Loopbaan ledereen weer aan het werk KRINGLOOPWINKEL BENZINEPRDS OP HET NET WERKEN VOOR JE EX Vrouwen willen graageen weekendje weg of een dagje helmaal niets doen, mannen hebben ditveel minder Werk Evenwicht tussen werk en prive Drie van devier vrouwen gee ft aan te weinig tijd te hebben Crisis Economische groei I M De schatkist moet weer gevuld gaan worden sje Weinig bijstand nodig 5jc Kap nou met dat iltegale POO Besparing van grondstoffen Meer keuze voor de consument Rijke mannen onvoorzichtig Andere naam moet kunnen Vrouwen zijn op zoek naar meer me-time' Druk, druk, drukDe mees- te mensen zijn het er wel over eens dat we in een jachtige tijd leven. Er wordt veel van ons verwacht; we moeten preste- ren. Voor vrouwen is dat ge- middeld nog wat heftiger, want zij moeten van de over- heid werken - hoe meer hoe liever-, maar de ervaring leert dat ze ook verantwoordelijk blijven voor het huishouden. Het is dus niet zo vreemd dat uit een onderzoek van Micro soft naar de tijdsdruk onder mannen en vrouwen in Ne- derland blijkt dat drie van de viervrouwen aangeeft datze te weinigtijd hebben; datze vin- den dat er le weinig uren in een dag zitten om werk en prive te combineren. En om- dat werk toch voorgaat, lijdt prive eronder. Ze hebben dus te weinig tijd voor zichzelf, om eens lekker te shoppen of om helemaal niets te doen. Minder mannen blijken dat gebrek aan tijd te ervaren, na- melijk twee op de drie. Het onderzoek, uitgevoerd via MSN, Yunomi en Wehkamp onder volwassen mannen en vrouwen, laatverderzien waar mensen hun vrije tijd aan zou- den besteden als ze een keer wel tijd over hebben.Een dagje winkelen met een personal shopper in Milaan of cocktails testen op een bountystrand op Arubazijn onder vrouwen het meest populair. Maar ookge- woon een weekendje weg lijkt hen heerlijk of - opmerkelijk - een dagje helemaal niets doen. Mannen zien zich graag op een luxe jacht dobberen in de Bahama's of een dagje ver- toeven in de Playboy mansion van Hugh Hefner. Maar ook zij willen gewoon gaan stap- pen metvrienden.O MaasstadPers Woensdagi8 augustus20io Heel voorzichtig komt het einde van de crisis in zicht. Er is weer sprake van een kleine economisch groei - vooral dankzij de export de auto- verkoop stijgt weer, de beurs- koersen ook, de daling van de huizenprijzen is ten einde en de werkloosheid loopt niet meer op. K"'M Toch zijn we nog niet verlost van de problemen, want we hebben ons als land diep in de schulden moeten steken om het ergste te voorkomen en die schulden moeten we gaan af- betalen. Bezuinigingen zijn onvermij- delijk evenals mogelijke las- tenverzwaringen. Hoe dan ook, de schatkist moet weer gevuld worden. Zal het herstel ook gepaard gaan met herstel van de werk- gelegenheid? De Raad voor Werk en Inkomen (RWI) ziet dat wel gebeuren, maar niet op korte termijn, niet overal en niet voor iedereen. Hoewel er in bepaalde secto- ren tekorten kunnen ontstaan aan mensen met specifieke kennis en vaardigheden zal er de komende twee jaar over het algemeen een overschot aan werknemers blijven. Met name voor werknemers aan de onderkant van de arbeids- markt blijft het moeilijk om werk te vinden. Datzelfde geldt voor hoger opgeleiden met specifieke kennis. Tegelijkertijd zal er waar- schijnlijk ook bij de overheid en semi-overheid flink bezui- nigd worden, met mogelijk gevolgen voor de werkgele- genheid. Daar staat tegenover dat de babyboomers met pen- sioengaan. Het RWI roept derhalve op tot een stevig arbeidsmarktbe- leid.O Lekker een dag niets doen eddewaerheut Kringloopwinkels vormen een branche die bijdraagt aanhetverlen- gen van de le- vensduurvan huisraadzoals meubels, boe- ken, fietsen en elektronica. Datleidttotbe- I sparing van grondstoffen watgoed is voor milieu en portemonnee. Ook fungeren de winkels als inzamelpunt voor afgedankte elektronica, omdat ze soms defecte elektro nica krijgen. Zij nemen deel aan de afvalke- ten, waardoor die elektronica milieuverant- woord kan wor den verwerkt. De meeste winkels gaan ook netjes om met de afdanker- tjes. Betalen we niet teveel voor onze benzine en diesel? De mi nister van Economische Zaken wildat er meeropen- heid komt rond de prijs- stelling. Ze stelt voor met eenwetteko- men die tank- stations verplicht hun prijzen op het internet te publiceren en wel zodanig dat ze met een navigatiesysteem zichtbaar worden. Zo kan de consument kiezen. Brancheorganisaties BOVAGen Beta zien dat totaal niet zit ten. Zij zien er eenflinkelas- tenverzwaring in en denken dat de maatre- gel alleen van belang is voor de tankstations langs de snel- weg. Rijke mannen zijn bij een scheiding de klos. Huwelijkse voorwaarden zijn onder dezegroep niet echt in trek. Uit Amerikaans onder zoek blijkt dat nog geen eenopdetien (8%) rijkaards hu welijkse voorwaar den heeftofwil. 56% geeft aan vol- doende vertrouwen te hebben in een goede afloop. 44% geeft toe de voorwaar den overwogen te hebben. Tweederde van de welgestelden geeft dan ook aan de helftvan de bezit- tingen probleem- loos aftestaan, mochthet tot een scheiding komen. 28% wil wel meer overhouden, om dat zij vinden meer te hebben ingebracht. In de afgelopen jaren is het aantal inwoners uit een van de Oost-Europese EU-landen snel toegenomen. Het aandeel dat in de bij stand en de WW zit, is echter klein. Ouders moeten de kans krijgen om voor de eerste ver- S jaardag van hun eerstgeboren kind terug te komen van SO' de bij de geboorte gemaakte keuze voor de achternaam. Het Europees Parlement heeft ingestemd met een handelsverbod voor illegaal gekapt hout. Dat helpt de ontbossing tegen te gaan.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 12