Sport Badkamer of keuken gekocht? www.georgevandijkemontage.nl I i Pedagogische medewerksters Bespaar uzelf een hoop moeilijk- heden. Loot uw badkamer of keuken plaatsen door een specialist. Vraag vrijblijvend een prijs- Bfffl opgave: 0186-662123 |E2 a a I Eredivisie Vindingrijk Excelsior Als-ie slap twintig centimeter is, wordt-ie in dat bad tien centimeter.' MaasstadPers Woensdag 18 augustus 2010 OO© Excelsior-speler Leen van Steensel Door flinke uitbreiding van ons klantenbestand zoeken wij voor al onze vestigingen SPONTANE EN CREATIEVE VOOR 34 UUR PER WEEK. (parttimers zijn 00k welkom) Minimaal SPW 3 diploma en ervaring is een vereiste verdere eisen: Stressbestendig - flexibel - collegiaal - pedagogisch verantwoord. Voor meer informatie: www.hetpaleisje.nl Een CV begeleidend schrijven naar: Elaid Kids Beheer, Stationsplein 20, 2907 MJ Capelle a/d IJssel Hcf 8mailen naar: directie@hetpaleisje.nl Amsterdam: Woonmall VillaArena Den Haag: Spui Leiderdorp: W000N Rotterdam: Woonmall Alexandrium www.hulshoffwonen.nl op afgeprijsde toonkamermodellen Topkwaliteit voor kleine prijsjes: Toonkamercollecties van Leolux Gelderland Label De Sede Musterring Auping Verardo Molinari zondag open Rotterdam: Alexandrium ill Met shakes en een kliko naardezege Excelsior drinkt kruidendrankjes en wint prompt van Feyenoord. arie kievit Een paar dagen in de schaduw van Excelsior leerde ons dat de 3-2 zege op Feyenoord is te danken aan een uitvinder, shakes, repen en een kli ko met ijskoud water. Arjan Nowee ROTTERDAM Excelsior, dat is die club waar spelers tijdens trainingen zelf ballen uit de sloot vissen. Waar je de receptie belt en razendsnel de trainer aan de lijn hebt. En waar de verlichting op de hoofdtribune grote delen van wed- strijden uitgaat. Maar denk niet dat de Rotterdammers in de vorige eeuw leven. Achter de promotie naar de eredivisie schuilt een pakket aan voorwaarden om optimaal te kunnen presteren. Zondag resulteerde de nieuwe werkwijze zelfs in een klin- kende 3-2 overwtnning op grote broer Feyenoord. Trainer Alex Pastoor is grotendeels verantwoordelijk voor de moderne werkwijze bij Excelsior. Eenwijsneus wordt hi j genoemd. Of een uitvinder. Feit is dat zijn manier van werken aanslaat. Daarin staat 'het pure voet- bal' voorop en neemt innoveren een prominente plek in. 'Daar sta ik heel ergvooropen. Ikprobeerzo veel mo- gelijk te horen, te lezen, mensen te spreken. Van zaken waarvan ik denk dat ze bij de spelersgroep en mij pas- sen, ga ik onderzoeken of het in de praktijk effectief werkt. Wetenschap- pers zeggen dat de grenzen aan het fysieke gedeelte zo ongeveer bereikt zijn. Maar als het gaat om herstellen kun je heel veel winst boeken.' Veel eten Dus drinken de spelers sinds vorig seizoen na elke training een shake om het herstel te bevorderen. Of ze het nou lekker vinden of niet. De shakes zijn van Herbalife, een bedrijf met een logo dat lijkt op een wiet- plant. Via distributeur Cor Snijders deed het zijn intrede bij Excelsior. Hi j ziet er op toe dat de spelers de juiste (hoeveelheid) voeding binnen krij- gen. Daarvoor schotelt Snijders ze repen en supplementen voor. Topsporters moeten veel eten. Maar jongens met een te hoog vetpercen- tage gingen juist minder eten. Daar- door verhogen ze tekorten en houdt het lichaam alles vast. Zo vielen ze niet af, maar voelden ze zich wel rot ter.' In maart 2009 begon hij een pilot, met Leen van Steensel als speerpunt. 'Hij knokte altijd tegen zijn te hoge vetpercentage. Leen moest veel meer gaaneten, dat was heel eng voor hem. Hij deed het toch, ging tijdens zijn vakantie door en kwam helemaal strak terug.' 'Ik dacht eerst: het zal wel weer zo'n dieet zijn', aldus de verdediger. 'Maar binnen een maand zag ik het resultaat. De kilo's vlogen er af. Ik merkte 00k dat ik tijdens wedstrijden na zeventig minuten nog lucht over- had. Zo pikte ik in slotfases m'n doel- punten mee', zegt hij. En dan heeft-ie om z'n rechterpols 00k nog eens een balansbandje. 'Dat kan dus niet fout gaan.' Terwi j 1 Van Steensel naar huis gaat, ontvangt Snijders, twee dagen voor het duel met Feyenoord, de ene na de andere speler. Cees Paauwe schuift voor het eerst aan. Het worden tien leerzame minuten voor de doelman. Paauwe: 'Ik heb eens Sonja Bakker gedaan.' Snijders: 'Dat is echt heel slecht voor een sporter.' Paauwe: 'Ging ik met een hongerklop naar bed. Maar je werd wel lichter.' Snij ders: 'Tot op een bepaalde hoogte, daarna kom je aan. Ik ga je helpen om anders te denken.' Afvoer Er verandert meer voor Paauwe. Na thuisduels staat hij voortaan in een kliko met ijskoud water. 'Dat zorgt voor een versnelde afvoer van afval- stoffen', weet Pastoor. Een halfjaar geleden stelde hij een protocol sa- men om na een wedstrijd beter te herstellen. Naast het drinken van shakes en de ijsbakken (Van Steensel 'Als-ie slap twintig centimeter is, wordt-ie tien centimeter. Vrij koud dus'), wordt eruitgelopen en binnen twee uur na de wedstrijd een koolhy- draatrijke maaltijd genuttigd. Pastoor: 'We waren ons destijds aan het voorbereiden op de play-offs, met veel duels in relatief korte tijd. Dan hoef je weinig aan je conditie te doen, maar herstellen kreeg juist een meerwaarde.' Niet alleen werd er ge- promoveerd, de trainer deed het met een vrijwel fitte groep. Dit seizoen is het niet anders. 'Op een botsing na hebben we iedereen fit. Dat komt er- 1 gensvandaan. Waarschijnlijkomdat we aan de doen- en de herstelkant op de juiste knoppen drukken. Daar- naast zijn je spelers je kapitaal, dat moetop het veld staan. Als jepreven- tief en qua herstel van alles kunt doen om die jongens daar te houden, le- vert dat 00k centen op.' Of het 00k handhaving oplevert, is een ander verhaal. Een beginnetje is gemaakt want tegen Feyenoord werd zowaar de eerste driepunter ge- pakt: 3-2. Dan is staan in een ijsbak plots een stuk minder koud. O tRKEND vraag de jjGrwaarden niet samen met andere aanbiedingen en alleen bij aankopen vanal 1 500 - 10% EXTRA Hulshoff

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 16