Crime Wat hield de politie bezig? breur DUURTOILETHE BR0KKENPIL00T VALT OM ooo Burenruzies kunnen mensen helemaal gek maken maar wanhoop niet. Deoplossingisvrij simpel,zegt Annie Ras. Buurtbemiddeling Buren die je leven een hel maken Mensen willen gehoord worden, de oplossing is soms zo simpel.' s|c Duizend bommen en granaten sjg Tanker zuigt plezierjacht mee MISDAADJOURNAAL Man plast kleding onder in winkel Vier keer meer gedronken dan toegestaan MaasstadPers Woen'sdagi8augustus20io r\ Een van die vele kleine helden die de stad rijk is Annie Ras is de rust zelve als het om conflicten gaat. vincent van dordrecht Van de redactie ROTTERDAM Een paar weken geleden pu- bliceerde MaasstadPers een verhaal over burenterreur- en conflicten. Diezelfde week werd onze redactie gebeld door een wel heel bijzondere Rotterdamse die wel raad wist met burenruzies. Annie Ras bemiddelt al tien jaar tussen buren en families die elkaar naarhet leven staan. Mevrouw Ras is 78 jaar, woont in Hoog- vliet en wordt door de lokale hangjeugd (u kent dat wel: petjes, capuchons, scooters) steevast begroet met 'he oma, hoe gaat het met u?'. Ja", be- aamt Annie, ondanks haar res pectable leeftijd is iedereen geneigd haar gezellig Annie te noemen. „lk liep op straat en toen twee 'hangjongens' bij het voorbij gaan iets in hun eigen taal zeiden en me daarna begonnen uit te lachen, be- sloot ik niet in de verdediging te schieten. Het enige dat ik zei was: 'zo, jullie hebben het naar je zin met z'n tweeen'. Sinds- diengroetenzij mevriendelijk op straat." Een kleine anecdote die meer over Annie zegt dah dui- zendwoorden. Annie's kijkop de wereld en haar bejegening naar mensen maken wie ze is. In een notendop: een van die vele kleine helden die Rotter dam rijk is en die we met z'n alien te weinig in het zonnetje zetten. Annie werkt nu al tien jaar als bemiddelaar bij burenru zies en hoe heftig de conflicten soms kunnen-oplopen, Annie kan met trots zeggen dat de meeste lijmpogingen leiden tot succes. ,,Ik kom nergens met een beschuldigende vin- ger aanzetten, misschien ligt het daaraan. Mijn eerste woor- den als mensen de deur voor me openen is: 'ik kom u ner- wm'j! gens van beschuldigen, ikkom om naar uw kant van het ver haal te luisteren', in alle geval- len ben ik dan meer dan wel- kom", vertelt Annie. Het burenbemiddelingsteam be- staat in Rotterdam al ruim twaalfjaarmaargingin Hoog- vliet pas in 2000 in. Annie werd als bekende vrijwilliger direct benaderd om zich aan te sluiten bij de 'vredesluiters'. Na een training kon ze offici- eel aan de slag en ze heeft er, naar eigen zeggen, nooit spijt van gehad. „Het zit in me, be- middelen. En dat is best vreemd want van nature ben ik best nerveus. Maar tussen twee ruziemakers, straal ik rust uit. Mensen willen gehoord worden, zo simpel is het." O We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stellingvan de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Rotterdam werd de afgelopen week landelijk nieuws door de arrestatie van een 24-jarige man uit Hoogvliet die van een ernstigzedenmisdrijfverdacht wordt tegen een 15-jarig meis- je uit Capelle aan den IJssel. De man werd maandagmorgen in zijn woning in Hoogvliet aan- gehouden en verschillende goederen zijn in beslag geno- men voor nader onderzoek. Inmiddels heeft de politie een speciaal team geformeerd om het zedenmisdrijf, dat in de nacht van 19 op 20 juni plaats- vond in een woning aan de ie IJzerstraat, te onderzoeken. Een mogelijk tweede zeden misdrijf in de omgeving van deze straat, met eeni2-jarig meisje uit Nijmegen, wordt 00k nog steeds onderzocht. Omdat de politie bang is dat de man wellicht nog meerslacht- offers heeft gemaakt, wordt iedereen die in de omgeving van de ie IJzerstraat slachtof- fer is geworden van een ze- denmisdrijf gevraagd vooral aangifte te doen via nummer 0800-7444422. Verder worden er getuigen ge- zocht van een gewapende overval op een groentenboer in winkelcentrum Crimpenhof, zaterdagi4 augustus. De over val vond plaatsom vijf over vijf's middags, toen de groen tenboer met zijn auto naar de afstortkluis van de ABN- AMRO-bank in Krimpen reed. Toen hij uit de auto stapte werd hij klem