Actueel O 4 Wat hield de politie bezig? De zenuwen gieren door de puberkeelt jes GEMOR OVER SPIEKPEN ooo Spannend Van peuter tot brugpieper weer naar school 'De leerlingen moeten leren zich in een groep te gedragen MISDAADJOURNAAL Alles voor de gunst van de jeugd IJSSELMONDE MaasstadPers Woensdag4augustus20io Weer structuur voor losgeslagen kinderen 'Back to normaal, back to school'. Tips voor wie geluk- kig weer naar school kunnen. Of is hetjuist jammer dat de vakantie voorbij is? Frank Willemse ROTTERDAM Voor ouders, docenten en na- tuurlijk leerlingen is de eerste schooldag een belangrijk mo ment. Hoe is de nieuwe juf? In welk lokaal zit ik? Hoeveel huiswerk krijg ik? Allemaal vragen en dus zaken waar leer lingen flink nerveus van kun nen worden. Ouders zijnvaak blij dat na anderhalve maand vakantie de school weer be- gint. Veel kinderen zijn de eer ste schooldag vroeg aanwezig. De nacht ervoor slapen ze sfecht. Mag ik wel naast mijn vriendinnetje zitten? Hoe streng is de nieuwe meester? Op de vraag hoe kinderen voor te bereiden op hun eerste schooldag antwoordt lerares Evelien Jacobs. Kinderen ko- men losgeslagen terug van va kantie en hebben weer struc tuur nodig. Ritme van lessen en speeltijden. Maarookvaste eettijden en voldoende nacht- rust. Als docent moet je de kin deren snel in hetgareel krijgen door de spelregels duideli jk te maken." De informatieavond die elke school organiseert, is erg belangrijk om helderheid te geven over schoolplan en schoolregels. „Daarwordtook aangegeven wat wij verwach- ten van leerlingen en door aanwezig te zijn tonen ouders meteen belangstelling voor hun kind", besluit de lerares van de Elisabeth basisschool op Rotterdam-Zuid. Dramati- sche scenes met huilende kin deren die voor het eerst door hun moeder worden wegge- bracht, zijn zeldzaam gewor- den sinds alle vierjarigen op hun verjaardag naar school moeten. Wel blijft de eerste schooldag een afscheid en ge- wenning aan een nieuwe tijd. Om moeders en kinderen te helpen mogen ouders mee in de Idas waar de kinderen het komende jaar verbrijven. „Het afscheidt valt dan wat minder zwaar", meent Joke Boon, le rares op basisschool Het Spec trum in Vlaardingen. „Kinde- ren moeten leren zich in een groep te gedragen. Daarom peperen wij de eerste school- dagen vooral vaste regels in zoals handopsteken voordat zij praten of naar de wc gaan. Voor oudere schooljeugd is er het anti-pestreglement dat uit- voerig wordt behandeld. Een nieuwe rugzak of nieuwe etui helpt kinderen te wennen aan het idee dat de vakantie erop zit. Niet dat iedereen 'het nieuwste van het nieuwste' moet hebben, zeggen de lera- ressen, maareen nieuwe agen da of schrift helpt erbij. Kinde ren beseffen dan dat het nieuwe school jaar begint. O En dan wacht ze ook nog eens de jacht naar geschikte schoolspullen. Elk jaar ligt er weer voor elk wat wils in de schappen. Let erop dat u geen dubbele Of zinloze aanschaffen doet. sabinejoos- TEN/HH We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stellingvande politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Het isvakantietijd maarniet voor de politie. Boeven en wetsovertreders nemen im- mers zelden vrije dagen op. Vooral in de omringende ge- meenten had het korps Zuid- Holland Zuid het druk. In Mid- delharnis werd een24-jarige man aangehouden omdat hij het een goed idee vond om een politiewagen te vernielen. Naast fysiek geweld had de lange arm ook te maken met een portieverbaal geweld. Zo kreeg een wijsneus uit Vlaar dingen een flinke bekeuring wegens het beledigen van po- litiemensen. De jongeman ge- bruikte woorden waar zijn moeder absoluut niet trots op zou zijn geweest. Een inbreker uit Oostvoorne en eentje uit Zwartewaal krijgen deze week het predikaat'meest stomme boefnadat het tweetal had ingebroken in een woning aan de Kleidijk en een laptop ontvreemd had, kwam het heerschap even later terug om nog een