aanslaat. O Volgende week deel 2. Twee mensen hebben in de nacht van maandag op dins- dag het hotel van Rotterdam/ The Hague Airport overvallen. Een van de daders dreigde daarbij met een vuurwapen. De overval vond rond 01.15 uur plaats bij Airport Hotel. De da ders wisten te ontkomen, de politie startte direct een klop- jacht op het duo. Voorzover bekend is er nog niemand ge- arresteerd. Het personeel van het hotel is ongedeerd. Zuid-Beijerland heeft ftSJi nubuurtvaderstegen jongerenoverlast. Rotterdam Overschie staat voor Overschieenaren bekend ats 'Het groene dorp aan de rand van Rotterdam'. Kleinschalig, groen, veilig, vertrouwd en een ont- spannen sfeer worden hier perfect gecombineerd. Dorps wonen met een goede bereikbaarheid van alle stadse voorzieningen is wat Overschie uniek maakt. Maak kans op een van de vijf weekendarrangementen in Overschie aangeboden door Woonstad Rotterdam en haar partners. Kijk op www.woonstadrotterdam.nl/proefwonen of doe de enquete in de Woonstad Rotterdam stand tijdens Paradie Overschie 2010. U ontvangt dan gelijk ook een gratis voucher voor de speciate TukTuk WoonTour Overschie. Dit is een samenwerkingsverband met: Bloemsierkunst Voorhorst, Bouwborg West, Metamorefose, Brood en banketbakker J. van Ballegoie, Ook 010. Eetcafe Boulevard, Museum Oud Overschie, Supectapijt, Regardz Hotels en Verhage. WOONSTAD ROTTERDAM Uw oude fauteuil of bank is geld waard bij Lagerwaard Design. Tijdelijk krijgt u een maximum van 10% van de aankoop- waarde) op uw nieuwe zitmeubel. Uiteraard zorgen wij voor het meenemen van uw 'inruil'. Uitgezonderd toonkamer- modellen en aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden. Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3