I I I I I I I De Ondernemer LAGERWAARD QO B&B'szijn booming. Een verschijnselsvan deal net zo populaire midlifecrisis. Neem Cherrycake&Chocolate. Jubileum inruilactie DAN MAAR VRDWILLIGER I f NIEUWE MASTER! ooo Bof op Uni Gelieve in te entenvoorde Eurekaweek Hip Je kijkt je ogen uit in het pand op het Noordereiland it w Het roer om kan ook in Nederland. Daarvoorhoef je niet naar Spanje. ESPRESSO VANDERKWAST Dansende man Verhuisbericht Oral Care Center Uesign kJjaar 80 euro per zitplaats korting (tot lift w6 450 werklozen moeten verplicht aan het werk Product Designer? ERNEST Niet te filmen Schuldig tot het tegendeel uB1 MaasstadPers Woensdagn augustus20io Van de redactie ROTTERDAM Rotterdamse studenten moe- ten zich laten inenten voor de bof. Die oproep doet de GGDRotterdam, net voor het begin van het nieuwe studie- jaar. Sinds december vorig jaar is de bof in opmars in verschil- lende studentensteden. De ziekte stak eerst de kop op in Leiden en Den Haag en vanaf dit voorjaar kregen ook Rot terdamse studenten er last van. De GGD wil verdere ver- spreiding voorkomen door een vrijwillige inentingsron- de. Het risico op de bof is niet voor alle studenten even groot. "We zien de bof nu on- der de universitaire studenten en nog niet onder de hbo'ers, zegt Winfred Schop van de GGD. Over enkele weken begint het collegejaar in de stad met de traditionele Eurekaweek. De GGD roept de studenten op om zich voor die week te laten inenten, omdatde ziekte erg besmettelijk is. "Je bent al besmettelijk voordat je klach- ten krijgt. Ben je nog niet of onvoldoende ingeent, dan moet je een afspraak maken voor een prik.Vooral studen ten die een of geen enkele keer zijn ingeent lopen risico op de ziekte. De prik kost €17,50. Wie al ziek is, wordt gevraagd zich bij de huisarts te melden, zodat de GGD weet hoe de ziekte zich verspreid. De symptomen zijn verve- lend, maar verder is de ziekte relatiefongevaarlijk. Normaal gaat de bof na twee weken weerover. O Op dinsdag 17 augustus opent het Oral Care Center de deuren van de nieuwe praktijk aan de Verdistraat 1 3161 RK-teRhoon. Vanaf die datum zijn onze patienten welkom aan dit adres. Het telefoonnummer van het nieuwe OCC is niet gewijzigd en blijft 010-5016819. Ook het e-mailadres info@oralcarecenter.nl en de website www.oralcarecenter.nl zijn onveranderd gebleven. Het lijkt zo romantisch en dat is het ook Anne Dorst ROTTERDAM Meer dan de helft van het aan- tal bed breakfasts in Neder- land zijn in de afgelopen vijf j aar opgericht. Ook in ons Rot terdam komen steeds meer huiselijkelogeeradresjes. Zo'n 40 telt de stad er al. Een daar- van is Cherrycake Chocola te. Een B&B op het Noorderei land. Een vertrouwder welkom kun je niet wensen. Eigena- resse Anja Boersma gaat voor op de lange witte trap naar de tweede etage. Daar is het hart van het bedrijf, de keuken an nex ontbijtkamer. Denk aan televisieprogramma's als De Spaanse Droom of Julia's Tan go, geef het een Rotterdams tintje en je hebt een aardig beeld. Hoog plafond met sier- lijsten en kroonluchter, kleur- ri jke tegels op de keukenvloer, een bos verse bloemen van de markt, de geur van gebak van Koekela en het moois'te uit- zicht van de wereld: de Maas. Tijd om te mijmeren (ik wil dit ook!) is er echter niet. De blauwe handschoenen gaan aan en het haarnetje gaat op. Het is tijd voor een rondje langs de kamers. Was ophalen, bedden