gezet door twee mensen op een scooter. Onder bedreiging van een vuurwa- pen moest hij zijn sealbag met dagopbrengst geven, wat de winkeliereerstweigerde. La ter konden de overvallers er toch mee vandoor gaan in de richting van de AH. De politie vermoedt dat er nogal wat ge tuigen zijn geweest van de overval en die wU ze natuurlijk graag spreken: 0900-8000. En dan is de politie 00k nog op zoek naar de identiteit van een pinner die in Vlaardingen de pincode afkeek van een vrouw, waarna hij met haar pasje vervolgens geld ging pinnen. Een op geld beluste26-jarige man uitTilburg werd zon- dagmorgen vroeggelukkig wel gesnapt toen hij een me- dewerkster van een horeca- zaak aan de Mauritsweg be- roofde van 130 euro. Een op- lettende bewaker vatte de man in de kraag, zodat het geld snel terug kon naar de vrouw. Enooktweeinbre- kers van 22 en 18 jaar hadden geen succes op hun stroop- trocht in Capelle. Zondag- morgen vroeg probeerden ze in te breken in een woning aan de Klaas Klinkertweg, waarna ze via slootjes weg probeerden te komen. Bij een onderzoek in tuinen van wo- ningen aan de's Gravenweg en langs het water vond poli- tiehond Barkodetwee ver- dachten. In een bootje in de sloot naast de woning wer- den twee breekijzers gevon- den. Maar 00k op de weg was er weer van alles mis. Een 80- jarigefietser raakte maan dagmorgen op de Boezem- weg gewond bij een aanrij- ding met een vrachtauto. Vermoedelijk heeft de be- stuurder de fietser niet ge- zien toen hij ter hoogte van de Goudse Rijweg rechtsaf wilde slaan, maar om de pre- cieze toedracht te achterha- len wordt een onderzoek in- gesteld door de Verkeers On- gevallen Groep. Op Rijksweg A15 zag een po- litieman een busje voort- ploeteren op de vlucht- strook, terwijl het niet har- derdan 50 km/uur kon rij- den. Zo'n 160 grindtegels ble- ken de boosdoener. Het totale gewicht was maar liefst 6600 kilo en het busje was 3900 kilo te zwaar bela- den. In plaatsvani6otegels had hij er maar 32 mogen vervoeren. Tegen de 23-jari- ge bestuurder uit Pijnacker werd proces verbaal opge- maakt, de tegels werden ge- lost en door de man daarna in vijf ritten weggebracht. O Je moet maar nodig moeten. En net in een winkel staan. Hoe hoog zal de nood bij de 58-jarige Rotterdammer zijn geweest die vorige week in een voile winkel aan de Cool- singel tegen kleding aan had staan urineren? Of was het een gevalletje wraak nemen? Het winkelpersoneel nam het akkefietje in ieder geval hoog op en schakelde direct de politie in. Een getuige had gezien dat de man zijn behoefte midden in de winkel deed en bedacht zich geen moment. Beveiligingsmedewerkers kwamen in actie en leverden de wildplasser over aan de po litie. Ondertussen werd voorzichtig de schade opgenomen: 39,80 euro. Nadat de man de vergoe- ding betaald had mocht hij van de politie weer naar huis. Waar hij kon bijkomen van zijn duretoiletbezoekje. Soms kijkt er wel eens iemand te diep in het glaasje, slingert hij een beetje en trekt de aan- dacht van andere weggebrui- kers. Maar de afgelopen week maakte de politie iets mee met een dronken bestuurder wat zelfs in politiekringen als 'uit- zonderlijk' wordt bestempeld. Een 39-jarige man uit Alphen trok donderdagmorgen rond 07.00 uur de aandacht op de Olympiaweg. Hij reed hierop de verkeerde weghelft, stak over via de berm, reed door rood, zat te bellen, droeg geen gordel en had te veel gedron ken. Toen hij eenmaal stil stond zag de politie dat de rechtervoorband van de auto ontbrak. Die bleek hij onder- weg te zijn verloren. Toen de man uit de auto kwam, viel hij bijna om. Een blaastest afne- men lukte niet. Waarom bleek op het bureau: hij had ruim vier keerte veel gedronken. Krimpen kan opgelucht ademhalen: er ligt geen gra- naat in de sloot. Vorige week zou iemand een projectiel V hebben gegooid, maar inmiddels is sein veilig gegeven. Een tanker en plezierjacht hebben op de Oude Maas een aanvaring gehad. Vermoedelijk is het jacht in de zuiging van de tanker terechtgekomen. Er zijn geen gewonden. Breur BeveiUgtnpen l Rtvium Boulevard 1471270? IK Capelle a/d Ussel l Tel. GIG - 2888 422 WWW.BREURBEVEIUGIN6EN.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7