Sport Parvtserwagen op stoom in Eneco Tour Vitesse wordt handelshuis van Chelsea BOLT HEEFT T0PC0NTRACT AFELLAYSPEELT EVEN NIET PALYAMA WINTOPWK Voetbal Wielrennen Tony Martin is eindelijk ont-Ullricht Martin verwijderde zijn oorbel Ook de kleurspoeling verdween. Oude liefde roest niet OOO Atletiek Europa League Badminton Rechtszaak Duitse humor MaasstadPers Woensdag 25 augustus 2010 Drie nieuwe versterkingen van Vitesse komen van dezelfde club en hebben dezelfde zaakwaarnemer. Het zijn de eerste signalen dat er in Arnhem een handelshuis staat. Stephan Wageman ROTTERPAM De contouren van het nieuwe Vitesse beginnen langzaam vorm te krijgen. De Arnhemse club heeft drie nieuwe spelers binnen die elkaar nog kennen 00k. Slobodan Rajkovic (21) en Ne- manja Matic (22) werden gisteren ge- presenteerd, terwijl doelman Metaj Delac (18) PietVelthuizenzalvervan- gen. Het trio wordt gehuurd van Chel sea, waarmee voor het eerst wordt aangetoond dat de Londense club en zijn eigenaar Roman Abramovich een sterke band hebben met het nieuwe Vitesse. Die band wordt nog eens be- nadrukt door de zaakwaarnemer van het drietal nieuwe aanwinsten. Hun zaken worden allemaal behartigd door dezelfde agent: Vlado Lemic. Invloed Diezelfde Lemic werd vorig seizoen nog weggestuurd bij PSV, omdat hij te veel invloed had gekregen op de spelersgroep. Lemic had in Eindho ven veel van de grote sterren onder contract en wist hen zodanig te bei'n- vloeden dat de clubleidingzich veel- vuldig onder druk gezet voelde. Ook stuurde Lemic verscheidene nota's voor enkele tonnen voor diensten die hij nauwelijks had gedaan. Lemic is verweven in het netwerk dat Abramovich heeft opgebouwd. Chelsea is het vlaggeschip van de olie- miljardair, maar de Londense club heeft inmiddels zo veel spelers onder contract dat er de laatste jaren veelvul- dig is gezocht naar andere clubs die als handelshuis kunnen fungeren. Die vaak jonge talenten moeten worden weggezet om aan voetballen toe te komen. Wie niet goed genoeg is voor Chelsea, moet met fikse winst worden doorverkocht. Door telkens gebruik te maken van dezelfde clubs en mensen, zoals Lemic, blijft de geld- stroom binnen het eigen netwerk. Vitesse, dat gisteren ook met Ajax overeenstemming bereikte over Is mail Aissati, is nu zo'n handelshuis geworden waar Chelsea gebruik van gaat maken. Niet voor niets zou Mira- lem Sulejmani de volgende verster- king worden in Arnhem. Zijn zaak waarnemer: Vlado Lemic. O Tony Martin, gisteren in Genk, waar hij Jan Ullrich definitief achter zich liet. cor vos Hij werd gebombardeerd tot rein- carnatie van Jan Ullrich. Maar Eneco Tour-winnaar Tony Martin is al heel lang aan het ont-Ullrichen. Thijs Zonneveld GENK Niet dood, maar wel gereincarneerd - het leek echt te kunnen. Jan Ullrich had zijn fiets nog niet eens definitief in de garage gezet of de nieuwe Jan Ullrich was al gevonden. Zijn naam: Tony Martin. Een Ossi, net als Jan. Griezelig dikke dijbenen, net als Jan. Een beest op een tijdritfiets, net als Jan. In zijn oor een knol van een oor- bel, net als Jan. Geblondeerde haren, net als Jan. De Duitse wielerfanaten jubelden. Ze hadden een Nieuwe Jan. In het begin van zijn carriere kon Martin de vergelijking met Ullrich wel waarderen. Als klein ventje staar- de Tony zomers lang naar de rossige held op televisie. Deed hij alsof hij Jan was als hij een wedstrijdje naar het einde van de straat fietste tegen zijn vriendjes. Dat hij Der Neue Jan werd genoemd, maakte hem alleen maar trots. Maar na een tijdje begon Martin te beseffen dat er iets verbonden was aan het Ullrich-etiket: een idioot hoog verwachtingspatroon. Martin voelde de druk van een natie. Hij moest en zou meedoen om de eind- zege in deTour. Een handvol tijdrit- zeges en tweede plekken in de eind- klassementen van de Tour de l'Avenir en de Ronde van Zwitserland wakker- den de euforie verder