opschudden, gebruikt servies meenemen. Dat is geen straf in deze omgeving. Over het opmaken van de bedden zou je zo maar eens de hele dag kunnen doen. Je kijkt je ogen uit. Het zijn 'maar' vijf kamers, verdeeld over drie eta- ges, maar iedere kamer is een droom op zich. Alle vijf een ander thema. Tot in de puntjes uitgevoerd. Als je Anja vraagt naar haar oog voor detail zegt ze: ,,Nee hoor, ik houd ge- woon van winkelenZe heeft hoe dan ook iets bijzonders gecreeerd. In de Franse kamer Uw oude fauteuil of bank is geld waard bij Lagerwaard Design. Tijdelijk krijgt u een maximum van 10% van de aankoop- waarde) op uW nieuwe zitmeubel. Uiteraard zorgen wij voor het meenemen van uw 'inruil'. Uitgezonderd toonkamer- modellen en aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden. ;;a. - 5 Een midlifecrisis zette Anja Boersma op het spoor van haar B&B. vincent van DORDRECHT zie je wit, pastel en bloemetjes. De Marokkaanse kamer is donker met groen, blauw en goud. Een licht, kleurrijk en exotisch interieuris weggelegd voor de Caribische kamer. De Engelse kamer is sjiek, met donker hout en veel rood. De meest romantische kamer is de Zweedse, een lichtblauw en roze oase. En dan de dubbele inloopdouches, soms ook een bad, een werelduitzicht of een prive balkon. Met de was in haar handen gaat ze voor naar de tweede etage. Wasmachine aan, handen wassen en thee maken. En cake aansnijden. Citroencake is het, geen Cher rycake. „Na twee jaar was ik uitgekeken op de cherrycake. Sindsdien serveer ik citroen cake." Deze blijkt ook erg lek- ker. Maar waar komt de naam van haar B&B eigenlijk van- daan? ,,Ik wilde het 'Aan de Maas' noemen, maar op het moment dat ik mij inschreef bij de Kamer van Koophandel kwam ik er achter dat die naam al bestond. Terplekke moest ik iets anders verzinnen. Ik had altijd al iets metzoete, Engelse woorden. Cherrycake Cho colate, dus.' Onder het genot van een kopje groene thee ver- telt zij verder. ,,Het was geen lang gekoesterde droom, het was een midlifecrisis. Hier- voor was ik secretaresse op een advocatenkantoor. Tijdens een vakantie in Maastricht ver- bleefikin een B&B.Zo knus en romantisch, dat wilde ik ook. Daar is het begonnen. Eerst een idee. Toen een zoektocht naar een huis. Daarna een ver- bouwing. November 2007 Uitkeringsgerechtigden in de Rotterdamse deelgemeente Charlois worden verplicht aan de slag te gaan. Wie niet gaat werken, maar ook weigert om vrijwilligerswerktedoen, wordt gekort op de uitkering. Het gaat om 450 mensen. In november start in de Tarwe- wijk een proefproject dat drie jaar gaat duren. Doel wordt zoveel mogelijk werklozen aan het werk te helpen. Lukt dat niet, dan wordt van de personen die en bijstandsuit- kering krijgen verwacht dat ze als vrijwilliger aan de slag gaan. Dit kan bijvoorbeeld bu- renhulp zijn of het schoonma- kenvande buurt. De groep van 450 werklozen wordt collectief benaderd om in actie te komen. Volgens de deelgemeente wordt 'straat na straat aangepakt om de nega- tieve spiraal te doorbeken'. Eenzelfde proef wordt sinds 2009 gedaan in Overschie. ben ikoffkieel begonnen. Het was logisch dat het huis in Rot terdam zou komen. Ik ben een Rotterdamse, ik houd van de stad.' Zo combineerde Anja vele hobby's tot een fulltime baan. Servies verzamelen, winkelen en gezelligheid. Het is precies zo zoals ze zich had voorgesteld. Romantisch. ,,Dat is het ook echt." En