Achtergrond 000 "We zouden onze vljanden in de kaart spelen als we moslims anders behandelerf o ooo Moslims op Manhattan Wilders protesteert Spirituele mengelmoes Herdenken tussen de watervaHen !rs MaasstadPers 310 Woensdagi8augustus20io mmmmm Het beoogde 'islamitisch centrum met gebedsruimte' (zie inzetje en pijl) staat om de hoek van Ground Zero, foto s hollandse hoogte vatieve groepering, protesteerde met een reclamecampagne waarin vallen- de Twin Towers en geweerzwaaiende jihadstrijders te zien zijn. De begelei- dende tekst: 'Op 11 September ver- klaarden ze ons de oorlog. En om die moord op 3.000 Amerikanen te vieren willen ze nu een monsterlijke, dertien verdiepingen hoge moskee op Ground Zero neerzetten. Die moskee is een mo nument voor hun overwinning en een uitnodiging voor meer.' En dan was er nog de voormalige Republikeinse fractievoorzitter Newt Gingrich, die stelde dat de voorge- stelde naam, Cordoba House, een belediging was: 'Die verwijst naar Cordoba in Spanje, de hoofdstad van In New York City wonen 700.000 moslims. In Lower Manhattan, waar zo'n 87 moslimorganisaties en -bedrijven zijn gevestigd, zijn dat er tienduizend. de moslimveroveraars die ooit hun overwinning op de Spanjaarden be- nadrukten door er een kerk om te to- veren in de op-drie-na-grootste mos kee ter wereld'. Daarop liet Gamal de naam vallen. 'We noemen het nu Park 51, die andere naam is inderdaad be- laden. Dit moet een plek worden die open is voor alle New Yorkers' De Republikeinse gouverneurs- kandidaat Rick Lazio maakte de fi nanciering van het voorgestelde mos- limcentrum zelfs tot een speerpunt in zijn verkiezing. Hij stelt dat het geld uit verdachte buitenlandse bronnen komt, en eiste een onderzoek naar de herkomstvandebenodigde 100 mil- joen dollar. Anderen volgen hem in zi j n roep om meer transparantie rond de financiering. Volgens imam Rauf moetde 100 miljoen echter nog wor den opgehaald en is Gamal eigenaar van het gebouw. Die stelt de 4,85 mil joen dollar uit eigen zak betaald te hebben, methulpvanenkelewelwil- lende investeerders. De New Yorkse burgemeester Mi chael Bloomberg sprak openlijk zijn steun uit voor het plan. 'Onze deuren staan open voor iedereen - iedereen met een droom en de wil om hard te werken en dat volgens de regels te doen'. En hij voegde daaraan toe: 'Laat ons nietvergeten daterop 9/11 00k moslims vermoord zijn en dat onze moslimburen als New Yorkers en als Amerikanen met ons meerouw- den. We zouden onze vijanden in de kaart spelen als we moslims anders behandelen dan iedereen. Sterker nog, door aan populistisch sentiment toe te geven, geven we de overwin ning weg aan de terroristen en dat magnietgebeuren.' O Financial Times Geert Wilders is van plan in New York te spreken tijdens een de- monstratie op 11 September die is georganiseerd doorde beweging Stop Islamization Of America. Door de bijeenkomst bij te wonen steunt Wilders naar eigen zeggen 'het verzet tegen het bouwen van een moskee vlak bij de plaats waar de islam de ergste misdaad van de afgelopenjaren pleegde'. Wilders: 'Ik mag en ga zeggen wat ik wil over de idiote bouw van een mos kee op Ground Zero/ De New York se burgemeester Bloomberg rea- geerdelaconiek:'Hij mag zeggen wat hij wil/ En: 'Ik hoop dat hij veel geld uitgeeft in New York/ O nna In Lower Manhattan staan vlak bij Ground Zero zeker tien kerken, drie synagoges, een boeddhistisch centrum en een tempel voor hare krisjna's. Op Ground Zero zelf komt een monument met twee ©grote waterpartijen - inclusief watervallen, een plein met 400 bomen en een herdenkingsmuseum.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 19