tondeuse mee te graaien. Let wel: politiemen- sen waren al op de plaats de lict aanwezig. We gunnen het tweetal het predikaat van har- te. Uit Oostvoorne ook het ver- drietige bericht over een ver- miste duiker. Politie en brand- weermensen hebben tever- geefs geprobeerd de man te rug te vinden maar moesten de zoektocht na een dag sta- ken. Een gestolen fiets zieje doorgaans nooit meer terug, dus hoop je maar dat fretsen- pikkers op heterdaad betrapt worden. Dat gebeurde in Maassluis waar twee knapen van 20 en 21 jaar in de veron- derstelling waren dat in Maas sluis het 'witte fietsen plan' nog bestond. Terwijl het twee tal met de net gestolen fietsen nog in de hand, door de politie werd gevraagd naar de identi- teitspapieren, hield eenfiet- sendief het niet meer en rende hard weg. Na een korte ach- tervolging kon hij toch nog, samen met zijn kompaan, in- gerekend worden. Gezellig zo met zijn tweeen een dagje cel. Nog meer achtervolgingen en stomme boeven: in Rot terdam probeerde een 19-ja- rige Piaggo MP3-rijder (een driewielige motorscooter met twee wielen aan de voorzijdewaardoorgeen motorrijbewijs is vereist) aan de politie te ontkomen door over de Hillevliet links en rechts voertuigen in te halen. De Rotterdammerdacht blijkbaar dat hij in een slech- te Amerikaanse actiefilm speelde. Hij reed over de fietsstrook en door rood licht. De werkelijkheid is echter anders, de werkelijk heid kent namelijk files. Ook op de Randweg waar dejon- geman vast kwam te staan in de, jawel, file. Zijn ze toch nog ergens goed voor, ben je bijna geneigd te denken. De wegpiraat kan zijn vakantie- geld geheel neerleggen bij het Justitieel Incasso Bureau want hij kreeg een waslijst aan bekeuringen: rijden zon- der rijbewijs, opgeven van een valse identiteit, niet di rect tonen van een identi- teitsbewijs, rechts inhalen, rijden door rood en het ver- keerd gebruiken van een een voorsorteervak. Laat het maar aan geergerde politie- mensen over om wetsover treders te laten bloeden. Een les voor de 19-jarige: het le- ven is geen Hollywoodfilm jongenenjij bent geen Tom Cruise. Ondanks alle dodelijke slachtoffers die al gevallen zijn doorstenengooiende baldadige jongelui, vinden blijkbaar ook sommige vol- wassenen het nodig een me- demens in gevaarte bren- gen. Een 43-jarige man werd op de Roerdomplaan aange houden omdat hij een bak- steen door de autoruit van een 33-jarige man had ge- gooid. De man is aangehou den en moet voor de rechter verschijnen. Niet voor vernie- ling of een andere overtra ding maar voor doodslag. O Buiterischoolse opvang Ruim30jaar ervaring 11 locaties in IJsselmonde Ruime openingstijden Gevarieerde vakantieprogramma's De commercie doet er alles voor om in de gunst van de jeugd te komen. Zij willen im- mers zoveel mogelijk nieuwe pennen, schriften, etuis, agen da's en andere catchy school spullen van de hand doen. Daarbij wordt vooral ge- schermd met populaire 'mer- ken' die een uitstapje maken op deze lucratieve markt. Denk aan South Park, Voetbal International, Blond, Fancy, Pip en O'Neill. HEMA probeert het zonderdeze merkenstrijd. Het keurige winkelbedrijf wil daarom ditmaal spraakma- kendzijnenbiedt inhaarad- vertentiecampagne tips voor spieken. HEMA doet bij goede tips zelfs een heuse Spiekpen cadeau. De actie zorgt voor ge- fronste wenkbrauwen bij het brave deel van Nederland maar Hema steit: „Studeren is een serieuze zaak, je blijft zelf verantwoordelijk voor wat je met de Spiekpen doet." STICHTING KINDEROPVANG Deratraceomdepopulairste agenda te zijn lijktdit jaar Kom gerus. eens langs op een van de local,es of k„k op *ww skoij.nl. gewonnen door vis Kiwi (meisjes) en South Park (jon- eerweten. e ok %tW gens). Blond en Converse Classic zijn een goede tweede. f:reur Be*eKigingen l Rlviuro Boulevard U712909 Ltf Capette a/d UsselTel. 010 2088 422 WWW.BREUR8EYEIUGiNGEN.Nt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7