nog succesvol ook. Inmiddels kan ze er aardig van rondkomen en is ze onder terugkerende logees bekend om haar lekke- re ontbijt. Brigitte Kaandorp was al eens gast en Cherrycake Chocolate is genomineerd voor de Hoteltest 2010 van Reiz&Magazine. De thee is op en dus gaan de handen weer uit de mou- wen. De etageres moeten klaargemaakt worden en naar de kamers gebracht. Op het onderste schoteltje liggen stukjes citroencake en op de bovenste bonbons. O De Hogeschool Rotterdam start in februari 2011 met een tweejarige masteropleding voor productontwerpers: 'Master Product Design'. De stad kiest met de master een eigen positie. De opleiding sluit aan op ontwikkelingen in het beroep. Studenten zullen gaan werken aan grootschali- ge projecten zoals het nieuwe Stadionpark Feijenoord. Op de Hoogstraat, te- genoverChinny's Broodjeszaak, vindt elke dinsdag een markt plaats. Platen, cd's, boeken, strips. De markt heeft veel vaste bezoekers. Mannen die op zoek zijn naar een elpee van Elvis, kinderen die hun zakgeld besteden aan een tweedehands Suske en Wis- ke. De dansende man is er ook bijna altijd. Hij staat aan het begin van de markt. De mensen die een broodje eten bij Chinny zitten op de eerste rij.Jezou hungedachten wil- len lezen. Wat denken ze ter- wijl ze kauwen, slikken, morsen en de boel tenslotte wegspoelen met cola of spri te? Vinden ze de dansende man gek? Moeten ze om hem lachen? Zelf weet ik niet wat ikvan hem moet denken. Het is een oude man, grijs haar, altijd een gesteven pantalon. Een bejaarde die je normaal onopgemerkt voorbij zou lo pen. Maar deze bejaarde danst op straat. Dus kijk je naar hem en denk je dingen. Waarom zit hij nietthuis op de bank? Heeft hij hulp no- dig? Is hij eenzaam? Of is er een echtgenote die een vouw in zijn broeken strijkt? Eigenlijk is de man moe- dig. We leven in een vrij land, maar hoeveel mensen dur- ven er te dansen op straat? Ik durf niet eens in een club te dansen. Althans, niet nuch- ter. De man danst op klaar- lichte dag op de Hoogstraat. Niet als artiest of kunstenaar. Op de stoep ligt geen mandje waar je geld in kunt werpen. Hij danst om te dansen. De muziek wordt verzorgd door het marktkraampje achter hem. Veelal oude jazzplaten. Maar de man kan ook op an- dere muziek dansen. Zijn pasjes en bewegingen blij- ven hetzelfde. Hij bepaalt het ritme, niet de muziek. Soms vraag ik me af wat de dansende man van ons vindt. Van de mensen die halt houden, van de klanten achter het glasvan Chinny's Broodjeszaak, van mij. De niet-dansenden. Af en toe wenkt de man een toeschou- wer. Kom dansen! Maar dat gebeurt nooit. Mijn zoontje van twee zwaait naar vrijwel iedereen op straat. Je hebt mensen die terugzwaaien en je hebt mensen die niet terugzwaai en. De eerste groep zijn de leukste mensen. Je denkt aan de wereld die de dansende man ziet, houten heupen, vastgevroren voeten, geen leuke mensen. O Op het bedrijventerrein Waalhaven-Zuid wordt een collectief cameranetwerk aangelegd. Een idee van de ondernemers voor het project Veilig Ondememen. De gemeente lijkt scnuldig aan de onaergang van poppodium Watt. Dat blijkt uit voorlopig onderzoek van de curator di e het faillissement afwikkelt. Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJ ssel Telefoon 010-4507466, Fax 010 4588992 email info@lagerwaard.nl, www. lagerwaard. ni

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5