aan. Martin probeerde de verwachtin- gen te temperen door zichzelf te ont- Ullrichen. De oorbel ging emit. De kleurspoeling idem dito. En in de aanloop naar de Tour van vorig jaar riepTony in Bild'Ich bin kein Jan Ull rich, ich bin Tony!' Datbleekzowel in deTour van 2009 als in die van 2010. Ook al rijdt Martin tijdritten die zijn bij naam Der Panzerwagen) eer aan doen - bergop komt hij simpelweg tekort. Tijdens de afgelopen winter rekende Martin definitief af met de Ullrich- hype. Waar Der Jan iedere winter een speklaag kweekte waar een walrus trots op zou zijn, slaagde Martin erin met een zorgelijk laaggewicht aan dit seizoen te beginnen. Martin zette zich af tegen de winterse Ullrich-doc trine (weinig trainen, veel eten) door precies het tegenovergestelde te doen. De ploegleidingvan Columbia vrees- dezelfs even dat Martin aan anorexia leed. Columbia-ploegleider Rolf Al- dag: 'Hij zat al in januari op hetzelfde gewicht als waarmee hij uit deTour kwam. Het had niet veel langer moe ten duren, anders hadden we een probleem.' De afgelopen acht dagen verplet- terde De Pantserwagen een peloton collega's in de Eneco Tour. In de af- sluitende tijdrit (in en rond Genk) legde hij de ketting op het zwaarste verzet en stampte de droom van good old Koos Moerenhout - de enige die bij Martin in de buurt had weten te blijven - aan flarden. Hetgebeurde in dezelfde week waarin bekend werd dat gevallen held Jan Ullrich kampt met een burn-out en een alcoholpro- bleem. Tony is geen Jan, en dat is mis- schien maar goed ook. O Usain Bolt is na het verlengen van zijn contract met Puma toegetreden tot de grootverdieners in de sport. Volgens de sportartikelenfirma heeft de olympisch kampioen op de 100 en 200 meter de hoogste gage ooit voor een atleet gekregen. Er werden echtergeen bedragen be- kendgemaakt. Jelena Issinbajeva gold tot nu toe als de topverdiener. Ze kreeg van het Chinese bedrijf Li Ning zes miljoen euro in vijf jaar. Ibrahim Afellay behoort niet tot de selectie van PSV voor de Europa Leaguewedstrijd van morgen tegen FC Sibir Novosibirsk. Dat hebben de middenvelder en de dubleiding in overleg besloten. Afellay, die een af- lopend contract heeft in Eindhoven, blijft daardoor interessant voor ande re clubs. Afellay heeft dit seizoen in Europees verband nog geen speelmi- nuten gemaakt. Als hij tegen Sibir in actie zou komen, mag hij in ieder ge- val tot de knock-outrondes (begin 2011) niet voor andere clubs uitkomen in de Europese bekertoernooien. De kans bestaat dat Afellay voor het ver- strijken van de transferperiode, op 31 augustus, nog uit Eindhoven vertrekt. PSV kan nu nog een transfersom vra- gen voor de 24-jarige middenvelder, die in het seizoen 2003-2004 zijn de- buut in het eerste elftal maakte. Afel lay zat gistermiddag met hoofdtrai- ner Fred Rutten en technisch manager Marcel Brands om de tafel om de situ- atie te bespreken. 'In het belang van alle betrokkenen is dit de beste optie', zei Brands. Dicky Palyama is gisteren doorge- drongen tot de tweede ronde van de wereldkampioenschappen badmin ton in Parijs. In zijn eerste partij won de Nederlander met 21-16,21-15 van de Fransman Brice Leverdez. Paly ama speelt in de tweede ronde te gen de Israelier Misha Zilberman. Zilberman hoefde in de eerste schif- ting niet in actie te komen na de af- melding van de als zesde geplaatste IndonesierSony Dwi Kuncoro. Anky van Grunsven wil via een rechtszaak de website Eurodressage.com verbieden. Daar staat een artikel met kritiek over haar trainingsmethoden. 6 Tiger Woods is nog geen dag gescheiden en een van zijn minnaressen laat weten hem terug te willen. Rachel Uchitel hoopt op een hereniging. o Ze hebben toch humor in Duitsland. Franz Becken- bauer vertelde dat Louis van Gaal een prima kandi- daat is om bondscoach van Duitsland te worden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 17